Przejście Marsa do znaku Byka, czyli odlewanie nowej formy, sztuka robienia rzeźb, stabilna energia.

14 lutego Mars wchodzi w znak Byka.Mars jest planetą, która kieruje lub wskazuje, w jaki sposób aktywowana zostanie nasza energia. Gdy Mars wejdzie do znaku Byka, to energia zaczynie nieco zwalniać, ludzie staną się bardziej cierpliwi i będą dążyć do stabilizacji. Zatem nie ma potrzeby podejmowania ryzyka. Konieczne będzie podjęcie przy podejmowaniu decyzji głębokie i poważne zastanowienie się.
Nasze ciała staną się silniejsze, więc energia mentalna, nawet podczas bombardowania, nie pozwoli nam od razu poczuć stresu. W tym okresie ludzie będą bardziej martwić się o innych niż o siebie.
Bardzo ważne jest, aby mieć konkretny plan na wszystko, co sami zaplanujemy – z uwagi na to, że stajemy się bardziej cierpliwi, mniej będziemy dążyć do zmian. Nawet to, co uważamy za negatywne, nie zostanie wyrzucone z naszego życia, Mars wniesie energię do naszych konkretnych ustaleń. Jeśli uznamy, że coś powinno wyglądać w dany sposób, trudno będzie nam zmienić opinię.
Zatem nie spieszmy się, nie wykazujmy zbędnego uporu, a po prostu spróbujmy zrozumieć skąd biorą się te ustalenia. Niezdyscyplinowani i impulsywni ludzie mogą teraz być bardziej widoczni.
Organizacja będzie podstawą sukcesu we wszystkim. Rzeczywisty stan rzeczy zostanie wszystkim objawiony, a to naszej energii pomoże oprzeć się manipulantom. Dzięki tej pozycji Marsa możemy mieć jasną wizję i zaplanować sobie, jak osiągnąć to, czego pragniemy. Jeśli będziemy cierpliwi i zorganizowani, możemy osiągnąć to, czego potrzebujemy, aby zachować spokój i zachować równowagę.

Negatywne aspekty mogą powodować niepokój, energia może gromadzić się tylko w jednym obszarze i opróżniać drugi. Negatywne aspekty mogą wskazać miejsca, które należy zmienić i oczyścić. Będziemy musieli sprostać wielu potrzebom. Mogą aktywować się różne subosobowości, które będą mówiły różnymi głosami. Będziemy musieli świadomie zharmonizować ten chór w swojej duszy.
Dla niektórych ten czas może przynieść spokój i harmonię, podczas gdy inni będą musieli walczyć ze swoim „chcę tego i tamtego”. Trzeba to przetrwać. Każdy z nas będzie potrzebował równowagi, w tym czasie skrajności mogą prowadzić do bardzo trudnych sytuacji. Kontrolujmy nasze finanse, zasoby i czas. Wprowadźmy profilaktykę zdrowia. Zharmonizujmy swoje ciało i emocje. Możemy zwrócić się również do psychologa, homeopaty lub fizjoterapeuty.
Wszyscy będą szukać ochrony i schronienia. Trzeba zwrócić uwagę na swe wnętrze, bo niektórym świat wywróci się o 180 stopni i skłoni do nowych form myślenia.

autor: Emma Lange