Retrogradacja Neptuna w okresie od 28 czerwca do 4 grudnia. To czas przewartościowań i utraty iluzji.

Neptun jest najwyższą planetą, powolną i odpowiedzialną za te procesy, które zachodzą w społeczeństwie. A teraz, jeśli spojrzymy w głąb siebie, dostrzeżemy doświadczenia związane z poczuciem własnej tożsamości, wartościami kulturowymi i przynależnością. Ten czas będzie dotyczył emocji i uczuć. Niektóre z naszych starych programów możemy zrealizować na poziomie uczuć, na przykład coś już nas nie będzie denerwować, albo wręcz przeciwnie – pojawią się odczucia, które trzeba będzie ponownie przeżyć. W tym czasie na poziomie uczuć i emocji odkryją się wszystkie tajemnice. Możemy rozczarować się w czymś lub kimś. To, co tak idealizowaliśmy, stawialiśmy na piedestale – przyjaciele, źródło dochodów, poszukiwanie sensu życia – podczas retrogradacji Neptuna przekształci się w rozczarowanie. Zadania, których nie będzie można rozwiązać za pomocą logiki, będzie można rozwiązać za pomocą twórczości; negatywne emocje będzie można neutralizować w sposób twórczy.
Teraz słowo z dna oceanu wyniesie niechęć, stan ukrywania się, samotności, izolacji. Jest to czas przebaczenia, zakończenie jakiegoś dialogu, który być może nadal wisi w powietrzu. Jest to czas pożegnań, a więc pojawią się tematy i relacje, które trzeba będzie zamknąć. Być może będziesz musiał pozbyć się tego, co tak długo się za nami wlecze. W czasie projekcji, w tym karmicznych, będzie nam się wydawać, że robimy dobrze, ale Neptun pokaże nam, że to nie do końca prawda. Musimy przepracować swój opór i negatywne emocje. Szukajmy korzeni problemów w swoich złudzeniach, uwierzmy w swój wewnętrzny potencjał. Możesz wykonać mapę marzeń i tworzyć kolaże. Nie dajmy się zatruć negatywnymi emocjami, które przerzucą się na nasze ciało.

Baran – musisz połączyć świat realny i świat marzeń w jedną całość, pozbyć się rzeczy, które ci przeszkadzają, pozbyć się swojej osobowości i spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki tak naprawdę jesteś. Możesz być rozczarowany niektórymi cechami swojej osobowości.

Byk – nastąpią zmiany wśród „twoich” ludzi. Musisz wierzyć w wyższy cel i twórczość, w którą wierzył twój ród. Zycie zmusi cię do ponownej analizy własnych ideałów w pracy, a inaczej spojrzysz na swoją działalność. Pojawią się przy tobie ludzie, którzy są z tobą karmicznie związani. Możesz też trafić do miejsc, z którymi jesteś karmicznie związany poprzez wiarę lub ideologię.

Bliźnięta – możesz rozważać zmianę kariery zawodowej, a jeśli opracowujesz coś nowego, to rozczarujesz się. Rozwijaj swoją kreatywność i realizuj swoje fantazje w zawodzie. Zawód – umiejętności, które zdobędziesz w tym okresie, mogą cię rozczarować.

Rak – będziesz miał filozoficzne podejście do życia, rozczarować się sensem życia, które znałeś. Być może zmienią się niektóre twoje zainteresowania, może nawet pojawić się rozczarowanie wykształceniem lub narodem. Możesz stać się outsiderem. Należy zrozumieć, gdzie są twoje wartości, a gdzie wartości innych. Wybieraj przyjaciół zgodnie z własnymi wartościami.

Lew – transformacja materialna i duchowa będą szły w parze. Poczujesz, że musisz zgromadzić to, co materialne, a potem zgromadzić to, co duchowe. A przede wszystkim, trzeba uwierzyć w siebie, znaleźć połączenie między tym, co materialne, a tym, co duchowe, odnaleźć równowagę między światem widzialnym i niewidzialnym.

Panna – być może idealizowałaś związek z partnerem, być może chciałaś w kogoś wierzyć, ale teraz przyjdzie rozczarowanie. Musisz się zastanowić, czy nie dążysz do idealnego związku. Być może chcesz, aby partner cię doceniał i idealizujesz ten stan. Niestety, to może doprowadzić do rozczarowania. Ten okres pokaże, czy jesteś gotowa na spotkanie z Cieniem drugiej osoby.

Waga – zechcesz zaprowadzić idealny porządek w pracy lub w codziennych obowiązkach. Mogą pojawić się sytuacje, które zmienią kierunek pracy; nie będzie idealnych projektów. Zwierzęta domowe dadzą ci ważne lekcje, więc zwracaj na nie uwagę, poświęcaj im czas i ciesz się radością, jaką ci dają.

Skorpion – czas będzie miał wpływ na twoje relacje z przyjaciółmi i partnerem. Myśl ciepło o tych, którzy cię otaczają, nie dewaluuj ich. Jeśli masz ochotę powiedzieć drugiej osobie słowa zachęty lub wyznać jej miłość, zrób to. Będziesz myślał Skorpionie, że musisz osiągnąć ideał, ale wszystko, co doskonałe, jest martwe. Twój partner nie może być doskonały, bo nie będzie się rozwijał. Zobaczysz niedoskonałe strony swoich dzieci.

Strzelec – musisz przepracować uzależnienie od rodziców i relacji z nimi. Możesz odczuć uzależnienie od narodu i od swojego kraju. Możesz mieć trudności z poruszaniem się, samodzielnością lub pełnieniem roli rodzicielskiej wobec dzieci.

Koziorożec – jak być wyjątkowym i nie dać się odrzucić, jak radzić sobie z ludźmi, którzy są w różnych sytuacjach z tobą? Będziesz musiał się nad tym zastanowić. Mogą pojawić się ograniczenia twej wolności. Będziesz bał się rozpłynięcia w drugiej osobie. Zapragniesz wolności, będziesz chciał zmienić swoją osobowość.

Wodnik – to dom zasobów energetycznych i wartości. Czas pokaże, jak bardzo cenisz siebie, jak bardzo potrafisz wykorzystać swoje talenty i jakie korzyści daje ci życie. Będziesz musiał ponownie rozważyć własne źródła dochodów i energii. Jeśli idealizujesz przyszłość, to niezamknięta przeszłość zmusi cię do przesunięcia punktu ciężkości.

Ryby – pojawi się kwestia odizolowania się od ludzi. Na ile chcesz być indywidualistą, na tyle znajdziesz w sytuacji, w której trzeba będzie wziąć pod uwagę innych ludzi. Jeśli szukasz czegoś za radą innych, jeśli ktoś narzuca ci swoje ideały, to będziesz musiał zastanowić się, gdzie kończy się indywidualizm drugiej osoby, a gdzie zaczyna twój indywidualizm. Będziesz bała się Rybo odrzucenia.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 28 czerwca 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 29 czerwca 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.