Środkowych punktów pomiędzy zaćmienia jest kilka. Pierwszym takim punktem będzie dzień 5 kwietnia 2019 r. Punkt środkowy między zaćmieniami to portal do innej rzeczywistości. Punkty te niosą nieprzewidywalność, a znajdując się w takim punkcie, można zmienić swoją świadomość. Możemy otrzymać możliwość zajrzenia w swoją przyszłość. W kwietniu mamy trzy środkowe punkty, które stanowią zakręty losowe – pierwszy punkt 5 kwietnia, drugi 12 kwietnia, a trzeci 19 kwietnia. Odczujemy energetyczny ciężar, więc min. trzeba uważać na swoje słowa i myśli. Każde słowo i myśl może przyciągnąć realny rezultat, zatem można zaprogramować w sobie pozytywne obrazy. Nie wolno siebie krytykować. Warto określić co należy do nas, a co nie. Rozstawmy według priorytetów ważne punkty w swoim życiu. Trzeba chronić to, co zdobyliśmy z wielkim trudem – może to być relacja bądź praca. Być może nie będziemy w stanie wykazać elastyczności w rozmowie z drugim człowiekiem, ponieważ podświadomość będzie działała zbyt aktywnie, nie każdy będzie chciał iść na kompromis. 5 kwietnia na powierzchnię mogą wyjść programy <<skąpstwa>>. Jeśli w tym czasie, czyli od 5 kwietnia do następnego zaćmienia słonecznego, dostaniemy zastrzyk w postaci finansów lub idei, jakieś prezenty od losu, to Wszechświat daje nam to, na co zasłużyliśmy. A jeśli w tym czasie nie uda się stworzyć czegoś poważnego, nie będziemy mogli za coś zapłacić, jeśli coś stracimy, to LOS sam upomniał się o energię – trzeba było coś zwrócić i nie trzeba pytać „dlaczego”.
U niektórych może włączyć się program <>, czyli możemy zacząć więcej jeść, podjadać, zajadać – oznaczało to będzie, że zajadamy emocje. Będzie to też chęć przyswojenia sobie całego świata.
Może też pojawić się program <<zazdrości>> i <<podwyższone poczucie własnego terytorium>>. Dodatkowo może pojawić się <> i <>. Człowiek będzie chciał znaleźć dla siebie bezpieczne miejsce.
Jeśli w tym czasie w relacjach nastąpi rozłam, to druga połówka chce dla siebie zmiany i szuka czegoś lepszego. Będzie jej się wydawało, że u kogoś innego jest lepiej i bezpieczniej.
W tym okresie nasze przyzwyczajenia mogą ukorzenić się, dlatego trzeba uważać, aby to ukorzenienie było pozytywne, a nie negatywne. Możliwe, że zrozumiemy na ile ważna jest dla nas miłość?! Można zrozumieć wszystkie jej mechanizmy. Pojawi się też lęk przed stratą ukochanej osoby lub na odwrót – na tyle będziemy idealizować drugą połowę, albo obraz partnera wewnętrznego (ideał, który niesiemy w wyobraźni), że rzeczywistość przestanie nam pasować, rozminie się z obrazem, który niesiemy w głowie. Bardzo ważne będą relacje między rodzeństwem, czyli na linii „brat – siostra”, „siostra – siostra”, „brat – brat”. Jeśli to są karmiczne relacje, czyli trudne, to będzie szansa na pogodzenie się.
Trzeba nauczyć się odpuszczać negatywne emocje, wchodzić w nowe życie. Los otwiera przed nami drzwi do wolności i zabiera to, co nie jest nam potrzebne – trzeba wyrzucić ze swojego życia wszystko to, co nie jest już potrzebne. Energia tego dnia może pomóc w rozpoczęciu nowego życia, w nowych ramach, w nowych barwach. Każdy wybór w tym dniu okaże się ważny i wpłynie na nasz los. Zrealizujemy też w tym okresie pozytywny, karmiczny potencjał – czyli w okresie od 5 kwietnia do następnego zaćmienia.

Emma Lange