Drzewa walczyły między sobą, kiedy na Ziemi było jeszcze mało ludzi. Drzewa były podzielone na dwie części. Jedna grupa należała do jasnej strony, a druga stała po ciemnej stronie. Te z dobrej strony zwyciężyły, otrzymały dar leczenia i szczególną siłę, która działa na poziomach fizycznych i psychicznych.
Każdy człowiek przypisany jest do odpowiedniego drzewa. Celtowie brali pod uwagę datę urodzenia człowieka, ale nie całą a tylko dzień i miesiąc. Dzisiaj prezentujemy Brzozę – ludzie urodzeni między 24.12 a 20.01.
Jako że Brzoza to nasz dzisiejszy „bohater’, więc pozwoliliśmy sobie by jego nazwę pisać z dużej litery.

Opis Charakteru Ludzi Urodzonych Między 24. 12 a 20.01

Uważa się, że ludzie urodzeni w tym przedziale czasowym są obdarowani talentem i sukcesem. Potrafią zobaczyć świat w pozytywnym świetle. To osoby niezależne i wielcy indywidualiści. Potrafią myśleć niezależnie i ciężko nimi manipulować. Dziecko urodzone w tym okresie zachowuje się jak „mały – dorosły”. Z reguły to samotnicy. Nie zawsze tworzą nowe, ale zawsze kończą to, co zaczęli. Chętnie realizują czyjeś plany.

Brzoza
Oznacza piękno, energię kobiecą, energię światła i czystości. Lubiana przez Szamanów, którzy uważali, że drzewo to pobiera energię bezpośrednio z kosmosu.

Brzoza znajduje się pomiędzy dwoma światami – światem snów i światem ludzi. Rodzi się już z energią boską, wokół niej zbierają się najcichsze dusze, jakie można sobie wyobrazić (różni patroni, anioły). Do Brzozy można zwracać się z różnymi prośbami, można traktować ją jak drzewo ochronne. Czarownice (kiedy były jeszcze na świecie) mówiły swojej ofierze, że jeśli chce uwolnić się, to musi podarować coś pięknego Brzozie i wówczas drzewo było ozdabiane kokardkami. W związku z tym, dzisiaj także można przywiązywać do niej wstążki.
Nazywano Brzozę tą, która odpuszcza, chroni przed ludźmi, którzy mogą pojawić się – ludźmi, którzy negatywnie myślą.

Starożytni uważali, że łamiąc gałązkę Brzozy, robimy krzywdę całemu rodowi.
Brzoza pomaga odnaleźć energię i więź z przodkami. Można zapalać świece pod Brzozą, kiedy nie wiadomo, gdzie są dusze zmarłych.
To drzewo ma magiczne oddziaływanie, pomaga w otrzymaniu urodzaju. Kiedy chcemy rozpocząć jakieś dzieło lub uzdrowić już istniejące, to można posadzić Brzozę, by popchnęła przedsięwzięcie do przodu.
Brzoza obiecuje duże zdrowie i długie życie, pomaga odbudować osłabioną energię, szczególnie ludziom urodzonym w znakach powietrznych (Bliźnięta, Wodnik, Waga), ponieważ u nich energia jest mniej stabilna. Ogniste znaki (Lew, Baran, Strzelec), podchodząc do Brzozy, szybciej zostaną uzdrowione.
Jeśli Brzoza dobrze rośnie w doniczce, w domu, to nikt nie jest w stanie rzucić klątwy na ten dom.
Brzoza jako kobiecy talizman pomaga dziewczynkom i młodym kobietom zachować zdrowie i energię.


Fizyczne Aspekty

1. Dla spokojnego snu dziecka, dla dziecka chorego – pod poduszkę włożyć gałązki Brzozy.
2. Długotrwała i przewlekła choroba – Brzoza pomaga odbudować energię.
3. Dobry wpływ na energię płuc i serca – stanąć tyłem do Brzozy.
4. Dla lepszego trawienia, w chorobach przewlekłych żołądka i jelit – postawić gałązki brzozy na stole.
5. W chorobach serca – nosić symbol Brzozy jako talizman.
6. Problemy w lędźwiowej części kręgosłupa – rysować obraz Brzozy.
7. Przy cukrzycy – rysować symbol Brzozy na trzecim czakramie (splot słoneczny).
8. Uzdrowienie relacji damsko/męskich – na wspólne zdjęcie położyć gałązkę brzozy (tylko w tym przypadku, gdy para chce pogodzić się, ale nie wie, jak to zrobić).

Pamiętajmy! Zanim zerwiemy Brzozie gałązkę, to najpierw poprośmy ją, abyśmy mogli ją sobie wziąć. Powiedzmy Brzozie (można w myślach) po co jest ona nam potrzebna, co chcemy uzdrowić w swoim życiu lub życiu kogoś innego. Podziękujmy Brzozie! 

Jeśli szukamy kontaktu z Brzozą, by odpędziła złe siły i odbudowała energię, to w te dni należy jeść kaszę, zrezygnować z mięsa.

 

Sok z Brzozy

  1. Oczyszczenie z toksyn – pić 1 szklankę dziennie soku brzozowego.
  2.  W problemach z jelitami – pić wieczorem sok z Brzozy i kłaść symbol Brzozy na drugi czakram.
  3. W problemach skórnych – przemywać skórę sokiem z Brzozy.
  4. W chorobach intymnych.

 

Psychologiczne i Karmiczne Aspekty

Celtowie wierzyli w karmę, więc człowiek zbliżając się do Brzozy, staje się bardziej ufny do swojego losu. Otrzymuje energię i jest w stanie przepracować silne programy włożone głęboko w podświadomość. Przepracowuje swoje karmiczne negatywne emocjonalne więzi, czyli jeśli w poprzednim wcieleniu był na kogoś obrażony, to ta energia pomoże mu wyjść z tego. Jest on w stanie szybciej dotknąć swojej misji, pozbyć się w swoim losie przykrości i ograniczeń. Może przepracować swoje dziecięce lekcje i lęki, naprawić relacje z ojcem. Może też uświadomić sobie ciężkie doświadczenia – zrozumieć, w którym momencie los wymagał czegoś bardziej określonego i odpowiedzialności. Jeśli karmicznie człowiek ma poczucie winy lub wszystko kręci się wokół jednego problemu to znaczy, że był na usłudze jakiegoś ciemnego pola informacyjnego, np. zajmował się czarną magią. Taką sytuację może uleczyć Brzoza.

 

Oddychanie z Brzozą

Wykonując rytmiczne oddechy przeponą przy drzewie, łączymy się z nim. Przy tej czynności należy wyobrazić sobie, jak ciało łączy się z drzewem i staje się jednością. W ten sposób energia szybciej wchodzi w ciało, pomaga uwolnić się i uzdrowić. Jeśli człowiek pozbawiony jest swojej woli lub jest od czegoś uzależniony, to również za pośrednictwem Brzozy, może uwolnić się od tych negatywów.

Pytania
1.Jak można pomóc uzależnionemu, łącząc się z Brzozą?
Należy wyobrażać sobie tę osobę, jak ona zbliża się do drzewa, dotyka je. Taka energia jest słabsza, więc lepiej jakby uzależniona osoba robiła to sama. Ponadto robiąc to często za tę osobę, można przejąć część jej losu na siebie.

2.Osoba jest uzależniona od gier hazardowych, chce to zmienić, ale nie wie jak.
Można zdjęcie tej osoby przykładać do drzewa.

3.Czy to prawda, że musimy znaleźć Brzozę starszą od siebie?
Niekoniecznie, ale starsze drzewo ma silniejszą energię. Jednak nie jest to regułą, bo młode drzewa też pomagają.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułSrebro – Argentum Nitricum
Następny artykułKalendarz Słoneczny – 25 marca 2018
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.