Amuletem Ostrokrzewu jest Jednorożec. 
Jeśli ta dusza jest teraz Ostrokrzewem kobietą, oznacza to, że w zeszłym wcieleniu ta dusza umiała przetrwać, jest to pozycja silniejsza.
Jeśli jest to mężczyzna, to w poprzednim wcieleniu dusza ta obwiniała kobiety o coś.
Choroby „idą” po żeńskiej linii.

Opis Charakteru Ludzi Urodzonych Między 8 lipca a 4 sierpnia

Ludzie Ostrokrzewy wchodzą w życie z olbrzymią dumą. W zeszłym wcieleniu przeżyli dużo upokorzeń, urazów i w tym wcieleniu budują między sobą a ludźmi ścianę. Bardzo trudno jest do nich dotrzeć. Poprzez swe zachowanie udowadniają, że są najlepsze we wszystkim. Ich dusza potrzebuje uznania, pochwał. Bardzo często żyją przeszłością. Pamiętają, co ktoś im zrobił złego. W życiu poszukują potwierdzenia w przeszłości, nawet w poprzednich wcieleniach – jakimi wspaniałymi ludźmi byli. Dzieje się tak dlatego, że w zeszłym wcieleniu za mocno ich krytykowano i mocno „bito ich” po ego. Teraz to sobie kompensują.

Nierozwiązane traumy mogą w tym wcieleniu dać człowieka walecznego.
Aby rozwiązać karmę, Ostrokrzewy muszą nauczyć się dostrzegać ludzi, życie i emocje innych. Muszą nauczyć się opiekować kimś i prawidłowo odbierać swoje „pechowe” sytuacje, a wtedy rozwiążą swoje problemy. Jeśli w swym życiu nie mają partnera, to żeby to rozwiązać, muszą opiekować się inwalidą. Nie musi to być ktoś mocno chory, może to być osoba po operacji, z jakąś wadą wrodzoną, lekko niepełnosprawna. Póki Ostrokrzew będzie uciekał od takiej opieki, nie ułoży sobie życia i prawdopodobne jest, że będzie chorował.
W ich podejściu do życia musi być mocno zaznaczona umiejętność opiekowania się kimś.
Są bardzo wrażliwe na krytykę. W poprzednich wcieleniach mogły przeżyć obwinienia ze strony innych (niesłuszne) i teraz każda nawet słuszna krytyka to sygnał, że ktoś ich oczernia, obwinia.
Dusza ta pochodzi z plemienia, w którym kobieta odgrywała bardzo dużą rolę.

autor: Emma Lange