Wenus to szczególna planeta, która ma magiczne znaczenie, ma zdolność transformacji ludzi. Potrafi przyciągnąć ludzi na swoją stronę i dzięki niej w ludziach rozpala się miłość. Jest to archetyp twórczych relacji – pokazuje na ile i w którym kierunku możemy rozwijać swoje relacje, jak odnosić się do budowania planów i w czym możemy się doskonalić. Wenus też pokazuje to, co będzie miało znaczenie karmiczne – archetyp, który zawiera w sobie zapotrzebowanie psychologicznych aspektów i duchowej więzi. Archetyp ten pokazuje, jakich ludzi będzie przyciągała kobieta, by osiągnąć coś w swoim życiu.

Wenus w Baranie
Jest to archetyp, który zawiera w sobie mnóstwo namiętności. Dla takiej kobiety najważniejsza jest przyjaźń, która łączy w sobie też namiętności. Jest to bardzo twórczy archetyp – problem jest tylko taki, że nie jest w stanie tworzyć równowagi. Dla tej kobiety bardzo ważne jest to, że gdy rozpoczyna coś, to ktoś inny musi to kontynuować. Nie zawsze wystarczy jej cierpliwości, bo ta kobieta otwiera dla siebie nową miłość. Zazwyczaj wszystkie stare, karmiczne relacje zostawia za sobą. Teraz właścicielka tego archetypu chce wolności, nowych wrażeń i chce zwyciężać.

Wenus w Byku
Wenus w Byku mówi, że właścicielka tego aspektu ma świadomość, że dzisiaj spokój domowy jest najlepszy. Najważniejszy dla niej jest komfort w domu, a nie kariera, nie namiętności. To kobieta – matka, która powinna dać coś swoim dzieciom. Jest to teraz ziemska kobieta i archetyp ten zmusza, aby twardo stać na nogach. Ta kobieta jest solidna, prawdziwa, ale niekoniecznie ma w sobie dużo seksapilu. Potrzebny jest jej mężczyzna, który tak samo będzie kochał komfort, jak i ona.

Wenus w Bliźniętach
Dusza chce radości, dziecinnej zabawy i niekoniecznie spokoju. Przyjaźń jest bardzo ważna dla takiej kobiety i mężczyzna powinien w niej widzieć dziecko. Kobieta ta zatrzymuje się na tym wieku, w którym nie mogła w przeszłości przekroczyć jakiegoś progu, przeskoczyć poprzeczki. Kobieta dostosowana do społeczeństwa. Ta kobieta chce zrzucić emocjonalne brzemię i nie zniesie moralizatorstwa, ponieważ jej dusza wyskoczyła już z beznadziei mroku, gdyż musiała szybko dorosnąć.

Wenus w Raku
Archetyp cierpiącej duszy. Ta dusza bardzo dużo wycierpiała przez miłość. Ciężko tej duszy zaufać, boi się miłości. W przeszłości duszy tej udało się stworzyć jakąś emocjonalną więź, która została rozerwana, transformowana śmiercią lub zdradą. Ten aspekt to też samotność. Teraz ten archetyp będzie potrzebował obrońcy, który uratuje księżniczkę z twierdzy, ale twierdzą jest dzisiaj jej skorupa duchowa.

Wenus w Lwie
To archetyp uwielbienia. W przeszłości uważała, że jest niedoceniona, że jej nie zauważyli, nikt nie zrozumiał, odrzucił i nie pozwolił wejść na nowy poziom. Tylko pytanie – czy było to odczucie subiektywne, czy obiektywne? Czy faktycznie to istniało, czy to dusza sama siebie nakręciła? Ten archetyp daje ciepło i miłość, ale jest tu olbrzymia niepewność – czy jestem kochana, czy potrafię być hojna? Jeśli ktoś zrani dumę tej kobiety, to ona zakończy więź. To dramatyczny archetyp i w nim zachowana jest emocjonalna kobieta, która może być szczęśliwa tylko wtedy, kiedy zrozumie, że jest bardzo kochana.

Wenus w Pannie
W przeszłości ta dusza była zakochana w ideale. Inne aspekty pokażą, czy ten ideał był zrealizowany. Były zbyt wysokie standardy i praktyczność w miłości. Archetyp zawiera w sobie bardzo dużo dziewictwa, z którym podświadomość boi się pożegnać. Bardzo wrażliwie odnosi się do tego, co myślą o niej inni ludzie. Zawiera w sobie szacunek do wszystkiego – do miłości, do partnera i do tego, co robi.

Wenus w Wadze
Czar i dynamika, jednak we wszystkim potrzebna jest równowaga. To kruchość duszy. Jest to olbrzymia energia – będę kochała to, co chcę, a nie to, co mi narzucą! Czasami kobieta ta potrzebuje przestrzeni, w której może rozwijać się sama. Najważniejszy jest spokój, którego potrzebuje. Mężczyzna tej kobiety powinien być prostolinijny, zrozumiały, wrażliwy. Musi zawierać w sobie bardzo dużo uczuć i być trochę telepatą – powinien odgadywać jej marzenia.

Wenus w Skorpionie
W tym archetypie jest jakaś niedokończona namiętność i poczucie bycia niewystarczająco kochaną. Relacje i stosunki przestały istnieć z jakiejś przyczyny, a były to przyczyny dość ciężkie. Każda porcja relacji dla tej kobiety, to wielka intensywność emocjonalna i energetyczna, dlatego czasami buduje ona strategię i plan, by zdobyć to, co sobie upatrzyła. Kobieta chce z mężczyzną dzielić idee, energię. Wydaje się, że jest to kobieta bardzo silna, ale tak naprawdę jest bardzo silna tylko w emocjach, ponieważ w przeszłości bardzo dużo cierpiała i musiała czekać. Dzisiaj potrafi to robić.

Wenus w Strzelcu
Archetyp miłości to obcy. Mógł być to mężczyzna, który miał już rodzinę, albo mężczyzna, którego nie było często w domu, albo mężczyzna, którego trzeba było z kimś lub z czymś dzielić – niekoniecznie fizycznie. Na przykład kobieta musiała go dzielić z władzą, bo mężczyzna miał stanowisko. Teraz taka kobieta będzie społeczna. Wcześniej jej dusza była oddana jednej sprawie, a teraz taka dusza chce poświęcić siebie dzieciom lub swojemu hobby. Mężczyzna dla takiej kobiety musi być przede wszystkim przyjacielem i musi duchowo zachęcić tę kobietę do bycia razem. Musi dotknąć jej emocji – tych najbardziej głębokich.

Wenus w Koziorożcu
To archetyp głębokiego oczekiwania. Możliwe, że kobieta dominowała nad mężczyzną, na przykład społecznie – jej status był wyższy. Skierowana była na osiągnięcia. Mężczyzna razem z nią powinien stworzyć strukturę organizacji lub np. wspólny biznes. Czasami taka kobieta będzie pogrążała się we własną, mistyczną melancholię – pamięć z przeszłości będzie przypominała o dystansie, który rozdzielał zakochane dusze.

Wenus w Wodniku
Archetyp zawiera w sobie wysokie ideały. Mężczyzna zginął za jakąś ważną ideę, dzieło, sprawę. Widziała w nim obrońcę ludzkości – mężczyzna odszedł gdzieś. Kobieta będzie wybierała mężczyznę, który przedstawia archetyp ratownika, który ratuje nie tylko ją, ale cały świat. Na dodatek taka kobieta wierzy w cuda. Bardzo często archetyp ten rzuca wyzwanie męskiej części świata.

Wenus w Rybach
Archetyp ten zawiera w sobie nieszczęśliwą miłość, niezakończoną miłość, wybaczenie wyższe, platoniczną miłość, miłość ofiarną. Dzisiaj kobieta będzie robiła z mężczyzny ofiarę lub będzie trafiała w związki, w których jest uzależnienie. Kobieta będzie kochała swoich katów. Spotka się z różnymi uczuciami – i z miłością, i z nienawiścią. Będzie musiała wejść w to wszystko, rozgrzebać i ocenić sprawiedliwie. Czasami takiej kobiecie będzie się wydawało, że jest zakochana, że kocha. A czasami tego będzie wymagała jej narcystyczna strona.

Treści publikowane na Kalendarzu Biodynamicznym są objęte prawem autorskim i stanowią własność firmy Grupa-Lange oraz Kalendarza Biodynamicznego. Kopiowanie, udostępnianie bez podania źródła, czyli podlinkowanego adresu strony jest zabronione.

grafika – „Narodziny Wenus” Sandro Botticelli

autor: Emma Lange