To Zaćmienie Słońca, które będzie miało miejsce 20 kwietnia, przenosi nas w nową przyszłość i może przyspieszyć wiele procesów. Przed Zaćmieniem, i trochę po nim, możemy czuć dyskomfort, ponieważ energie przenoszą nas w nowy świat. Jest to czas, aby uświadomić sobie rzeczywistość taką, jaka jest i dokonać przejścia do nowego życia w oparciu o punkt zrozumienia rzeczywistości. Decyzje, które podejmiemy w tym okresie będą bardzo doniosłe. Wymiatamy z Duszy wszystkie śmieci, niechciane programy i robimy miejsce na wypełnienie czymś nowym, świeżym. Nowa energia (w języku Psychologii Analitycznej oznacza to, że w naszym losie mogą ożyć nowe Archetypy). To Zaćmienie może przynieść wielką transformację dla Duszy. Wyobraźcie sobie, że otwiera się nowy portal, który zaprasza do przyłączenia się do nowej energii, do przekształcenia swojego Życia. Nie wszyscy przejdą przez ten w portal, niektórzy zostaną w tyle, a inni wręcz przeciwnie – przyspieszą swoją transformację i pójdą zbyt szybko. Zaćmienie może przynieść dyskomfort i niepokój; wszystko może być odczuwalne jako wewnętrzny niepokój, możemy zostać skonfrontowani z tym, co zlekceważyliśmy i uznaliśmy za niemożliwe. Każdy może zmieniać się na swój sposób, w swoim tempie. Ludzkość otrzymuje dodatkową siłę, ale trzeba wiedzieć, jak prawidłowo posługiwać się tą siłą.

Co przynieść to Zaćmienie dla poszczególnych znaków zodiaku?

Baran – Zaćmienie może spowodować wiele zmian w życiu osobistym. Konieczna jest staranna dbałość o szczegóły. Przed popełnieniem jakiegoś czynu lub podjęciem decyzji należy wszystko przemyśleć. Jest to czas przyspieszenia, transformacji i zmian. Trzeba będzie zaangażować się w wiele procesów, przejąć inicjatywę i spróbować popracować nad komunikacją. Los będzie teraz rzucał wiele różnych znaków i należy uważać na to, co wprowadzasz teraz do swojego życia. Najlepszą rolą będzie pozostanie obserwatorem, a dopiero za miesiąc lub nawet dwa, będziesz mógł zdecydować, co dalej zrobić ze swoim losem.

Byk – Czeka cię zakończenie ważnego cyklu życia. Będziesz musiał całkowicie pożegnać się z przeszłością, zmienić karierę, bliskie związki, uporać się z poczuciem winy i żalem. Niektórym przedstawicielom trudno będzie od razu dostosować się do nowej rzeczywistości. To Zaćmienie zmusza cię do zebrania całej swojej energii i przekształcenia jej w nowe doświadczenie. Możesz na przykład przypomnieć sobie o niektórych swoich talentach i zacząć je rozwijać lub zwrócić się ku nowym związkom. Ten czas przyniesie zarówno straty, jak i zyski. Może przekształcić twoją rolę w rodzinie, pracy i przyjaźni. Karma zmusi cię do pewnych poświęceń; jest to ważne, aby otworzyć drzwi do nowego losu. Wykorzystaj samoizolację dla dobra.

Bliźnięta – Na twojej drodze może pojawić się wiele różnych informacji, które mogą stworzyć wir, magnes i przyciągnąć coś ważnego. Możesz nie odnieść sukcesu w działaniach indywidualnych, tylko w działaniach grupowych. Ktoś może pomóc ci zrealizować twoje pragnienia, ktoś z grupy wskaże ci drogę dla realizacji twoich pragnień. Musisz poprosić o pomoc, a zostanie ci ona udzielona. Nie sprawdzaj losu i działaj sam, naucz się prosić o pomoc i dziękować. Nie wdawaj się w konflikty, bo będą się one ciągnąć przez długi czas.

Rak – Możesz poprawić swoje warunki życia. Zaćmienie wysyła cię na służbę publiczną, do spraw papierkowych i biurokratycznych. Zaćmienie da ci energię do realizacji dużych i długoterminowych celów. Tylko nie angażuj się w projekty, w których jest konkurencja. Aby zrealizować swój cel, musisz się wewnętrznie ułożyć, przejść transformację, spojrzeć na siebie z zewnątrz – bardziej obiektywnie. Otwiera się przed tobą kanał władzy, ale wraz z nią pojawi się odpowiedzialność. Podczas Zaćmienia możesz otrzymać bardzo ważną radę, której warto posłuchać.

Lew – Należy zadbać o swoją Duszę, bo do rozwiązania są nie tylko sprawy materialne, ale także wymagania Duszy. Wyznacz teraz cele dla Duszy. Energia dotknie potrzeb Duszy – zapragniesz podróżować lub zdobyć nową wiedzę. W przypadku, gdy nie pracujesz z potrzebami Duszy, wtedy możesz poczuć, że nie jesteś we właściwym miejscu a wszystko wokół jest nieciekawe, niepotrzebne. Jeśli nie pracujesz ze swoją Duszą, możesz stracić dużo energii. Ktoś starszy może pomóc ci zobaczyć siebie z boku lub udzieli ci ważnych rad. Możesz też oczekiwać zjazdów rodzinnych i czuć radość z sukcesów dorosłych dzieci.

Panna – Wyruszysz na poszukiwanie nowej energii, aby zawrzeć nowy sojusz lub aktywować stary. Jest to czas nowych odkryć i umiejętności akceptowania ludzi za to, kim są. Twoje ideały mogą się zmienić. Będziesz musiała zrozumieć swoje życie, zyskać nowe znaczenie i przepracować swoje błędy. W przypadku, gdy drzwi do kryzysów i traum z przeszłości pozostaną niezamknięte, będą one stale przychodzić do ciebie jako natrętne myśli. To Zaćmienie pomoże ci przepracować zasady, którymi się posługiwałaś, odkryć nowe doświadczenia w interakcji z losem, dostrzec nowe możliwości. Zaćmienie skłania do przewartościowania roli ludzi w twoim życiu.

Waga – Powinnaś starać się być powściągliwa we wszystkich sprawach. Zaćmienie nauczy cię powściągać wszystkie swoje impulsy i energię. Energia nowego przyniesie zmiany w twoich interakcjach z innymi – wiele osób zobaczysz w innym świetle. Zwracaj uwagę na Czas – na to, jak go spędzasz. Staraj się tak zorganizować swój Czas, aby wystarczyło go na wszystko, bo jeśli nie będziesz słuchała swojego Wewnętrznego Czasu, to przepływ twojego Szczęścia zmniejszy się. Zaćmienie rozszerza przepływ pieniędzy – być może ktoś ci finansowo pomoże lub twoja energia w partnerstwie osiągnie równowagę. A równowaga we współpracy i w partnerstwie przyniesie nowe możliwości.

Skorpion – Sukces i szczęście pojawią się, jeśli będziesz dążyć do szczęścia małymi krokami. Nie wątp w swój sukces i nie rób wszystkiego w pośpiechu. Otworzą się przed tobą nowe drogi do zdrowia, pracy i samorealizacji. Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz pokochać proces a nie sam wynik. Wszystko w odpowiednim czasie! Energia Zaćmienia może uczynić cię bardziej praktycznym, uziemionym i nauczyć cię wiary w małe, ale ważne szczegóły. Zaćmienie wskazuje, że trzeba będzie popracować ze swoimi emocjami, zrozumieć skąd się biorą, zdemaskować swoje kompleksy, które mogą bardzo wpłynąć na twoje samopoczucie.

Strzelec – Więcej obowiązków niż aspektów radości – będziesz miał więcej obowiązków, przeszkód i możesz pracować na wysokich obrotach emocjonalnych. Ktoś może mieć z tobą większy problem, więc być może będziesz musiał dogadać się ze współpracownikami i bliskimi. Naucz się postrzegać świat z subtelnością, myśl o konsekwencjach swoich czynów, wypowiadanych słów, nieprzemyślanych decyzji. W przypadku gdy pragniesz miłości, musisz się na nią otworzyć, zbudować dialog z Miłością. Zaćmienie sprawi, że przejdziesz głęboką przemianę, zmniejszysz swoje pole emocjonalne, zamkniesz niedokończone jeszcze dialogi, a po miesiącu poczujesz już lekkość.

Koziorożec – Aktywatorem zmian będą rodowe energie. Los postawi przed tobą zbyt ciężkie i trudne zadania, które będą wymagały starannego opracowania. Będziesz musiał odbudować nie tylko swój los, ale także przyjąć odpowiedzialność za los całego rodu. W tym przypadku, jeśli nie pozostaniesz bierny a staniesz się aktorem, to możesz do jesieni otrzymać wielki dar od losu. Trudne wspomnienia z dzieciństwa, nieprzepracowane programy, poczucie osamotnienia – to wszystko może przejawiać się również poprzez strukturę wewnętrznego dziecka. Zapragniesz ciepła i sam staniesz się motywatorem, który będzie dawał ciepło i opiekę innym.

Wodnik – Zaćmienie może pokazać ci, jakie żniwo zebrałeś lub zbierzesz, jeśli nie zamkniesz swojej przeszłości. Spróbuj odkryć siebie, znajdź w sobie nowe zasoby, poszerzaj swoją świadomość. Możesz mieć ciekawe pomysły, więc je zapisuj, bo później będziesz mógł je zrealizować. Ludzie są różni, mają inne zdanie i poglądy na życie, ale nie odrzucaj ich opinii. Nie będziesz potrzebował porad, więc jeśli ktoś spróbuje cię upominać lub krytykować, to odbierzesz to jako presję. Nie obrażaj się od razu, a pomyśl o tym, że ta osoba może być twoim nauczycielem.

Ryby – Zaćmienie przyniesie pewne nieporozumienia ze światem zewnętrznym. Pieniądze będą odpływać, ponieważ mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki. Wpływ czynników zewnętrznych będzie znacznie większy niż nastawienie wewnętrzne. Możesz teraz dryfować i będziesz musiał dostosować się do nowych warunków życia. Powodzenie będzie w zauważaniu szczegółów. Bądź uważny i wrażliwy do emocji innych. Nie krytykuj ludzi, którzy cię otaczają. Życie podyktuje nowe warunki i będziesz musiał się do nich dostosować. Będziesz mógł wykazać się elastycznością i czerpać z tego korzyści. To Zaćmienie sprawi, że inaczej spojrzysz na świat, poznasz innych wartości.

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 17 kwietnia 2023
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 18 kwietnia 2023
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.