Mimo że magnetyczne pole ziemskie jest niewidzialne, to wpływa na wszystkie procesy, które powstają na naszej planecie. Dotyczy to człowieka, jego zdrowia, życia, natury która jest uzależniona od stanu ziemskiego. Jest poddawana kosmicznym wpływom.
Magnetyczne burze bardzo mocno wpływają na nasz stan samopoczucia.

Dlaczego w ogóle burze magnetyczne powstają?
W wyniku aktywności nasze Słońce w kosmos wyrzuca olbrzymie ilości różnego rodzaju cząstek, które mają bardzo silny wpływ na wszystko, co powstaje dookoła. Dosięgając magnetycznego pola ziemskiego, naładowane cząsteczki wywołują geomagnetyczne burze.
Bez magnetosfery ziemskiej wszystko co żywe na naszej planecie mogłoby po prostu zginąć. Jednak, gdy pole magnetyczne zaczyna się zmieniać – zbyt aktywnie i mocno, to źle wpływa na na przyrodę, zwierzęta i ludzi.

Można wtedy zaobserwować negatywne tego skutki, czyli
– dopadają człowieka częste bóle głowy, problemy ze sercem, osłabienie ciała, ból stawów, problemy trawienne, mdłości.

Przede wszystkim burze magnetyczne wpływają na stan systemu krwionośnego. Krew zagęszcza się. Duże ilości białka wyrzucane są do krwi, co w rezultacie powoduje zmniejszanie się jej cyrkulacji w naczyniach. To wywołuje niestabilność ciśnienia arterialnego.
Takie zaburzenia skutkują bólem głowy, a czasami w niektórych przypadkach może dojść do wylewu krwi.

Można od tych problemów uciec, ważne by w okresie burz magnetycznych nie pić alkoholu, nie pić tonizujących napojów, zapomnieć o jakichkolwiek gazowanych napojach.
Żywienie także powinno być lekkostrawne – nie powinniśmy zjadać ciężkostrawnych potraw, czyli wędzonek, smażonych potraw, omijać szerokim łukiem fast foody.
Menu powinno zawierać produkty roślinne i naturalne.
Ludzie, którzy cierpią na jakiekolwiek problemy psychiczne mogą pić napary ziół, na przykład herbatę z melisy i rumianku.
Rumianek lepiej pić na wieczór, ponieważ rumianek pity pod wieczór pomaga wyprodukować serotoninę.

W dni magnetycznych burz psycholodzy nie radzą odwiedzać zgromadzeń ludzkich, czy brać udział w tłumnych zebraniach, ponieważ może to wywołać panikę. Ludzie są bardzo wrażliwi w okresie burz magnetycznych.

W lutym burze magnetyczne nie będą zbyt silne. Wystąpią:
– 5, 7, 10 i 15 lutego.

Nie warto w te dni uprawiać sportu, tym bardziej, że 15 lutego dojdzie jeszcze do słonecznego zaćmienia.

Możecie Państwo na naszej stronie lub w Zwiastunie Astrologicznym (który niedługo będzie można u nas kupić) przeczytać z czym to zaćmienie się wiąże i przez ile lat będzie wpływało na nasze życie.

Jest to bardzo dobry czas, by zająć się relaksacją. Można wziąć kąpiel i do wody wrzucić melisę oraz miętę, a wtedy mięśnie odprężą się.
Można sobie zapalić świece i w czasie kąpieli medytować wpatrując się w jej płomień.

autor: Emma Lange