środa, 21 kwietnia, 2021

W ubiegłym miesiącu byliśmy pod panowanie karty Śmierć, a w tym będziemy pod panowaniem karty Papież. Przeszliśmy zatem od tego, co przerażało, być może od możliwości. Rodzi się nowy świat, ale ten Nowy Świat ostrzega, aby od razu podjąć decyzję, kim chce się być, kim w danej chwili się jest.
W tym miesiącu tradycja i wszystko, co znane, będzie odgrywać ważną rolę. Uwaga będzie musiała być zwrócona na wszystko, zarówno w odniesieniu do Ducha, jak i do Ciała – obie potrzeby będą ważne. W społeczeństwie będzie istniał konflikt przeciwieństw. Niektórzy będą starali się iść do Nowego Świata, a inni będą starali się pozostać w starym świecie. Będzie podział nawet w świecie mężczyzn i kobiet, w energii działania i w energii stabilności. Wszystkie te konflikty są niebezpieczne. Pomogą one człowiekowi wzrastać, ale wciąż z powodu tych konfliktów, wzrost będzie zbyt bolesny. Oczywiście, zmiany nastąpią w nas wszystkich, co będzie bardzo trudne, ale będzie konieczne. Poprzez trudności i wewnętrzne pęknięcia Duch i Dusza mogą się zjednoczyć, a wtedy człowiek ma prawo być nagrodzony świętym zadaniem – MISJĄ.

Dwa główne obszary, które ulegną zmianie, to wiedza i komunikacja. Wszyscy będą musieli zaktualizować wiedzę, a czyniąc to, będziemy musieli badać sposób komunikacji, czyli: jak mówimy, z jaką intonacją, jakich słów używamy podczas komunikacji, czy nasza komunikacja jest radosna, czy też jest bardziej przesiąknięta smutkiem? Trzeba będzie odpowiedzieć na wszystkie te pytania.
Nasz umysł będzie w szczytowej fazie aktywności, ponieważ pole informacyjne każdego z nas ulegnie transformacji. Nowe informacje przebiją się przez warstwy tego, co jest. Do kogoś coś nowego przyjdzie szybciej, do kogoś później, a będzie to zależało od stanu wewnętrznego i gotowości do przyjęcia nowych informacji.
Następuje odnowa świadomości (albo i nie – wszystko zależy od jednostki) i będzie ona szybsza. Również w praktyce ważna będzie akceptacja i planowanie, bo bez jasnego planowania sukces będzie trudny do określenia i uchwycenia.

W tym miesiącu będziesz musiał przemyśleć swoją przeszłość, aby rozluźnić uścisk niektórych nierozwiązanych spraw. Nie bój się nazywać rzeczy po imieniu, bo tylko w ten sposób będziesz w stanie dostrzec i prawdziwie określić ich znaczenie na polu jednej wspólnej całości. Trzeba będzie uporządkować każdy proces, każde zjawisko i wiedzę. Wyrzuć to wszystko, co nie jest już przydatne. Oczyśćcie należy uczynić to w porę, bo inaczej przyjdą nowe energie, które przyjdą z góry i nie pozwolą Świadomości dojrzeć. Wyobraź sobie Świadomość jako małe dziecko, więc jeżeli nie będziesz się nim zajmował, to za miesiąc przyjdą nowe energie, które będą przeszkadzać temu dziecku i ono nie poradzi sobie z nimi. Nie będzie potrafiło ich prawidłowo wykorzystać, bo nie będzie miało doświadczenia. Niechaj Twa Świadomość dojdzie do głosu – nie czekaj, aż ktoś inny zrobi coś za Ciebie, współpracuj z Czasem. Nie odkładaj niczego na później.
Niech w Duszy panuje porządek, niechaj wszystko poukładane i określane przez zjawiska i pojęcia. Dopiero wtedy, kiedy będziesz potrafił zrównoważyć umysł i emocje, potrzeby Ciała i potrzeby Duszy, przypływy intuicji i wyjaśnienia logiki, będziesz miał obraz świata, który przyjmie nowe energie. Nie będziesz stał ciągle w tym samym miejscu, nie będziesz kultywował przeszłości, a będziesz patrzył w przyszłość. Masz szansę stać się bardziej niezależny w tym, co robisz. Tylko wtedy będzie miejsce na odwagę i śmiałość, by pędzić naprzód. Staraj się we wszystkim dostrzec użyteczność, z niczego nie rób dogmatyzmu, np. niczego nie idealizuj lub nie trzymaj się tylko jednej emocji. Bierz wszystko w pakiecie. Rozważaj wszystko w odniesieniu do całości. Jeśli nie potrafisz spojrzeć na świat holistycznie, nie zrozumiesz, co się w nim dzieje.

Jako psycholog, często spotykam się ze zjawiskiem, że dana osoba nie widzi tego, czego brakuje w jej aparacie semantycznym (językowym i lingwistycznym): „Jeśli nie ma w moim aparacie takiego słowa, to ono nie istnieje„, albo: „Jeśli nie spotkałem się z takim zjawiskiem, to takiego zjawiska nie ma„.
Ludzie często myślą w takich kategoriach, a takie myślenie staje się błędem. W tym miesiącu powinniśmy poszerzyć wiedzę, tzn. więcej czytać, widzieć i słyszeć, stać się badaczem, rozwijać analitykę, patrzeć na wiedzę z różnych stron. Ci, którzy się boją, nie będą w stanie zobaczyć prawdy. To jest Czas Świadomości, więc na każdym kroku musi być zrozumienie i świadomość.

W tym miesiącu w naszym Brain-Art Centrum, na spotkaniach online, przedstawię Wam terapię mindfulness. Jest to ćwiczenie, które pomaga zrozumieć i zobaczyć swój cel we właściwy sposób, zrozumieć sytuację i znaleźć właściwe rozwiązanie.

Zapraszamy! kontakt@emma-lange.pl

Zamów

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

|

Popularne

Odkryj nasze książki

Książka + Karty
„Meta Karty”

Autorka książek, publikacji.

Emma Lange

Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.