Neptun otworzył się dla ludzkości w nowym obliczu. W 2012 roku Neptun przeszedł do znaku Ryb i będzie w nim przez 14 lat, do 2026 roku. Planeta Neptun symbolizuje tajemnicę, mistykę, psychikę i głębokość podświadomości. W niektórych przypadkach zabiera chęć wejścia w świat wyobraźni, chęć osiągnięcia transu i przeszkadza realnie poczuć to, co jest namacalne i neutralne.
Może wskazywać na wrodzoną zdolność do przyjęcia mistycznej i okultystycznej wiedzy. W najbardziej praktycznym poziomie Neptun świadczy o umiejętności ogarniania całej idei i przenoszenia jej mentalnie w przyszłość, demonstrując abstrakcyjne myślenie.

Zmusza do myślenia o takich pojęciach, jak sumienie, dusza, wyższy stan świadomości i można powiedzieć, że rozpuszcza w myślach pojęcie materii. Człowiek zwraca się o pomoc do tego, co nie jest namacalne, słucha czego pragnie dusza. Planeta ta może bardzo aktywnie popchnąć ludzkość do ewolucji i nauczyć ją prawidłowo żyć w tym świecie, oraz pozwolić budować przy tym swój wewnętrzny świat przez wypełnianie go niematerialnym bogactwem. Jak wszystkie wyższe planety Neptun nie będzie od razu zmieniał znaku zodiaku.

Na początku wchodzi w określony znak na kilka miesięcy, potem wraca, by znów za jakiś czas wejść do znaku i pozostać w nim na długie lata. Okresy wahania planet zawsze niosą niestabilność w społeczeństwie, ukryte niezadowolenia, albo otwarte buntowanie się, kłamstwo i iluzje.

Jeden z takich przejściowych okresów był 4 kwietnia 2011 roku, kiedy Neptun z Wodnika wszedł do znaku ryb. 5 sierpnia 2011 roku wrócił do Wodnika i 3 lutego 2012 roku znowu wszedł do Ryb. Jego panowanie przeciągnie się aż do kwietnia 2025 roku. W październiku 2025 roku jeszcze raz przemieści się do Ryb i na początku 2026 roku opuści je na dobre.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 13 stycznia 2018
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 14 stycznia 2018
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.