Okres od 7 grudnia do 5 stycznia Miesiąc Wodnego Szczura 

Naturalnym wizerunkiem Szczura Wodnego jest głęboka zamarznięta woda, jak góra lodowa, albo bardzo głęboki, ciemny zbiornik wodny. Wodny Szczur to zimna, a zarazem nieprzewidywalna, tajemnicza energia. Za zewnętrznym emocjonalnym spokojem, w środku mogą dziać się nieprzewidywalne rzeczy, emocje mogą szaleć, pesymistyczne nastroje mogą pokonywać, a w niektórych przypadkach mogą pokazywać się głęboko zakorzenione lęki i panika. Nadmiar energii Wody może się wszystko zaostrzyć. W skali globalnej może być jeszcze chłód i kontynuacja spowolnienia gospodarczego. Może pojawić się brak energii, niechęć do działania, chęć „zamknięcia się”, by żyć we własnej skorupie.
Wyobraźcie sobie górę lodową, która jest zamarzniętym, lodowatym, zbiornikiem wodnym. Jest to zimny żywioł, który jest nieprzewidywalny i tajemniczy. W obrębie tych energii będą pojawiać się jakieś tajemne, sekretne sytuacje, będzie nas atakował pesymizm, ukryte lęki. Nadmiar energii Wody niesie tę cechę, że wszystko może eskalować. Człowiek będzie chciał się ukryć, odizolować. Nie ma co panikować, wystarczy dodać do swojego życia więcej radości i śmiechu.
Bądźmy tam, gdzie jest energia ognia, radości, bo to jedyny sposób na wytrwanie. Grudzień to świetny miesiąc na naukę, ponieważ Woda dobrze przekazuje informacje. W tym czasie możemy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy; powinniśmy pozbyć się osób, których nie potrzebujemy. Oczyśćmy swoją przestrzeń, nawet przestrzeń online. Nadal będziemy ograniczeni w naszych działaniach i czynach. Pojawią się nagłe zmiany, wzmożone konflikty, zwłaszcza w parach. Czasami konflikty są pożyteczne, na przykład możemy stracić pracę, w której mało zarabialiśmy, jedne drzwi się zamkną a drugie otworzą.
Aby Woda mogła się ogrzać, należy dodać więcej energii Ognia, czyli koloru czerwonego. Pozytywem jest Mądrość. Komunikacja, Wiedza. Wiedza i to, co zyskamy w tym czasie, może nam się przydać później. Pomyślmy o swoich zasługach, co udało nam się osiągnąć przez cały rok, co odpuścić, co kontynuować. Jest to czas dystrybucji energii.
Zwróćmy uwagę na to, w co idzie nasza energia, na czym ją skupiamy, jakie są nasze wewnętrzne programy.
Warto angażować się w inspirujące działania, które przynoszą radość. Odkryjmy twórczość, która czyni nas szczęśliwymi. Twórczość to żywioł Drewna, który daje siłę.
Zadbajmy o nerki, uszy, układ moczowo-płciowy, bo są to narządy, które w tym miesiącu mogą być dotknięte chorobą. Możemy oczyścić swój organizm z toksyn, zwrócić również uwagę na jakość włosów i paznokci, jako wskaźniki naszego wewnętrznego stanu.

Szczur
Wzrośnie wewnętrzna pewność siebie. Twoja intuicja wyostrzy się i będziesz musiał przemyśleć strategię na Nowy Rok, skupić się na czymś, na nowych planach i zasobach. W twoim środowisku nastąpi restrukturyzacja, niektóre kanały nie będą już musiały być utrzymywane, a połączenia same się stopią. Osoby, które ci pomogły, nadal będą z tobą współpracować. Być może powinieneś poprosić o przebaczenie u przyjaciół, może powinieneś z kimś porozmawiać, wesprzeć kogoś. Możesz nieznacznie odbudować swój biznes. Uważaj na plecy, na kręgosłup.

Bawół
Ludzie będą gotowi ci pomóc i wybaczyć twoje błędy. Może przyjść do Ciebie pomoc od  Wszechświata, aby cię wesprzeć. Oznacza to, że nie zostaniesz sam, że Los uśmiechnie się do ciebie. Możesz w końcu zamknąć drzwi do przeszłości i zacząć żyć na nowo. Ludzie pomogą ci rozwinąć twoje możliwości. Możesz zdobyć dodatkową wiedzę, spróbować zdobyć nowe umiejętności i zwiększyć motywację. Należy również monitorować swój stan zdrowia, wykonywać wszelkie badania, ponieważ mogą pojawić się trudności energetyczne. Problemy zdrowotne mogą ciągnąć się aż do marca.
Możesz wykonać u nas diagnozę zdrowia – kontakt@emma-lange.pl

Tygrys
Ktoś doceni twoje umiejętności na podstawie zasług. Spróbuj zrozumieć, jak bardzo jesteś gotowy na to, by dokonać zmian w sobie. Jeśli teraz nie dokonasz żadnych zmian, kryzys może przyjść później. Pomyśl o dodatkowej pracy, zorganizuj zespół, przeanalizuj swoje postępy, opracuj dla siebie plan na kolejny rok.
Możesz dołączyć do nas do gry transformacyjnej Zaczarowany Las. Dzięki niej dowiesz się, jak będzie wyglądać twoja osobista energia roku i jakie sytuacje możesz napotkać.

Królik/Kot
Aktywuje się nastrój romantyzmu, będziesz chciał się z kimś połączyć. Możesz pokazać swoją charyzmę, zmienić swój wizerunek, zadbać o swoje ciało. Zanurzysz się w pracy nad swoim Erosem, ponieważ od tego będzie zależeć twoje bogactwo. Jeśli obudzisz w sobie magnetyzm, finanse przylgną do ciebie. Bądź hojny w słowach i ciepłych życzeniach dla innych. Otworzą się przed tobą nowe możliwości, które przyniosą dodatkowy dochód. Zwróć uwagę na swój układ nerwowy, nasycaj się pięknymi rzeczami, amuletami, aby podkreślić charyzmę. Możesz przyciągnąć ciekawych ludzi.

Smok
Musisz zbudować jasny plan na swoje życie. Być może w tym miesiącu romantyzmu będzie zbyt mało, wszystko będzie zbyt szare i przyziemne. I z tego powodu możesz czuć się zmęczony. Romantyczne przygody należy odłożyć na później, podobnie jak randki, ponieważ nie przyniosą one radości. Jeśli chodzi o finanse, możesz przyjść wzloty i upadki. Twój biznes będzie bezpośrednio zależny od tego, co dzieje się na świecie. Coś cię zirytuje – możesz odczuwać dyskomfort z powodu błahostek, które pojawią się w twoim życiu.

Wąż
Musisz zdecydować, kto jest naprawdę twoim bliskim człowiekiem… W tym miesiącu będziesz zastanawiał się, w jaki sposób poprawić swoje warunki życia. Miej cierpliwość dla swoich bliskich. Możesz stać się ofiarą apatii, ale musisz wyjść ze swojej strefy komfortu. Będziesz trochę podejrzliwy wobec działań ukochanej/ukochanego, więc szczera rozmowa pomoże rozwiać wątpliwości. W pracy możesz zająć korzystną pozycję. W tym miesiącu konflikty będą prowadzić do zmęczenia, więc unikaj kłótni i zachowuj pozytywne nastawienie do życia.

Koń
Miesiąc, który obejmuje proces niszczenia. dzięki temu mogą przyjść zmiany w zewnętrznym świecie. Zniknie jakiś negatyw. Zaplanuj zmiany, a uciekniesz od destrukcji. W grudniu w twojej firmie/pracy może pojawić się coś nowego. Jeśli zaplanowałeś podróż, to zakończy się ona sukcesem. Jeśli współpracowałeś z profesjonalistami, to przyjdzie uznanie. Staraj się oszczędzać więcej niż wydawać. Dobre czasy nadejdą, ale nie wydawaj zbyt dużo pieniędzy.

Koza/Owca
Będziesz chciał się zakochać, albo będziesz musiała Kozo wypracować sferę miłości – zrozumieć, jaki jest twój ideał i jak do niego podejść. Aby uzyskać to, czego chcesz, będziesz musiała zmienić siebie, oczyścić relację ze zbędnych dialogów, krzywdzących uwag i krytyki oraz rozpocząć pracę nad sobą, i to od podstaw. Podziel się swoimi planami z drugą połówką, wysłuchaj potrzeb partnera, przedstaw swoje. Możesz nawet odbyć bardzo krótką podróż w tym miesiącu, która wzmocni związek. Nie pożyczaj pieniędzy.

Małpa
Nie bój się wyznaczać sobie nowych celów, bo szybko je osiągniesz, odniesiesz sukces. Będziesz pracowała w grupie. Teraz jest czas na kreatywne wyrażanie siebie. Nie szczędź pieniędzy dla swoich bliskich, nie bój się dzielić. Naucz się słuchać opinii innych ludzi. Możesz stworzyć nową linię finansową, utrzymywać kontakt ze znajomymi, rozpowszechniać swoje usługi. Kontakty z zagranicą będą bardzo efektywne.

Kogut
Utrzymuj ważne kontakty, bo to pomoże ci w wypromowaniu ciekawych projektów. Niektóre projekty dobiegną końca, więc jeśli chciałeś się z kimś połączyć lub zerwać, to ci się uda. Staraj się mieć wszystko pod kontrolą, bo jeśli w pracy popełnisz błąd, będzie to kosztowne. W finansach będzie więcej stabilności. Jeśli w pracy zajmujesz się jakimiś sprawami pieniężnymi lub zbierasz jakieś papiery, to sprawdzaj dwa razy. W tym miesiącu możesz być impulsywny, często będziesz rozdrażniony, ale nie wyładowuj swoich nastrojów na otoczeniu.

Pies
Niekończący się strumień problemów dobiega końca, więc będziesz mógł zrelaksować się, cieszyć się spokojem i poczuć się pewniej. Weź odpowiedzialność za potrzeby swoich dzieci. Stwórz nowe arcydzieło! Jeśli chcesz stworzyć coś nowego lub wpaść w twórczy nastrój, to twórz, a to pomoże ci wytrzymać trudy życia. Nie wydawaj pieniędzy na wielkie zakupy, lepiej podaruj sobie coś małego i skromnego, a będziesz zadowolony.

Świnia
Pojawią się nowe kontakty, dobre znajomości. Będziesz miał okazję komuś pomóc, dać dobrą poradę. Ktoś zwróci uwagę na twoje sukcesy, więc pokaż się, nie bój się otwarcie wyrażać siebie. W tym miesiącu możesz zdobyć nowych klientów, a ludzie będą postrzegać cię jako osobę wspierającą i będą ci ufać. Powinieneś rozwijać swoje talenty. Być może nie będziesz w stanie odnieść sukcesu w kraju, w którym przebywasz, ale masz dużą szansę wyrazić swoją charyzmę za granicą.

1Zamów swój osobisty amulet, bo może on wygładzić trudne sytuacje, a te pozytywne mogą cię rozwinąć i wzmocnić!

Z powrotem
Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 11 czerwca 2019
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 12 czerwca 2019
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.