Burze Magnetyczne
1, 12, 29, 30

 

Słońce będzie spokojne, ale czasami pojawiają się na nim rozbłyski. Gdy pojawia się rozbłysk, pojawia się strumień twardego promieniowania elektromagnetycznego. Po ośmiu minutach ogromny strumień promieni ultrafioletowych i gamma dociera do orbity Ziemi. Ogromna ilość plazmy jest uwalniana w przestrzeń kosmiczną. Atmosfera Ziemi chroni nas przed promieniowaniem, a ziemskie pole magnetyczne przed naładowanymi cząstkami. Fizycy badają mechanizmy rozbłysków i korelują je. Słońce narodziło się około 5 miliardów lat temu. Zachodzą w nim reakcje jądrowe, które urzeczywistniają życie na Ziemi. Temperatura na powierzchni Słońca wynosi około 6000 stopni Celsjusza, a jego korona przekracza milion stopni. Ponadto, korona emituje dodatkowo szybkie przepływy cząstek, naładowanych cząstek, czyli wiatr słoneczny. Promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez Słońce ma silne działanie jonizujące. Cząsteczki wysokiej energii przenikają przez górną atmosferę Ziemi i niszczą warstwę ozonową. Zaburzenie pola magnetycznego na powierzchni Ziemi ma bardzo silny wpływ na organizmy żywe. Osoby wrażliwe pod względem meteorologicznym, są szczególnie wrażliwe na zmiany w terenie. Wiele osób odczuwa zmianę ciśnienia, ponieważ zmienia się ciśnienie płynów w organizmie.

Silna burza będzie miała miejsce 1 października. Zjawisko to będzie miało bezpośredni wpływ na osoby wrażliwe na warunki pogodowe. W tym dniu dzieci mogą być zbyt kapryśne i nieposłuszne. Uważajmy na zachowania, które mogą być zbyt impulsywne. Zwróćmy uwagę na swoje zdrowie, zwłaszcza na układ krążenia. Mogą występować skoki ciśnienia, wahania nastroju, emocje i agresja.

Słaby sztorm będzie miał miejsce 12 października, ale może zakłócić nasz sen i stworzyć dla nas trudne sytuacje, sytuacje konfliktowe.

Bardzo silna burza będzie miała miejsce 29 i 30 października. Bądźmy ostrożni w tych dniach, bo mogę pojawić się różne reakcje w naszym ciele – reakcje o nieprzewidywalnej naturze. Konieczne jest przygotowanie się na takie zjawiska, aby nie obciążać się ani fizycznie, ani psychicznie. Wszystko róbmy spokojnie, nie rozmawiajmy o delikatnych sprawach, nie podejmujmy aktywnych działań, nie wykazujmy inicjatywy. Miejmy na uwadze swoje zdrowie.