Planeta Ziemia posiada własne pole magnetyczne z dwoma biegunami: północnym i południowym. Północny biegun magnetyczny znajduje się na półkuli północnej (w Arktyce), a południowy biegun magnetyczny znajduje się na półkuli południowej (na Antarktydzie).
Od czasu do czasu pole magnetyczne Ziemi ulega zakłóceniom. Perturbacje te są powodowane przez Słońce. Na Słońcu dochodzi do eksplozji, a strumienie naładowanych cząstek są wyrzucane z jego atmosfery w przestrzeń międzyplanetarną. Gdy strumienie te docierają do ziemskiej powłoki magnetycznej, oddziałują z nią i powodują burze magnetyczne. Dni burz magnetycznych można śmiało nazwać dniami niekorzystnymi.
________________________________________
Burze magnetyczne w styczniu…
Należy pamiętać, że prognoza ta ma charakter wstępny, gdyż opiera się na wzorcu powtarzalności aktywności słonecznej i innych czynnikach cyklicznych. Ale w niektórych przypadkach burze magnetyczne w ogóle nie występują zgodnie z harmonogramem. Data i moc mogą ulec zmianie w zależności od procesów zachodzących na Słońcu.
W styczniu 2025 roku mogą wystąpić burze magnetyczne.
🌟 4, 16, 18, 27, 28, 29 stycznia – słaba burza magnetyczna.
W te dni zmiany będą niewielkie i nie wpłyną znacząco na Twoje ogólne samopoczucie. Oburzenie odczują osoby wrażliwe na pogodę, o osłabionym zdrowiu i odporności. Możliwa jest utrata apetytu, bezsenność i zwiększone zmęczenie.
🎇🎇🎇
Najczęstsze objawy chorobowe u człowieka z powodu burz magnetycznych:
• pogorszenie nastroju,
• ból głowy,
• zaburzenia snu,
• stan depresyjny,
• skoki ciśnienia krwi.
Niektórzy ludzie odczuwają bóle stawów i pogorszenie chorób przewlekłych. Ludzie stają się nieuważni, konfliktowi i niespokojni.
Jak przygotować się na burze magnetyczne?
W przeddzień burzy magnetycznej nie przepracowuj się, spędzaj co najmniej godzinę dziennie na świeżym powietrzu. Jedz lekkie posiłki, ogranicz palenie i picie alkoholu. Wyśpij się dobrze i wykonuj lekkie poranne ćwiczenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny zaopatrzyć się w niezbędne leki.
Ważne jest, aby zachować spokój i nie przesadzać z wpływem burzy magnetycznej na organizm.
Jak uchronić się przed negatywnym wpływem burzy?
Aby zmniejszyć negatywny wpływ burzy na organizm, ogranicz intensywną aktywność fizyczną, częściej odpoczywaj, chodź na świeże powietrze i zadbaj o odpowiedni sen. Stosuj zdrową dietę: jedz ryby, warzywa, płatki zbożowe, pij więcej wody.
Czego nie robić podczas burz magnetycznych?
Przestań pić kawę, alkohol i palić. Nie poddawaj się stresowi, unikaj sytuacji konfliktowych. Nie podejmuj się zadań wymagających skupienia i uwagi. Ogranicz podróże samochodem.
🌓🌕🌗
Ciała niebieskie mają potężny wpływ na każdego człowieka. Według astrologów, oprócz Słońca, Księżyc wpływa również na zdrowie człowieka. W zależności od położenia satelity Ziemi twój stan zdrowia może się znacznie różnić.
Planując swoje sprawy w styczniu, należy wziąć pod uwagę niesprzyjające dni według Kalendarza Księżycowego:
🌜 Księżyc w nowiu (29 grudnia). Na tym etapie intensywność oddziaływania jest na najniższym poziomie. Jednocześnie zmniejszają się możliwości fizyczne, pojawia się osłabienie i brak sił. Organizm staje się bardziej podatny na zagrożenie chorobami..
🌜 Pełnia Księżyca (14 stycznia). W przeciwnej fazie energia Księżyca będzie maksymalna, ale nie będzie to miało najlepszego wpływu na zdrowie. Osoba będzie nadmiernie pobudliwa, a organizm będzie silniej reagował na leki, a nawet produkty pielęgnacyjne. Rezultatem są objawy agresji, bezsenność i reakcje alergiczne.
🌜 Pierwszy i trzeci kwartał (7 i 21 stycznia). Niesprzyjające dni dla osób, które są nadmiernie emocjonalne i biorą sobie do serca różne wydarzenia. Mogą znajdować się w stanie stresu i wysokiego niepokoju bez obiektywnego powodu.
🌜 Szatańskie dni księżycowe (7, 13, 22, 28 stycznia). Dni te uważane są przez astrologów za ogólnie niekorzystne dla człowieka, w tym i zdrowia. Ochrona przed siłami zła jest zmniejszona pod wpływem Księżyca, otwierając możliwości sugestii i kontroli. W takich momentach częściej pojawiają się negatywne emocje.
Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
kontakt@emma-lange.pl
|