3, 11, 12, 13, 14, 20, 21, 22, 29

To czas, aby konieczne obserwować KOSMOS, aby zainteresować się jego pogodą. Jest to ważne po to, aby móc poczuć się dobrze, ocenić swoją siłę. Połączenia elektrodynamiczne między Słońcem a Ziemią coraz bardziej odsłaniają tajemnice wpływu na nasze ziemskie życie. W zasadzie nasza Ziemia jest niezawodnie chroniona przed kosmicznymi atakami, ale jednak otrzymuje uderzenia w czasie burz magnetycznych, dlatego ważna jest znajomość tła promieniowania, dynamiki poszczególnych aspektów pola magnetycznego i jego wpływu w określonych punktach na Ziemi, stanu jonosfery. Prognozowanie burz magnetycznych jest łatwiejsze, niż prognozowanie pogody, ponieważ pole magnetyczne jest badane nieco wcześniej. Prognoza pogody zależy od ruchu masy w atmosferze, a prognoza pola magnetycznego jest wynikiem kolejno następujących po sobie zdarzeń. Przyczyna jest zawsze ta sama, czyli różne przejawy aktywności słonecznej. Podczas rozbłysków słonecznych powstają chmury magnetyczne, które w ciągu kilku dni docierają do Ziemi. Światło słoneczne uderza w Ziemię dopiero po 8 minutach, dlatego w trakcie ruchu chmury magnetycznej można obliczyć prognozę rozwoju burzy magnetycznej i jej intensywności. Dobrze jest śledzić rozbłyski słoneczne, mierząc promieniowanie rentgenowskie Słońca na statku kosmicznym; podczas rozbłysku jego intensywność wzrasta tysiące razy. Takiego monitoringu nie można przeprowadzić z Ziemi, ponieważ promieniowanie rentgenowskie jest całkowicie pochłaniane przez atmosferę. Wydawałoby się, że nastąpił rozbłysk na Słońcu i nastąpi burza, ale tak nie jest, ponieważ wiele rozbłysków nie tworzy ciał magnetycznych, a poza tym pole magnetyczne Słońca może je zawrócić. Nie wszystkie chmury magnetyczne są niebezpieczne. Zdarza się, że burzy nie wywołują masy magnetyczne, ale obszary o zwiększonej gęstości wiatru słonecznego, gdy zderzają się ze sobą prądy. Takie burze magnetyczne nie są kojarzone z rozbłyskami na Słońcu.
Śledź nasz kalendarz, aby twoje samopoczucie było zawsze w równowadze.

BURZE MAGNETYCZNE W LIPCU

Do 3 sierpnia można odczuwać złe samopoczucie, wybuchy emocji, bo 31 lipca wystąpiła jedną z najtrudniejszych i najcięższych burz. Echo tej burzy nadal będzie odczuwalne. Osoby wrażliwe na zmiany pogody powinny monitorować swój stan, starać się nie przeciążać negatywnymi emocjami i zmartwieniami. Oczywiście ktoś powie, że nie jest to łatwe, ale można spróbować skierować uwagę na coś bardziej interesującego, na swoich bliskich, na hobby, ciekawe książki i filmy. Starajmy się jeść mniej tłustych i słodkich potraw, a także jeść mniej słonych potraw, aby nie zatrzymywał się płyn w organizmie. Nie pijmy w te dni alkoholu.

W dniach 11-14 sierpnia burza będzie miała słabe wahania fal i efekty. Ci, którzy mają częste zawroty głowy i migreny, mogą odczuć ich intensywność. Mogą odezwać się stare urazy, rany, np. ból kiedyś złamanej nogi lub ręki.

20-22 sierpnia możliwa jest słaba burza, ale jednocześnie powoli zmienia się pora roku, zmienia się ciśnienie, warunki pogodowe. Wszystko to może połączyć się w jedno i uderzyć w nasze uczucia. Dbajmy o swoje samopoczucie, zachowajmy kontrolę, nie denerwujmy się. W te dni mogą bardzo boleć stawy, odczujemy napięcie, a nasze ciało będzie potrzebowało dobrego wypoczynku.

29 sierpnia średnia burza magnetyczna, którą odczują ci, u których występuje napięcie układu nerwowego lub psychicznego.

Burze magnetyczne są zjawiskiem naturalnym, więc NATURA potrafi uzdrowić się i chronić przed nimi, trzeba jedynie poznać jej metody.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 28 lipca 2020
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 29 lipca 2020
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.