3, 5, 10, 11, 12, 17, 28

Drodzy czytelnicy, przez cały rok opisywaliśmy wam miesięczny kalendarz Burz Magnetycznych. Otrzymaliśmy od Was wiele e-maili z dodatkowymi pytaniami, dotyczącymi burz i stanu zdrowia. Niektórzy z nas trudniej znoszą burze magnetyczne, inni nie odczuwają ich wpływu na siebie, choć on jest. Jak piszemy od wielu, wielu miesięcy – każdy z nas jest inny. Szczególnie jeden komentarz nas zaintrygował, więc chcielibyśmy się do niego ustosunkować. Czytelnik wyraził opinię, że, cytujemy: “burze spełniają się w 50 %, jesteście złymi jasnowidzami“. Chcemy zwrócić uwagę, że opis burz nie należy do metod jasnowidzenia, a jest to nauka. Aby obliczyć lub przewidzieć burze, konieczna jest praca z parametrami i reakcjami zachodzącymi na Słońcu. Burze są odczuwalne przez nas na różny sposób, ponieważ mają różną siłę. Do tego fizjologia każdego człowieka jest różna – jedna osoba wcześniej zaczyna odczuwać skutki burzy magnetycznej, inna może poczuć je później, a jeszcze inna poczuje wpływ burzy w dniu jej wystąpienia. Poza tym różne są też zakresy odczuwania przez ludzi burz magnetycznych. Zdarza się tak, że jeden człowiek staje się spokojniejszy, a drugi pobudzony. Wszystko zależy od osobistej fizjologii, jak wspomnieliśmy. Nadal będziemy opisywać, w jaki sposób pole magnetyczne, pole elektryczne wpływają na samopoczucie człowieka. Dzięki temu będziecie wiedzieć, jak żyć w zgodzie z naturą i ze sobą. Sami będziecie mogli układać harmonogram własnych odczuć.
Piszcie do nas, na każdy list cierpliwie odpowiadamy. W tym roku ukaże się książka o polach magnetycznych, o burzach i naszych wewnętrznych cyklach. Z książki tej dowiecie się o wiele więcej na temat burz magnetycznych.
Burze magnetyczne są spowodowane rozbłyskami, reakcjami na Słońcu. Wpływają na pole elektromagnetyczne Ziemi, a tym samym na nasze samopoczucie. Pole elektromagnetyczne jest niewidoczne, nie ma sensu chować się w domach lub budynkach przed impulsami elektromagnetycznymi, gdy nasze domy i budynki są otoczone urządzeniami elektrycznymi. Te pola nie mają koloru, smaku, zapachu. Istnieją naturalne pola elektromagnetyczne, czyli ziemskie pole magnetyczne i promieniowanie kosmiczne. Wpływają one na nas nawet w najbardziej przyjaznym środowisku, miejscu i towarzyszą każdej osobie przez całe życie. Odbieramy energię nie tylko w postaci światła słonecznego i światła, ale także w postaci promieniowania kosmicznego. Obecnie wiadomo, że promieniowanie kosmiczne powoduje promieniowanie wtórne w naszych organizmach i tkankach, wprowadzając w stan pobudzenia elektrony w różnych substancjach składających się na nasz organizm.
W naszych domach dla wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego są dopuszczalne poziomy pola elektrycznego. Oczywiście każdy z nas sam musi siebie kontrolować, np. nie spać blisko telewizora, nie rozmawiać przez telefon zbyt długo. W przypadku komputerów obowiązują już ścisłe zasady i przepisy. W małych dawkach bardzo minimalna ekspozycja elektromagnetyczna może ożywić komórkę. Komórka zaczyna dzielić się i rozmnażać. Sensownym jest zatem sądzić, że wiele procesów w ciele regulowanych jest przez promieniowanie niejonizujące, w tym także kosmiczne. Czasami zdarza się, że jedno i to samo promieniowanie leczy jeden organizm, a drugi nie toleruje go dobrze. Każdy ma własne systemy bezpieczeństwa. Chodzi o indywidualne podejście i rozsądne wykorzystanie.

3 stycznia – silna burza. Możemy poczuć ataki i zmiany swojej psychiki, ciężkość w ciele i ciężkość nastroju. Szczególnie uważać powinny osoby z problemami z sercem.

5 stycznia – silna burza, która może uderzyć w różne systemy organizmu. Starajmy się pić więcej wody, spożywajmy mniej białka. Należy odprężyć się, być w harmonii.

10-12 stycznia – lekkie burze, ale mogą je odczuć dzieci lub osoby chore, cierpiące na przewlekłe choroby.

17 stycznia – słaba burza magnetyczna, która potrwa kilka godzin, ale pojawi się w naszym stanie wewnętrznym, można zaobserwować wahania nastroju.

28 stycznia – słaba burza magnetyczna, która może negatywnie wpłynąć na osoby z przewlekłymi chorobami i depresją.