1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 19, 21

Codziennie mamy do czynienia z energią słoneczną. Czasami ta energia dodaje nam sił, a czasami pogarsza stan zdrowia. Wiele osób cierpi z powodu uzależnienia meteorologicznego, to znaczy, gdy zmienia się pogoda, pojawia się silne napięcie i ból, które często są zlokalizowane w głowie. Ponad jedna trzecia całej ludzkości doświadcza migreny podczas zmian pogody. Bardzo często taki wpływ nazywany jest barometrycznym, czyli ciśnienie zewnętrzne wywiera silny wpływ na nasz organizm. Stawy również bolą z powodu zmian pogody i ciśnienia barometrycznego. Czasami mięśnie twarzy mogą reagować na zmianę pogody i odczuwamy duży dyskomfort. Zmiany ciśnienia powodują nawet wrażliwość na światło lub dźwięk, zaczynamy bać się ostrego światła lub głośnego dźwięku. Również w okresie wpływu pogody możemy mieć potrzebę częstszego oddawania moczu. Wzrost ciśnienia zewnętrznego może zapewnić obfity przepływ krwi do mózgu. Oczywiście zmiana może nastąpić na poziomie emocjonalnym, więc ludzie stają się bardziej wrażliwi. Zmiany pogody obejmują także zmiany wewnętrzne.
Bardzo silne burze magnetyczne związane z aktywnością Słońca również wpływają na nasze samopoczucie. Kiedy na Słońcu następuje eksplozja, duża ilość plazmy pędzi na w stronę Ziemi i może zmienić procesy zachodzące na Ziemi. Niektórzy zauważają, że kiedy pojawiają się burze magnetyczne, odczuwają większą apatię, słabość, rodzaj napięcia, które nie pozwala im skupić się i zrealizować wszystkich planów. Wielu z nas zbyt negatywnie nastawia się do całego świata.

Na jakie choroby mogą wpływać burze magnetyczne?
Najczęściej burze magnetyczne wpływają na układ krwionośny, zwiększa się ryzyko udarów dlatego, że dochodzi do zakłócenia ładunku w komórkach erytrocytów. Erytrocyty mogą sklejać się, a ponadto krew wpływająca do głowy, nie pozwala na normalny odpływ i erytrocyty mogą tworzyć blokady naczyniowe.
Nasilają się choroby autoimmunologiczne, np. problemy ze stwardnieniem rozsianym, którym towarzyszą zaburzenia widzenia, a nawet paraliż. Zwiększa się częstość zaostrzeń reumatoidalnego zapalenia stawów i tętnicy skroniowej. Odporność budzi się i atakuje własne tkanki. Podczas burzy spada produkcja melatoniny, która ma działanie przeciwzapalne. Jeśli jej ilość zmniejszy się, zaostrzą się reakcje zapalne w organizmie.
W czasie trwania burz magnetycznych nie zapominajmy o aspirynie i o wodzie, nie zapominajmy o prostych środkach ostrożności.
Burze magnetyczne w styczniu będą mniej niebezpieczne niż te w grudniu, ale i tak lepiej być ostrożnym.

BURZE MAGNETYCZNE W STYCZNIU

14 stycznia nastąpi lekkie zaburzenie pola magnetycznego i czasami można odczuwać wybuchy emocji, odczuwać negatywny nastrój i utratę sił. Już teraz nie należy przeciążać się, nie jeść dużo tłustych potraw.

4 6 stycznia będzie obserwowana silna burza magnetyczna, która może przynieść poważniejsze dolegliwości w aspekcie fizjologicznym i psychicznym. Będziemy musieli przestrzegać ścisłej diety i bardziej kontrolować się. Możemy aktywniej brać homeopatię.

716 stycznia – mała aktywność ziemskiego pola magnetycznego o różnych porach dniach. Odczujemy spadek ciśnienia, napięcie, możemy reagować nieprzewidywalnie na różnego rodzaju niepożądane okoliczności. Dbaj o siebie i nie daj się przytłoczyć emocjom.

19 21 stycznia – okres ten rozpocznie się od słabego zakłócenia, potem może nasilić się i uderzyć w układ nerwowy, oraz krwionośny. Staraj się do wszystkiego podchodzić ostrożnie, jeść więcej warzyw, pić wodę, rozładowywać emocje.

Burze magnetyczne są zjawiskiem naturalnym, więc NATURA potrafi uzdrowić się i chronić przed nimi, trzeba jedynie poznać jej metody.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułMądrości Ludowe i Przesądy na styczeń 2021
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 29 grudnia 2020
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.