1 czerwca
W tym dniu dobrze jest wcześnie wstać, iść pod prysznic i pomedytować, ponieważ poranny deszcz z medytacją może przynieść pomyślną, energetyczną pełnię i radość.

2 czerwca
Nie należy zbyt wiele mówić, ponieważ im więcej się komunikujemy, tym bardziej marnujemy energię. Spędźmy ten dzień w odosobnieniu, w spokojnym otoczeniu, w odmierzonej codziennej rutynie, z książką lub muzyką.

3 czerwca
Posiej kilka nasion w ziemi, a umożliwi to wzrost dobrego samopoczucia. Nie powinieneś być smutny w tym dniu, ponieważ możesz przegapić swoje szczęście.

4 czerwca
W tym dniu budzą się siły nieczyste, więc nie patrzcie w nocy nawet w lustro. Mogą pojawić się duchy w domu. Nie należy patrzeć w karty, ponieważ można zobaczyć coś złego lub negatywnego.

5 czerwca
To dzień zupy grzybowej. Według niektórych wierzeń, jeśli ugotujesz zupę grzybową, to możesz wezwać pomocników Matki Natury do swojego domu. Pomogą utkać szczęście. Do miejsc, w których rosły kwiaty sprowadzano pszczoły, bo wierzono, że w tym dniu dają one najbardziej uzdrawiający nektar.

8 czerwca
Konieczne jest dokarmianie ptaków. Jeśli spotkasz ptaki w pobliżu jeziora i nakarmisz je, to możesz liczyć na to, że zostaną ci odpuszczone wszelkie grzechy i znikną trudności. Dzisiaj nie powinno się robić nic nowego, porządkować, sprzątać, bo można z domu wyrzucić coś ważnego.

9 czerwca
Nie kłóć się, bo przez konflikty i kłótnie możesz stracić szczęście. W tym dniu wielkie szczęście spotkać dzięcioła, da to dobrą ochronę.

11 czerwca
Jeśli kobieta nie rodziła a chciała mieć dzieci, to własnoręcznie piekła chleb i częstowała nim swoją teściową. Jest to dzień pogodzenia się z rodem, aby oba rody były otwarte na przyjęcie nowej duszy.

12 czerwca
Dzień Węża. W tym czasie z ziemi mogą wypełznąć różne gady. To nie jest najlepszy czas, na przechadzki, ponieważ duchy mogą dać nieoczekiwane przeszkody i złośliwości, ale też mogą nieoczekiwanie nagrodzić.

14 czerwca
Bardzo dobrze jest zobaczyć pająka, pełzającego po ścianie lub po drodze. Oznacza to, że niesie on dobre wieści. Jeśli jednak spadnie nam na głowę, to należy spodziewać się złych wieści. Nie powinno się stać pod wiatr, aby nie zyskać negatywnej energii.

16 czerwca
Dzień wiatru. Jeśli wieje północny wiatr, to będzie mokre lato. Południowy wiatr oznacza narodziny wielu dzieci. Wschodni wiatr to zbyt wiele niebezpiecznych sytuacji w tym roku. Zachodni oznacza, że będzie dużo pracy, a mało przyjemności.

17 czerwca
W tym dniu zbierano lilie wodne. Nie kładziono się wcześnie spać. Wieczorem można było przynieść do domu siano lub słomę, żeby w domu był dostatek. Uważano, że jeśli przyniesie się do domu wodną lilię, to na pewno szczęście nie opuści domu przez rok.

18 czerwca
Tego dnia mamy dobre sny, więc wszystkie ćwiczenia i rytuały na szczęście pomogą utrzymać radość. Również w tym dniu jadło się kaszę gryczaną, aby przyniosła bogactwo.

19 czerwca
Wyrywano w ogrodzie złą trawę, czyli pozbywano się chwastów, aby wyrzucić energię zazdrośników. Należy wyrzucić z domu wszystkie zepsute meble i naczynia, aby nie przyciągały kłopotów.

23 czerwca
Mogą pojawić się zmory, czyli takie wizje, które zamykają normalne pole widzenia. Nie należy pić wody od nieznajomych, ani stawać na progu. Jeśli chce się przekazać wiadomość, należy wejść do środka, a nie przekazywać jej na progu.

27 czerwca
Zaczyna kwitnąć lipa, można zbierać kwiaty i młode liście na herbatę. Czas na składanie próśb dotyczących zdrowia. W tym dniu gotowano zupę, aby na stole zawsze był dostatek. Jeśli zmokniesz, będziesz miał szczęście.

30 czerwca
Dzień młodego Jariły. Należy zażywać kąpiele słoneczne, aby być pełnym sił.

Emma Lange – portfolio

Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 30 maja 2024
Następny artykułKalendarz Zdrowie i Uroda – czerwiec 2024
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.