1 grudnia to dzień, który wskazuje, jaka będzie zima. Jeśli ten dzień jest spokojny i łagodny, to zima będzie taka sama. Jeśli pogoda zmieni się w tym dniu, ludzie mogą spodziewać się wielu zmian w ciągu roku.

6 grudnia to dzień, w którym możesz zamrozić swoje problemy. Na przykład, jeśli wyobrazisz sobie jak zima usuwa problemy związane z pieniędzmi, to brak pieniędzy zacznie zanikać.

7 grudnia jest to Dzień Katarzyny. W tym dniu można się dobrze bawić, przygotowując słodkie napoje z ziołami. Uważano, że picie w tym dniu takich napojów wzmocni nasz system odpornościowy, a ciało będzie zdrowsze.

13 grudnia jest dniem słuchania wody. Woda w tym okresie może nawet przewidzieć twoją przyszłość. Tego dnia wlewano wodę do dzbanków, stawiano je przy łóżku, a rano wylewano ją. Wierzono, że woda zabiera nasze trudności.

17 grudnia to Dzień Włosów. Dziewczyny, które chciały wyjść za mąż, wieczorem zapalały świece i czesały włosy. Uważano, że rozpuszczając włosy, kobieta wskazywała kawalerowi drogę.

19 grudnia – w tym dniu matki czytały modlitwy za swoje dzieci. Dzisiaj modlitwa matczyna tworzy drogę do sukcesu swoim dzieciom. Można nawet modlić się za wszystkie dzieci, które znamy.

22 grudnia – dzień Zimnej Anny. Z rana trzeba powtarzać „mam dużo przyjaciół”. W tym dniu można przyciągnąć przyjaciół, ludzi, którzy mogą nam pomóc.

25 grudnia to Święta Bożego Narodzenia, a także św. Spirydona, który napełnia nas energią i naprawia ją. Wyjdź rano przed dom, pokłoń się Słońcu i przyzywaj Sukces, Szczęście oraz dobre uczynki (można stanąć w oknie, jeśli ktoś nie może wyjść przed dom).

29 grudnia – w tym dniu możesz pomóc swoim dzieciom. Weź koszulkę dziecka lub inną rzecz i przeczytaj;
<<Piotr i Agafia mieli 10 dzieci – 5 synów i 5 córek. Dorastali, nie znając smutku. Ich rodzice kąpali się w czułości i trosce, dawali im ciepło, wychowywali dzieci z miłością. Tak więc mój cud wzrasta w obfitości, szczęściu i dobrobycie. Jestem matką, proszącą Boga o pomoc>>.

autor: Emma Lange