Kiedyś uważano, że Królik (chiński znak) jest płochliwy i nieśmiały. To błędne rozumowanie! Królik jest śmiały i odważny, szybki i przebiegły,  dlatego przede wszystkim będzie sprzyjał tym, którzy stawiają przed sobą trudne cele. Tym, którzy będą stąpać przez ciernie do gwiazd i tym, którzy zamierzają drastycznie zmienić swoje życie. Aby wszystkie życzenia się spełniły, należy kierować się przysłowiami i mądrościami naszych przodków, które znajdują się w skarbnicy każdego narodu.

1 stycznia
> Jeśli nocne niebo jest czyste, przygotuj swoje kosze na lato. Będzie dużo owoców.
> Pierwszy dzień roku zdradza, jak będzie wyglądał początek lata.
> Sylwester – w tym dniu naprawiano kurnik, pokrywano go żywicą. Szukano dziurawego kamienia, który wieszano w kurniku jako ochronę. Wierzono, że chroni przed złymi duchami.

6 stycznia
> Jest to dzień chłopskich przesądów.
> Czyste niebo oznacza obfite zbiory.
> Czarne niebo oznacza, że uprawa gryki będzie opłacalna.
> Gwiazdy na niebie – bydło będzie się rodzić.
> Rytuał na szczęście:
Dla każdego gościa należy przygotować marchewkę. Niech goście wezmą warzywo do ręki i wypowiedzą życzenie, a ostrym końcem narysują gwiazdę. Uwaga, przestrzeń przed osobą rysującą musi być wolna. To znaczy, że nikt nie powinien stać przed daną osobą. Wystarczy, że stanie się twarzą do ściany. Wypowiada się życzenie podczas rysowania gwiazdy i mówi następujące słowa: „Jak słodki jest sok, tak słodkie jest życie. Jak korzeń jest mocny, tak szczęście jest mocne!”.
> Rytuał wezwanie miłości:
Rytuał jest podobny do tego „na szczęście”. Jedyną różnicą są słowa: „Słodka marchewko, osłódź moją miłość. Niech będzie soczysta i pyszna, słodka, bardzo mocna, bardzo gładka”.
Co zrobić z marchewką? Można ją schrupać, można dodać do potrawy, można też powiesić na choince.

7 stycznia
> Dobrze jest, jeśli jest dużo śniegu, zebranego w ogromne zaspy, bo wtedy rok będzie bogaty i obfity. A jeśli już zaczęła się odwilż, to wiosna nadejdzie bardzo szybko i na pewno będzie ciepło.

8 stycznia
> Święto Kaszy. Zapraszano gości, jeżdżono w gości. Robiło się wspólne plany.
> Włóż monetę pod talerz, a przyciągniesz pieniądze. Każdy kto spożywa jedzenie, powinien mieć pod talerzem monetę. Dzięki temu dom będzie zawsze bogaty.

12 stycznia
> Chodzono w gości. Przysmakami były grzyby i ogórki, aby tym roku natura była hojna.

13 stycznia
> Hojność. Idź do ogrodu o północy. Z gałęzi jabłoni strząśnij śnieg, aby zbiory były obfite. Od południa – gorący rok i powodzenie. Od zachodu – dużo ryb w jeziorze. Od wschodu – zbiory owoców. Od północy – brak owoców.

17 stycznia
> Spójrz na drzewa w lesie. Jeśli śnieg wygiął gałęzie do ziemi, pszczoły przyniosą dużo miodu.
> Dziewczęta gościły przechodzących mężczyzn. Dziewczyna dawała jabłko pierwszemu poznanemu mężczyźnie.

18 stycznia
> W tym dniu nie wolno było wróżyć i dawać przepowiedni.
> O północy trzeba było pójść po wodę święconą.

19 stycznia
> Ludzie zaglądali do przerębla. Jeśli było dużo wody -wielka powódź. Jeśli będzie mgła to rok będzie bogaty. Oznacza również szron.

20 stycznia
> Święto Jana Chrzciciela. Rozpoczynano starania o utworzenie nowych rodzin. Wysyłano swatki, przygotowywano śluby. Zbierano się razem, przygotowując poczęstunek (mięso). Napoje na stole były naturalne. Wina musiały być domowej roboty. Napoje bezalkoholowe to były kompoty i domowe soki. Wszystko to symbolizowało dobrobyt w rodzinie, siłę więzi rodzinnych.

Zamów

Emma Lange – portfolio

Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułBurze Magnetyczne – styczeń 2023
Następny artykułHoroskop na styczeń 2023
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.