1 września
> Osoby chore lub źle się czujące powinny modlić się do męczennika św. Andrzeja Stratilata. Uważa się, że może on poprawić samopoczucie, a nawet wyleczyć długotrwałą dolegliwość.
> Jeśli cierpisz na ból zęba, weź kawałek surowego buraka i przyłóż go do źródła bólu, w ten sposób pozbędziesz się go na jakiś czas.
> Jeśli o zachodzie Słońca niebo zabarwi się na złoty lub różowy kolor, spodziewaj się ciepłego i pogodnego następnego dnia.

2 września
> Uważa się, że w tym dniu należy spełniać swoje marzenia i realizować plany.
> Staraj się unikać zawierania znajomości z kimkolwiek, bo po pewnym czasie te znajomości przysporzą ci wiele kłopotów. Jedynymi wyjątkami są niezamężne dziewczyny i samotni mężczyźni.
> Nie obcinaj paznokci 2 września. Według ludowych wierzeń może to przynieść pecha.
> Czesanie włosów wcześnie rano drewnianym grzebieniem przyciągnie pieniądze i szczęście.

3 września
> Ten dzień nadaje się do leczenia wszelkiego rodzaju urazów zewnętrznych – otarć, siniaków, skaleczeń, stłuczeń, a nawet drobnych zwichnięć za pomocą metod medycyny ludowej.
> Osoby praktykujące jakikolwiek rytuał magiczny powinny koniecznie nosić podczas tych zabiegów lniane ubrania.
> Na Tadeusza nie należy słuchać rad innych, gdyż okaże się, że są one błędne.
> W tym dniu był zwyczaj, że kobiety odwiedzały wdowy i spędzały z nimi wieczór na rozmowie, przy niektórych rękodziełach.
> Dla tych, którzy wybierają się w długą podróż – włóż do kieszeni wysuszoną wcześniej łodygę lnu, a szczęście będzie z tobą przez całą drogę.

6 września
> Istnieje popularne przekonanie, według którego tego dnia nie można patrzeć na świt i odchodzić od domu, ponieważ mistyczne czerwone kwiaty toczą się po polach i łąkach. Potrafią zwabić człowieka w nieprzeniknioną gęstwinę lasu lub bagna, albo dotkliwie go poparzyć. Uważa się, że są to dusze ludzi, którzy zmarli złą śmiercią.
> Jeśli zamierzasz ciężko pracować, możesz nosić lniane ubrania. Materiał ten ma pozytywną energię i pomaga znacznie szybciej wrócić do zdrowia. To samo dotyczy osób, które planują wybrać się w zatłoczone miejsce, np. na rynek.
> Staraj się być dzisiaj wyjątkowo ostrożny, bo każde skaleczenie lub oparzenie zwiastuje duże kłopoty.

7 września
> Uważało się, że to ostatni dzień, kiedy można jeszcze robić marynaty, dlatego wiele osób spieszyło do lasu na grzyby.
> Jeśli ktoś ma w domu grzybek herbaciany, o świcie może wyszeptać swoje życzenie do słoika, a ono się spełni.
> Istnieje popularne przekonanie, że osoba urodzona w tym dniu (Dzień Bartłomieja) znajdzie wielkie szczęście w dorosłym życiu.
> Podczas deszczu zabronione są wszelkiego rodzaju rytuały magiczne i lecznicze, gdyż woda deszczowa je zmyje.
> Ale obmycie się wodą, w której był przedmiot ze srebra, jest dobre, bo przez cały rok zyskamy urodę, zdrowie i wigor ducha.
> Nie należy rozpoczynać budowy domu – nie będzie stał długo.

8 września
> Był zwyczaj pieczenia naleśników i podawania ich całej rodzinie – podawano z sokiem z borówek lub kisielem z płatków owsianych.
> W tym dniu modlono się o szczęście małżeńskie i dobre relacje z krewnymi do ikony świętej Natalii. Modlono się w kościele lub w domu.
> Uważa się, że gałązka jarzębiny umieszczona w domu może stać się rodzinnym amuletem i uczynić życie szczęśliwym. Ponadto chroni przed negatywnymi wpływami zaświatów i eliminuje koszmary. Wykonany z niej krzyż może uchronić przed każdym nieszczęściem.

15 września
> Nowe sprawy rozpoczęte w tym dniu nie zostaną pomyślnie zakończone, dlatego postarajmy się wybrać inną datę.
> Nie należy w tym dniu chodzić na targ czy do sklepu, gdyż można stać się ofiarą złodziei, poza tym każdy zakup, mały czy duży, nie przyniesie wiele radości.
> Nie zakładaj ubrań w zbyt jaskrawych kolorach – możesz zostać zauroczony.
> Jeśli okadzisz kadzidłem swój dom, możesz go uchronić przed złymi duchami – to idealny dzień na przeprowadzenie magicznych rytuałów rodzinnych.

16 września
> Według tradycji ludowej w tym dniu przyjęte jest porządkowanie rzeczy w domu, wyrzucanie wszystkich starych rzeczy lub palenie ich w ogródkach. Płomienie symbolizują oczyszczenie domu ze wszystkich złych rzeczy. Należy też umyć podłogi i wszystkie stare buty (w wodzie z rzeki, jeśli to możliwe).
> Przydatne, ale niechciane przedmioty warto oddać biednym – w ten sposób przyciągniesz szczęście.
> Ta data jest idealna do odkrywania tajemnic, więc bądź bardzo ostrożny i nie „otwieraj ust” przez cały dzień. Być może uda ci się kogoś zdemaskować i zawstydzić.
> Aby nie przynieść sobie pecha, staraj się nie patrzeć w lustro w ciągu dnia lub rób to bardzo rzadko, tylko w wyjątkowej potrzebie.

18 września
> Od niepamiętnych czasów, w tym dniu należało posprzątać dom. Uważa się, że w ten sposób można zyskać dobre zdrowie na cały rok.
> Zabronione jest jednak pranie bielizny, gdyż przeciwnie – można wywołać chorobę.
> 18 września to według powszechnej opinii bardzo pechowy dzień, ale wróżby i przepowiednie zwykle okazują się prawdziwe, zwłaszcza te dotyczące zbliżającego się małżeństwa lub życia rodzinnego.
> Osoby chore powinny 18 września złapać pająka, włożyć go do łupiny orzecha i zawinąć w ściereczkę, a następnie zawiesić na szyi. Taki amulet powinien „opleść swoją pajęczyną” wszystkie dolegliwości i nie pozwolić, aby dopadły daną osobę.
> Aby wyleczyć dziecko, należy położyć w jego łóżku zrobioną przez siebie lalkę bez twarzy – wchłonie ona wszystkie dolegliwości i wkrótce poczuje się znacznie lepiej.

22 września
> Od czasów starożytnych istnieje tradycja, że nowożeńcy powinni zaprosić do siebie sąsiadów. Jeśli odmówią przyjścia, uważa się, że nowożeńcy nie zasłużyli na ich szacunek i w pierwszym roku wspólnego życia będą uczyć się, jak prowadzić gospodarstwo domowe.
> W tym dniu zwyczajowo upamiętnia się zmarłych rodziców i wspomina wszystkie dobre rzeczy, które były z nimi związane.
> Nowożeńcy powinni obdarować prezentami swoich bliskich, zwłaszcza jeśli para nie zdążyła jeszcze spłodzić dzieci.
> Goście zaproszeni w tym dniu nigdy nie powinni odmawiać tej prośbie, dlatego gospodarze powinni sprezentować im ulubiony przedmiot lub spełnić ich życzenie. W ten sposób wprowadzą do swojego domu szczęście i pomyślność.
> Wyjście do lasu lub wędrówka na łono natury sprawi, że będziesz miał więcej energii w kolejnym dniu.
> Dzień jest idealny na rozpoczęcie długiej wędrówki lub długiej podróży. Przeżyjesz dużo pozytywnych emocji i poznasz ciekawych ludzi.

Zamów

Emma Lange – portfolio

Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 30 sierpnia 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 31 sierpnia 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.