Zanurzasz się w swe relacje i wydaje ci się, że znasz swojego partnera na głębokim poziomie. Myślisz, że masz idealnego mężczyznę i idealne z nim porozumienie, że rozumiesz to, co mówi. A ty mężczyzno myślisz, że twa partnerka cię nie rozumie, że zmieniła się, że zabiera ci powietrze.
Oboje macie względem siebie oczekiwania, gdy budujecie relacje i wydaje się, że jesteście dla siebie stworzeni.
Nie oznacza to, że pełne porozumienie przyjdzie od razu. W końcu przychodzi moment w którym zaczynasz coraz mniej rozumieć partnera, nie rozumiesz jego postępowania, czego od ciebie oczekuje.
Najczęściej w relacjach można zauważyć aspekt wzajemnego braku zrozumienia na poziomie komunikacji emocjonalnej i werbalnej. Nie wiemy do końca co uczyni naszego partnera szczęśliwym, jakie ma wewnętrzne lęki, na co się obraża, a co może doprowadzić go działania.
Do partnera należy odnieść się z wielką uwagą, a wtedy poziom stresu i napięcia będzie niższy. Spróbujcie wraz z partnerem odpowiedzieć sobie na poniższe pytania, a wtedy wzmocni się wasza relacja.

1. Co wolałbyś robić z partnerem/ką, co sprawia ci radość?
2. Co cieszy cię w codziennym życiu? Jaki dzień był dla ciebie najlepszy?
3. Jakie filmy lubisz? Jaki bohater robi na to tobie wrażenie?
4. Opowiedz o swojej szkole, o relacjach między kolegami i koleżankami, nauczycielami. Co cię nudziło w szkole, a co cieszyło?
5. Czym się interesujesz i dlaczego wybrałeś właśnie takie hobby?
6. Kto miał na ciebie największy wpływ?
7. W jaki sposób rozpoczynasz dzień i od czego chciałbyś rozpocząć dzień?
8. Co najczęściej pobudza cię do działania i co cię motywuje?
9. Co może oderwać cię od domu i zmusić cię do wyjazdu do zmiany życia?
10. Co musiałbyś przeżyć, żeby stać się bardziej silnym, mądrzejszym? Co by przyniosło nowe zrozumienie życia?
11. Jakie cechy doceniasz w człowieku najbardziej? Czy potrafisz ocenić człowieka i wyrobić sobie zdanie od pierwszego spojrzenia? Czy potrzebujesz czasu, by zagłębić się w charakter człowieka?
12. Co uważasz za problem, co możesz nazwać problemem?
13. Kiedy najbardziej potrzebujesz pomocy i jaka sytuacja powoduje, że poddajesz się lub załamujesz duchowo?
14. Co w tym życiu wydarzyło się złego i w późniejszym okresie okazało się być dobrym dla ciebie?
15. O co boisz się zapytać drugiego człowieka?
16. O czym nie chciałbyś opowiedzieć na swój temat obcym ludziom?

Należy z dużą uwagą odnosić się do werbalnych i niewerbalnych sygnałów, i jaka by odpowiedź nie przyszła, nie warto od razu oceniać negatywnie drugiego człowieka. Nie warto też niczego oczekiwać. Szczere zainteresowanie partnerem jest darem, który możesz dać drugiemu człowiekowi.
Dzięki tym pytaniom, komunikacji z partnerem, może ustalić się dość silna więź między wami.
Jednak zrozumieć człowiek potrafi tylko to, co wbudowuje się w jego hipotezę i zrozumienie oraz jego cele. Aby poznać drugiego człowieka, potrzebna jest choć minimalna wiedza o tym, co należy zrozumieć i po co to pojawiło się. Nie zrozumiesz nigdy drugiego człowieka, jeśli nie będziesz potrafił się postawić w jego sytuacji. Nie odczujesz jego bólu choć w minimalnym stopniu. Nie postawisz się w jego roli.
Aby rozmawiać z partnerem w jednym języku, należy wychodzić z podobnych społecznych schematów, które przyniosły podobne normy zachowań. Jeśli partner wychował się w środowisku przestępczym, to człowiek z korzeniami arystokratycznym tego nie zrozumie. Z tej przyczyny jeśli nawet na początku wszystko w relacji układa się wzorowo, to i tak trzeba nawzajem poznawać się, by to dobro trwało jak najdłużej.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 3 marca 2018
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 4 marca 2018
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.