Jarzębina według Celtów oznacza płodność i urodzaj. To ochronne drzewo, które daje mądrość, ochronę przed różnymi duchami, zauroczeniem. Owoce Jarzębiny są symbolem dobrobytu.
Można podkładać je dziecku, by chronić je przed lekkomyślnością i rozrzutnością oraz nauczyć je być blisko rodziców.
Pracując z Jarzębiną, można nauczyć się oszczędności, ponieważ pomaga nie wydawać za dużo pieniędzy.
Jarzębina to również błogość, ojczyzna, błogosławieństwo od swojej ojczyzny, pomoc od bliskich. Pomaga ludziom, którzy dużo pracują, pomaga iść do celu i zwyciężać (uczciwie).

 

korona drzewa jarzębiny na tle niebieskiego nieba

Opis Charakteru Ludzi Urodzonych Między 21.01 a 17.02

Jarzębina może być talizmanem, ale też może być brzemieniem. Ważne by Jarzębina potrafiła wybrać swą drogę, inaczej staje się przekleństwem dla człowieka. Ludzie w życiu Jarzębiny mogą pojawiać się i znikać. Może podróżować, zwiedzać obce kraje, ale przeważnie nie udaje jej się zrealizować siebie na obczyźnie. Dlaczego? Ponieważ dusza Jarzębiny związana jest z określonym miejscem. Pozytywna Jarzębina to człowiek przyjazny, obowiązkowy, szlachetny. Negatyw daje ludzi, którzy mogą swym postępowaniem zniszczyć los swym wnukom.
Na ogół Jarzębinie bardzo ciężko jest znaleźć człowieka, przy którym będzie czuła się swobodnie i komfortowo. Bardzo długo kogoś obserwuje, zanim zaufa – swój, czy nie swój. Często musi opiekować się swym partnerem.
Może popadać w irytację, to znowu wpadać w depresję i ciężko ją czymś wtedy zadowolić.
Jarzębina ma najczęściej więzi karmiczne z synem, szczególnie matka Jarzębina.
Człowiek Jarzębina jest bardzo emocjonalny i słyszy tylko siebie, co inni mogą odbierać jako egoizm, a tak naprawdę jest to wyrażanie indywidualizmu.

Fizyczne Aspekty

Podczas leczenia Jarzębiną Księżyc musi znajdować się w nowiu lub w pełni.
Jarzębina daje dużo siły ludziom urodzonym w znaku Byka. Daje im wytrwałość, leczy choroby tarczycy.
Jarzębina działa rewitalizująco na organizmu. Tak jak Brzoza działa delikatnie na organizm, tak Jarzębina, kiedy oczyszcza, działa silniej (może wystąpić podczas kuracji nagły ból lub biegunka, mogą nasilić się dolegliwości i potem uspokojenie wszystkiego, powrót sił witalnych i wzmocnienie systemu nerwowego).

1. Osłabienie sił, brak witalności, choroby głowy i oczu, dysfunkcje mózgu, migreny problemy ze snem, bóle ciała w wyniku problemów – przytulanie się plecami do Jarzębiny.
2. Problemy ze stawami (szczególnie dla tych, którzy żyją w wilgotnych miejscach) – przywiązywać do stawów gałązki Jarzębiny.
3.Dobra cyrkulacja płynów w organizmie – przynieść gałązki Jarzębiny do domu.

Z owoców i liści jarzębiny można robić inhalacje, balsamy, nalewki, toniki.

1.Tonik kosmetyczny do skóry – napar z liści jarzębiny.
2.Nalewka z Jarzębiny dla mięśnia sercowego i dla osób z nadciśnieniem – zalać koniakiem Jarzębinę, pozostawić na 40 dni. Pić po 15 kropli dziennie.

Oddychanie z Jarzębiną

Wyobrażać sobie, jak dobre energie wchodzą w czakram gardła i wychodzi negatywna, przepracowana energia.
Oddechy z Jarzębiną robić również w przypadku uzdrawiania kontaktów i gdy cierpi system nerwowy.

Karmiczne Przepracowania

Jarzębina pomaga przepracować karmę w linii matki.
Włącza człowieka do prądów odżywczych, do tego, do czego był obojętny, pomaga powrócić do starych zajęć, np. nie interesowała nas wiedza i żyliśmy z dnia na dzień. Z Jarzębiną możemy zgłębiać wiedzę.
Energia Jarzębiny podtrzymuje podświadomość i dzięki temu odczuwamy jej wpływ w trudnych, napiętych sytuacjach.
Pomaga w problemach społecznych, gdy musimy zadziałać szybko i aktywnie.
W problemach z matką – można przekazać Jarzębinie to, co chce się powiedzieć swojej mamie i wysłać dobrą energię dla naprawy relacji.
Jeśli znajdziemy wspólny język z Jarzębiną, to jesteśmy w stanie stworzyć bardziej komfortowe życie, przykrości będą mniej odczuwalne. Ból, emocjonalna pamięć będą zacierać się.
Jarzębina jest pomocna w nauce, dzięki niej można szybciej chłonąć wiedzę.
Potrafi transformować nasz wewnętrzny świat. Ważna jest tam, gdzie istnieje zazdrość w rodzinie, okrucieństwo w karmie, nienawiść. Jarzębina jest w stanie napełnić więzi harmonią.
W problemach z długotrwałym, ale nie przynoszącym rezultatów, dziełem– prosimy Jarzębinę o energię dla tego przedsięwzięcia.
Pomaga w przypadku depresji – skierować prośby do drzewa.
Dzięki Jarzębinie nasze emocje będą skierowane bardziej na coś konstrukcyjnego.
Możemy sięgnąć do swojej podświadomości, ale nie będzie już fobii – nastąpi inny odbiór świata i pojawią się narzędzia pracy z podświadomością.

Poprzedni artykułKalendarz Biznesu – kwiecień 2018
Następny artykułKalendarz Dziecka – kwiecień 2018
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.