Od 30 stycznia Merkury rozpoczyna swój ruch wsteczny – retrogradacja. Pozostanie w nim do 21 lutego. Trudność polega na tym, że będziemy chcieli przeżyć ten czas w tym samym trybie, co poprzednio, ale okaże się to niemożliwe. Musimy zwolnić, wytrzymać lub zostać. W tym okresie zostanie nam pokazane, czego nam brakuje, czego musimy się jeszcze nauczyć. Jeśli będziemy uparci w naszych nastrojach, nasi nauczyciele będą surowi, a my nie będziemy czuć się w porządku. Będziemy myśleć, że Niebo zsyła nam celowo przeszkody, aby pogorszyć nasze samopoczucie. A przeszkody będą się pojawiać, abyśmy stawali się lepsi i uczyli się czegoś nowego. Ten czas sprawi, że ponownie przemyślimy nasze plany dotyczące tego, czego się domagaliśmy. Poza tym możemy wrócić do osób, które były dla nas ważne lub były naszymi przyjaciółmi przez pewien czas. Możemy myśleć lub wspominać tych, którzy zawsze nam pomagali.
Jeśli myśleliśmy, że coś zostało stracone i nigdy tego nie odzyskamy, to teraz wydarzy się coś, co sprawi, że odzyskamy to. Otworzą się drzwi przeszłości i możemy poczuć te same emocje lub te same uczucia, które mieliśmy w przeszłości. W tym okresie może pojawić się odczucie deja vu, wskazujące na ten moment, który wciąż żyje w naszym Losie. Możemy znaleźć się w nowym miejscu, które wyda się znajome lub ktoś wypowie znaczące zdanie.
W tym roku Merkury przyciągnie moc do elementu Powietrza, odbierając ją elementowi Ziemi i wszyscy będziemy musieli wrócić do nauki tego, co odkładaliśmy na później i czego nie chcieliśmy wiedzieć. Będziemy musieli zaakceptować naszych przyjaciół za to, kim są, nawet jeśli coś nam się nie podoba. Słowo przyjaciel powinno być bardzo mocno w nas zakorzenione, bo jeśli nadszarpniemy zaufanie, to Los srogo nas ukaże. Merkury połączy to, co uważane jest za niezgodne. Postawi nam na drodze tych, którzy mieli na nas wpływ lub z którymi nie zakończyliśmy jakichś rozmów i zmusić nas do ponownego porozumienia. Nie bądźmy zaskoczeni, jeśli nagle poczujemy coś do kolegi z klasy, o którym dawno zapomnieliśmy. Jednak uczucia mogą pojawić się z nowym wigorem i pasją, i trwać jakiś czas. Najważniejsze, to nie dać się ponieść uczuciom od razu, bo mogą być nieprawdziwe – pochodzą z przeszłości, więc można naprawdę zobaczyć tę osobę w innym świetle i dusza przestanie za nią tęsknić. W tym okresie mogą obudzić się różnego rodzaje Waszych wewnętrznych archetypów i jeśli ich energia nie będzie kontrolowana, możecie zakochać się w danej osobie, nadając jej własne cechy charakteru. Dopiero później zdacie sobie sprawę, że nie jest to osoba, z którą chcielibyście przeżyć całe swoje życie. Bądźmy uważni, bo teraz przeszłość może dyktować swoje własne warunki.

W tym okresie nie powinniśmy marnować energii, tylko ją gromadzić, bo w marcu tą całą energią będziemy mogli nasycić nowe pomysły lub projekty. Ten czas jest nam potrzebny dla przepracowania naszych błędów, do porzucenia wszystkiego, co nie jest nam potrzebne, do przemyślenia swoich poglądów na życie, do innego rozłożenia energii. Mogą narodzić się idee, które zostaną zrozumiane nie przez współczesnych, ale przez potomnych. Ludzie będą bać się wyrażać intymne emocje, ponieważ będą się martwić, czy ich uczucia zostaną dobrze zrozumiane. Ktoś może zachowywać się dziwnie i nie tłumaczyć swojego zachowania.

Zazwyczaj, kiedy ludzie przychodzą do mnie na terapię, sama przeszłość staje się w tym okresie bardzo wymowna, ponieważ wszelkiego rodzaju wglądy, spostrzeżenia i przeprogramowanie sytuacji odbywają się błyskawicznie.
Wszyscy jesteśmy zanurzeni w materii, w poszukiwaniu lepszego miejsca i komfortu materialnego, a Merkury, kiedy przechodzi w retrogradację, zrzuca z siebie tę łupinę i napięcie, i zwraca nas ku naszym duszom. Jest to jedyna droga do nasycenia się duchowością, powrotu do źródła, ponownego zamknięcia drzwi za tymi ważnymi emocjami.
Musimy przeżyć ten okres i zakończyć nasze sprawy tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie zastanawiajmy się długo nad tym, co przyjdzie do nas z przeszłości. I ta szybkość zmusi nas do równowagi, do podsumowania na wiele sposobów. Zmusi nas do tego, by nie bać się przyznać przed samym sobą do głupoty i błędów. Przeżywając ten okres, nie będziemy mieli jeszcze jasnego obrazu naszej przyszłości. Utkniemy w tym okresie i nie będziemy wiedzieli, co ze sobą zrobić, ze swoim przeznaczeniem. Jeśli nie będziemy pracować nad naszymi błędami, jeśli nadal będziemy stać na swoim i akceptować tylko naszą doskonałość, nowa energia nie przyjdzie. Będziemy dryfować dalej i dalej, w głąb szarości. Wszystko będzie się przeciągać i zaczniemy biegać w kółko. W związkach pojawi się cień bezsensu, a szczęście będzie przy kimś innym, nie przy nas.
Wszyscy możemy zostać uwięzieni przez nasze lęki, przez strach przed zakończeniem czegoś, przed powiedzeniem prawdy o tym, co nas boli, przed przyznaniem się do porażki, przed zobaczeniem przyszłości w innym świetle. Jedynym wyjściem jest zakopanie strachu. Będziemy komunikować się ze sobą przez pryzmat strachu, nawet nasza intonacja może zdradzać nasz strach. Ktoś włączy wewnętrzne systemy obronne psychiki i odrzuci wewnętrzny strach z powagą lub obojętnością, ale będzie to jeszcze gorsze! Nierozpoznanie tego, co niesiemy w środku, stworzy intensywne podłoże zapalne, a potem wybuchnie i weźmie nas w posiadanie.
Merkury w Wodniku zachęca do zwerbalizowania tego, co nam dolega. Wyobraźmy sobie, że boli nas ząb i trzeba iść do dentysty wyleczyć go, aby już się nie męczyć. Nie należy zbyt długo nad tym zastanawiać się, a po prostu to zrobić!
Jest to zadanie dla nas wszystkich, którzy wchodzimy w ten okres. Nie bójmy się żyć w pustce, w naszej wewnętrznej pustce! Oczywiście ta pustka się wypełni, to nie potrwa długo, ale zróbcie na to miejsce. A wtedy dostaniesz coś ważnego, co prawda nie teraz, nie zimą, ale na pewno w tym roku.

Mam przyjemność zaprosić Cię na nasze spotkanie SAMOOCENA i TRAUMA NARCYSTYCZNA. 2,5 godzinny wykład, to nie tylko teoria o narcyzach i komunikacji z samym sobą, to przede wszystkim praktyka. Nauczysz się ciekawych ćwiczeń, otrzymasz narzędzia, które pomogą Ci poznać siebie i innych, a także bardzo ciekawe medytacje, które pomogą Ci stworzyć uzdrawiającą pustkę w sobie, która może pchnąć Cię na wyższy poziom. Możesz wykupić materiały, wykonać ćwiczenie i przesłać swoje prace do wglądu, a otrzymasz opis swojej pracy.
Z radością zapraszam Cię na spotkanie w lutym. Pomożemy naładować Cię siłą, naładować akumulatory na Rok Białego Bawołu. przejdziesz ciekawe terapie, które pomogą Ci stanąć na nogi, wymodelować każdy miesiąc i położyć fundament pod Twoje Szczęście.

Zamów

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 28 stycznia 2021
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 29 stycznia 2021
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.