1, 2, 4, 7, 10, 12, 15, 18 – 21, 25, 27, 29 

Naukowcy nieustannie obserwują Słońce, którego rozbłyski i zaburzenia na jego powierzchni powodują powstawanie tzw. wiatru słonecznego. To właśnie on powoduje zakłócenia pola magnetycznego Ziemi. Na podstawie wyników obserwacji opracowuje się wstępne prognozy na najbliższy okres kalendarzowy. Możemy dowiedzieć się, kiedy w czerwcu 2022 r. wystąpią burze magnetyczne i kiedy będą złe dni dla osób wrażliwych na zmianę pogody, aby ci ludzie mogli zachować jak największą ostrożność.
Wewnątrz Słońca zachodzi reakcja termojądrowa, podczas której z wodoru powstaje hel. Procesowi temu towarzyszą wysokie temperatury sięgające dziesiątków milionów stopni. W szczytowym momencie aktywności Słońca z jego powierzchni wydobywa się ognisty gaz, który z dużą prędkością zmierza w kierunku powierzchni Ziemi. Podczas aktywnych wybuchów gwiazda co sekundę wyrzuca w przestrzeń około 1 miliona ton materii.
Nawet najsłabsza burza magnetyczna może drastycznie zmienić, a nawet zniszczyć ludzkie plany. Eksperci twierdzą, że już wkrótce ludzie będą musieli stawić czoła potężnemu wstrząsowi geomagnetycznemu.

1 – 2 czerwca – szczególną ostrożność powinny zachować osoby z chorobami serca i naczyń krwionośnych. Podczas wysokiej aktywności słonecznej wzrasta u nich ciśnienie krwi, a czasami pogarsza się krążenie wieńcowe. Dni, w których występują burze magnetyczne, zwiększają ryzyko zawału serca, udaru mózgu i kryzysu nadciśnieniowego. Nie należy się denerwować i psuć sobie kondycji.

4 czerwca – dość odczuwalna burza magnetyczna, szczególnie dotkliwa dla osób skłonnych do depresji. Narażone na nią będą małe dzieci lub zwierzęta.

7, 10, 12 czerwca – u osób cierpiących na choroby układu oddechowego zaburzony zostanie ich biorytm. Pogorszenie jakości wystąpi zarówno w czasie burzy magnetycznej, jak i po jej ustąpieniu. Należy zachować ostrożność, zwłaszcza w przypadku osób z astmą.

15, 18 – 21 czerwca – burza będzie niebezpieczna dla osób ze skłonnością do depresji, osób z zaburzeniami psychicznymi, chorobami centralnego układu nerwowego. Osoby te będą szczególnie wrażliwe na wysoką aktywność słoneczną. Dojdzie do zaostrzenia choroby podstawowej.

25, 27 i 29 czerwca to dni z silnymi wahaniami geomagnetycznymi.

Osoby o dużej wrażliwości meteorologicznej powinny zawczasu przygotować się na niebezpieczny okres. O wiele łatwiej jest człowiekowi przetrwać burzę magnetyczną, jeśli dzień wcześniej dobrze wypoczął. Wtedy jest w stanie lepiej opierać się bodźcom zewnętrznym.
W okresach wysokiej aktywności słonecznej człowiek nie powinien wykonywać ciężkiej pracy fizycznej. Osoby zdrowe mogą prowadzić zwykłe życie, ale nie powinny podejmować się dodatkowych obowiązków. Wskazane jest spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu, spożywanie lekkich, zdrowych posiłków.
Zabiegi wodne mogą być stosowane w celu poprawy zdrowia naczyń krwionośnych. Dwa razy dziennie zaleca się wzięcie kontrastowego prysznica – tonizuje i aktywizuje naczynia krwionośne. Dwa razy w tygodniu można skorzystać z basenu, a raz w miesiącu z sauny. Na kilka dni przed okresem zagrożenia należy wziąć kąpiel z dodatkiem substancji łagodzących system nerwowy. Można stosować sól morską, napary z mięty, waleriany lub sosny.
Osoby podatne na burze magnetyczne w okresie zagrożenia powinny ograniczyć do minimum aktywność fizyczną. Lepiej jest powstrzymać się od wszelkich czynności, które mogą spowodować nagłą zmianę ciśnienia krwi. W celu unormowania stanu emocjonalnego, należy przyjmować leki ziołowe: walerianę, rdestu lub mieszanki ziół.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 24 maja 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 25 maja 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.