1, 5, 6, 11 – 17, 18 – 19, 20 – 25, 26 – 27, 28 

Wszystkie procesy zachodzące na Ziemi są powiązane z naszym światłem – ze Słońcem. Samo powstanie planety, samo powstanie życia na niej nie jest niemożliwe bez gwiazdy centralnej. Procesy geologiczne i meteorologiczne, dostarczanie ciepła i światła, fotosynteza, która jest niezbędnym elementem życia roślin zielonych, są darem od Słońca. Na pole magnetyczne Ziemi nieustannie oddziałuje Słońce, a wpływ ten dotyczy wszystkiego – od łączności radiowej, przez nawigację, po zdrowie ludzkie i wiele innych.
Maj okaże się bardzo trudnym miesiącem dla osób uzależnionych od pogody. W tym okresie spodziewana jest duża liczba zaburzeń magnetosfery, które będą miały negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Aby uniknąć poważnych konsekwencji, należy postępować zgodnie z harmonogramem burz i w porę przyjmować leki.

Prognozy przewidują, że pierwsza poważna burza magnetyczna wystąpi 1 maja. Według wstępnych danych, jej siła wyniesie około 5 punktów. Osoby wrażliwe na pogodę będą miały tego dnia problemy ze układem nerwowym oraz ogólne złe samopoczucie.

Eksperci przewidują zwiększoną aktywność słoneczną w dniach 5 – 6 maja. Jego intensywność będzie się mieścić w zakresie od 3 do 4 punktów. W tych dniach u ludzi może wystąpić silny ból głowy. Osobom cierpiącym na choroby przewlekłe zaleca się przyjmowanie leków przepisanych przez lekarza.

Następna niebezpieczna fala geomagnetyczna wystąpi w okresie od 11 – 17 maja. Eksperci twierdzą, że w tych dniach strumienie cząstek geomagnetycznych wyrzucanych z dziur koronalnych powstających na Słońcu, będą osiągać niewiarygodne prędkości, z miażdżącą siłą wpływając na magnetosferę całego globu. Spodziewane są geouderzenia o magnitudzie od 4 do 6.

Od 18 do 19 maja aktywność spadnie do poziomu neutralnego. Osoby narażone na niekorzystne warunki pogodowe będą czuły się lepiej. Będzie to doskonały czas na regenerację sił przed kolejnymi burzami magnetycznymi.

W dniach 20 – 25 maja spodziewana jest burza magnetyczna o umiarkowanym nasileniu. Odczują go osoby z dużą zależnością meteorologiczną, chorobami serca i innymi przewlekłymi chorobami związanymi z układem nerwowym. Mogą wystąpić bóle głowy i bóle mięśni.

W dniach 26 – 27 maja zwiększy się aktywność wiatru. To właśnie spowoduje dyskomfort i złe samopoczucie. Siła uderzeń geostacjonarnych będzie wynosić od 2 do 4 punktów.

Sytuacja zacznie się stabilizować od 28 maja. Wytrzymałość magnetyczna spadnie do 1 punktu. To sprzyjające środowisko dla ludzi. Można prowadzić działalność gospodarczą, nie martwiąc się o swoje samopoczucie. Burza magnetyczna, której towarzyszy kumulacja tych wysokich wyładowań, może powodować zaburzenia rytmu serca, skurcze naczyń krwionośnych w głowie, skoki ciśnienia krwi, nagłe zmiany w zachowaniu. W tych okresach wzrasta ryzyko wystąpienia kryzysu nadciśnieniowego lub zawału serca, rejestruje się też wiele arytmii. Dochodzi do zmian w układzie krzepnięcia krwi i zmian ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Zwiększona aktywność słoneczna może stworzyć na Ziemi warunki sprzyjające szerokiemu rozprzestrzenianiu się chorób. Związek między aktywnością słoneczną a epidemiami jest dobrze znany. Stwierdzono również występowanie chorób układu krążenia, a nawet chorób psychicznych, które również podlegają harmonogramowi słonecznemu. A.L. Chizhevsky w bardzo szczegółowych badaniach wykazał ścisłą korelację między ogólną śmiertelnością i aktywnością słoneczną. Obliczenia wykazały, że podczas silnych burz magnetycznych, pacjenci po zawale mięśnia sercowego umierają od 11 do 16 razy częściej niż w dni „magnetycznie spokojne”. Nie tylko zawały serca i udary mózgu, ale także wzrost ciśnienia krwi jest często spowodowany przez Słońce, jego zwiększone działalność.

To prawda, że nie wszyscy reagują na Słońce, ale tylko ci, którzy są ciężko chorzy” – do takiego wniosku doszedł B.A. Rybkin w 1907 roku, na podstawie ponad 14 tysiące obserwacji. Słońce zagraża sercu, ale nie zawsze i nie u wszystkich. Burzom magnetycznym często towarzyszą bóle głowy, migreny, kołatanie serca, bezsenność, złe samopoczucie, zmęczenie, wahania ciśnienia krwi.
Naukowcy przypisują to faktowi, że fluktuacje w polu magnetycznym spowalniają przepływ krwi włośniczkowej i powodują niedostatek tlenu do tkanek. U osób wrażliwych na warunki atmosferyczne występują epizody dławienia, dusznica bolesna. Pojawiają się uczucia niepokoju Również w tych dniach może być odczuwana bezsenność. Skutki burz magnetycznych mogą łączyć się z charakterem i zachowaniem się człowieka – może wystąpić agresja, brak równowagi, trudności z podejmowanie właściwych decyzji. Wszystko to jest konsekwencją zwiększonej wrażliwości.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 23 kwietnia 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 24 kwietnia 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.