Planeta Ziemia posiada własne pole magnetyczne z dwoma biegunami: północnym i południowym. Północny biegun magnetyczny znajduje się na półkuli północnej (w Arktyce), a południowy biegun magnetyczny znajduje się na półkuli południowej (na Antarktydzie).
Od czasu do czasu pole magnetyczne Ziemi ulega zakłóceniom. Perturbacje te są powodowane przez Słońce. Na Słońcu dochodzi do eksplozji, a strumienie naładowanych cząstek są wyrzucane z jego atmosfery w przestrzeń międzyplanetarną. Gdy strumienie te docierają do ziemskiej powłoki magnetycznej, oddziałują z nią i powodują burze magnetyczne. Dni burz magnetycznych można śmiało nazwać dniami niekorzystnymi.
________________________________________

Burze magnetyczne w czerwcu…

🌟 Największa aktywność Słońca możliwa jest w dniach 1-2 czerwca – osiągnie 4 punkty.

🌟 W okresie od 8-12 czerwca rozpocznie się burza magnetyczna od 4 punktów i stopniowo będzie spadać do 3.

🌟 Słabszy okres aktywności Słońca nastąpi w dniach 19-20 czerwca – burza o sile 3 punkty.

🌟 Intensywność 3 punktów rozbłyski słoneczne prognozuje się na 23 czerwca i 28-29 czerwca.

Najczęstsze objawy chorobowe u człowieka z powodu burz magnetycznych:
• pogorszenie nastroju,
• ból głowy,
• zaburzenia snu,
• stan depresyjny,
• skoki ciśnienia krwi.
Niektórzy ludzie odczuwają bóle stawów i pogorszenie chorób przewlekłych. Ludzie stają się nieuważni, konfliktowi i niespokojni.

Jak przygotować się na burze magnetyczne?
W przeddzień burzy magnetycznej nie przepracowuj się, spędzaj co najmniej godzinę dziennie na świeżym powietrzu. Jedz lekkie posiłki, ogranicz palenie i picie alkoholu. Wyśpij się dobrze i wykonuj lekkie poranne ćwiczenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny zaopatrzyć się w niezbędne leki.
Ważne jest, aby zachować spokój i nie przesadzać z wpływem burzy magnetycznej na organizm.

Jak uchronić się przed negatywnym wpływem burzy?
Aby zmniejszyć negatywny wpływ burzy na organizm, ogranicz intensywną aktywność fizyczną, częściej odpoczywaj, chodź na świeże powietrze i zadbaj o odpowiedni sen. Stosuj zdrową dietę: jedz ryby, warzywa, płatki zbożowe, pij więcej wody.

Czego nie robić podczas burz magnetycznych?
Przestań pić kawę, alkohol i palić. Nie poddawaj się stresowi, unikaj sytuacji konfliktowych. Nie podejmuj się zadań wymagających skupienia i uwagi. Ogranicz podróże samochodem.

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Biodynamiczny – czerwiec 2024
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 1 czerwca 2024
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.