Planeta Ziemia posiada własne pole magnetyczne z dwoma biegunami: północnym i południowym. Północny biegun magnetyczny znajduje się na półkuli północnej (w Arktyce), a południowy biegun magnetyczny znajduje się na półkuli południowej (na Antarktydzie).
Od czasu do czasu pole magnetyczne Ziemi ulega zakłóceniom. Perturbacje te są powodowane przez Słońce. Na Słońcu dochodzi do eksplozji, a strumienie naładowanych cząstek są wyrzucane z jego atmosfery w przestrzeń międzyplanetarną. Gdy strumienie te docierają do ziemskiej powłoki magnetycznej, oddziałują z nią i powodują burze magnetyczne. Dni burz magnetycznych można śmiało nazwać dniami niekorzystnymi.
________________________________________

Burze magnetyczne w maju…

🌟 Pierwsza burza magnetyczna spodziewana jest 12 maja. Jest on zaznaczony na czerwono i oceniony jako słaby. Jest to pierwszy poziom zaburzeń geomagnetycznych G1, który praktycznie nie ma wpływu na ludzi, instrumenty i systemy nawigacyjne.

🌟 Słaba burza magnetyczna spodziewana jest 20 maja. U osób uzależnionych od pogody mogą wystąpić takie objawy, jak utrata apetytu, zwiększone zmęczenie i bezsenność.

🌟 Burze magnetyczne o średniej sile prognozowane są na 25-27 maja. W tym okresie zdrowie osób zależnych od pogody może się pogorszyć: towarzyszą temu silne bóle głowy i zmiany ciśnienia.

🌟 Wszystkie pozostałe dni maja 2024 charakteryzują się słabą i umiarkowaną aktywnością geomagnetyczną.

Najczęstsze objawy chorobowe u człowieka z powodu burz magnetycznych:
• pogorszenie nastroju,
• ból głowy,
• zaburzenia snu,
• stan depresyjny,
• skoki ciśnienia krwi.
Niektórzy ludzie odczuwają bóle stawów i pogorszenie chorób przewlekłych. Ludzie stają się nieuważni, konfliktowi i niespokojni.

Jak przygotować się na burze magnetyczne?
W przeddzień burzy magnetycznej nie przepracowuj się, spędzaj co najmniej godzinę dziennie na świeżym powietrzu. Jedz lekkie posiłki, ogranicz palenie i picie alkoholu. Wyśpij się dobrze i wykonuj lekkie poranne ćwiczenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny zaopatrzyć się w niezbędne leki.
Ważne jest, aby zachować spokój i nie przesadzać z wpływem burzy magnetycznej na organizm.

Jak uchronić się przed negatywnym wpływem burzy?
Aby zmniejszyć negatywny wpływ burzy na organizm, ogranicz intensywną aktywność fizyczną, częściej odpoczywaj, chodź na świeże powietrze i zadbaj o odpowiedni sen. Stosuj zdrową dietę: jedz ryby, warzywa, płatki zbożowe, pij więcej wody.

Czego nie robić podczas burz magnetycznych?
Przestań pić kawę, alkohol i palić. Nie poddawaj się stresowi, unikaj sytuacji konfliktowych. Nie podejmuj się zadań wymagających skupienia i uwagi. Ogranicz podróże samochodem.

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułMądrości Ludowe i Przesądy na maj 2024
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 28 kwietnia 2024
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.