W porównaniu do innych gwiazd Słońce jest tak blisko nas, że możemy patrzeć na jego powierzchnię bezpośrednio z Ziemi. Elementy słoneczne nigdy nie pozostają spokojne. Oznaki intensyfikacji aktywności w pracy Słońca, to pojawienie się na jego powierzchni centrów aktywności słonecznej. Punkty te stają się mocniejsze, rosną i w czasie kilku dni, a nawet godzin, czysta powierzchnia Słońca usłana zostaje plamami o nieregularnym kształcie. Plamy te obracają się wraz ze Słońcem.

Osobno należy mówić o zderzeniach protonowych, związanych z energią słoneczną. Te okresy zwiększonego bombardowania praną słoneczną na wysokościach satelitów, mogą wpływać na jakość sygnałów telewizyjnych i pracę komputera.

Burze magnetyczne w kwietniu pojawią się:
– 2, 5, 7, 10, 14, 18, 22, 28.

2 kwietnia – Słaba burza magnetyczna, trwająca od godziny 12 do 15. W tym okresie możemy odczuwać niepokój, nasze pole emocjonalne nie będzie stabilne.

5 kwietnia – Burza magnetyczna, trwająca od godziny 13 do 15. Ludzie, którzy mają problemy z sercem mogą źle się czuć.

7 kwietnia – Burza magnetyczna będzie słaba, będzie trwała od godziny 13 do 15, może powodować problemy ze snem.

10 kwietnia – Słaba burza magnetyczna od godziny 12 do 14. Stworzy pole, które wpłynie na funkcjonowanie układu krążenia i gęstość krwi.

14 kwietnia – Średnia burza magnetyczna od godziny 13 do 15. Odczują ją ci, którzy mają problem z ciśnieniem krwi lub ciśnieniem wewnątrz czaszkowym. Można zażyć magnez i potas, które pomogą przywrócić równowagę i osłabią wpływ burzy na nasz organizm.

18 kwietnia – Bardzo silna burza magnetyczna z emisją protonów. Skutki burzy mogą być odczuwalne dwa dni przed jej wystąpieniem i a dwa dni później, gdy ustępuje epicentrum. Burza będzie trwała od godziny 8 00 do 10.

22 kwietnia – Słaba burza magnetyczna od godziny 12 do 14. Wpłynie na osoby, które mają problemy psychiczne, depresję.

28 kwietnia – Słaba burza magnetyczna od godziny 11 do 13. Odczują ją ci z nas, którzy mają problem z układem krążenia. W tym dniu można używać kropli „babki pospolitej” lub pić nalewkę z głogu.

autor: Emma Lange