4, 9, 10, 12, 13

Jak burze geomagnetyczne wpływają na zdrowie człowieka? Badając ten problem, grupa moskiewskich geofizyków i lekarzy uzyskała następujące wyniki… Stwierdzono, że co najmniej 75% wszystkich burz magnetycznych towarzyszy średnio 1,5-krotny wzrost liczby hospitalizowanych osób z chorobami układu krążenia i nerwowymi. Mówimy tu o zawałach serca, uszkodzeniach naczyń mózgowych i próbach samobójczych.
Taki efekt może być obserwowany na dzień przed początkiem burzy magnetycznej i utrzymywać się jeszcze przez dwa dni po jej zakończeniu. Wyniki badań krwi pacjentów okazały się dość interesujące. Jej lepkość podczas burzy magnetycznej gwałtownie wzrosła: w niektórych przypadkach prawie się podwoiła, czerwone krwinki przylegały do siebie, a przepływ krwi spowolnił się. Tym samym udowodniono, że burza magnetyczna zwiększa ryzyko rozwoju patologii układu sercowo-naczyniowego.
Jednak nie tylko chorzy ludzie reagują na zmiany geomagnetyczne, ale także zupełnie zdrowi ludzie, jeśli znajdują się w jakichś ekstremalnych warunkach, np. astronauci na orbicie. Badania wykazały, że burze magnetyczne powodują zaburzenia rytmu ich serca. Lekarze uważają, że jest to sposób organizmu na próbę wyjścia ze stresu – szukanie najlepszej opcji.
Podobnie, jak u pacjentów, astronauci doświadczyli szczytu złego samopoczucia w drugim dniu burzy i potrzebowali leków, aby przywrócić rytm serca.
Ogólnie rzecz biorąc, wpływ pogody kosmicznej na nasze życie, można prawdopodobnie uznać za znaczący, ale nie katastrofalny. Ziemska magnetosfera i jonosfera dość dobrze chronią nas przed kosmicznymi zagrożeniami. W tym sensie interesujące byłoby przeanalizowanie historii aktywności słonecznej, aby spróbować zrozumieć, co może nas czekać w przyszłości. Po pierwsze, mamy do czynienia z rosnącym trendem wpływu aktywności słonecznej, co wiąże się z osłabieniem naszej tarczy – ziemskiego pola magnetycznego, o ponad 10 procent w ciągu ostatniego półwiecza, przy jednoczesnym podwojeniu strumienia magnetycznego Słońca, które jest głównym mediatorem aktywności słonecznej.

BURZE MAGNETYCZNE W LIPCU

Meteorolodzy i astronomowie przewidują burze magnetyczne z wyprzedzeniem, tak aby ludzie mogli planować z wyprzedzeniem korzystne okresy w miesiącu. Wstępne dane świadczą o tym, że w lipcu 2021 roku na Słońcu pojawią się rozbłyski, które doprowadzą do perturbacji w magnetosferze Ziemi:

4 lipca – Burza magnetyczna o umiarkowanej intensywności. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe mogą odczuwać pogorszenie stanu zdrowia. Wśród negatywnych objawów: zawroty głowy, zmęczenie, nudności.

9-10 lipca – Słaba burza magnetyczna wywoła niewielkie problemy z zasypianiem.

12-13 lipca – Burza magnetyczna o średniej sile. Tym razem ludzie mogą odczuwać pogorszenie stanu zdrowia nawet w przeddzień. Należy zachować ostrożność w przypadku pacjentów kardiologicznych, osób z nadciśnieniem, osób z zaburzeniami psychicznymi. Natomiast osoby z zaburzeniami meteorologicznymi będą odczuwać dyskomfort, bóle głowy i bezsenność.

Większość ludzi ma wahania nastroju, drobne dolegliwości i problemy ze snem w niekorzystne dni. A osoby uzależnione od pogody, jak również osoby z chorobami przewlekłymi i problemami psychicznymi muszą dbać o swoje zdrowie.
Nie warto kusić losu – eksperci radzą podczas burz nie przeciążać się ciężkim jedzeniem, alkoholem, kofeiną i papierosami.
Na ogół lekarze radzą, aby niekorzystny dzień rozpocząć od kontrastowego prysznica, a dzień wcześniej wziąć ciepłą kąpiel i dobrze się wyspać.
Ból głowy to problem, który najczęściej dokucza ludziom w okresie burz magnetycznych. Aby zapobiec temu problemowi, eksperci radzą, aby w niesprzyjające dni uprawiać gimnastykę, jogę, wybrać się na poranny bieg lub po prostu na spacer. Lekka aktywność fizyczna poprawi krążenie krwi w organizmie i uchroni przed złym samopoczuciem.

Oferty Analiz

 

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 30 czerwca 2021
Następny artykułKalendarz Biodynamiczny – lipiec 2021
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.