Naukowcy coraz częściej pytają, jak pola magnetyczne wpływają na fizjologię zwierząt i organizmów żywych. Jednym z najważniejszych narządów wrażliwych na zmiany w polu magnetycznym jest epifiza. Epifiza produkuje melatoninę, determinuje regulację rozwoju gruczołów płciowych, zależy od tego praca nadnerczy. Epifiza pomaga przystosować się do niekorzystnych warunków, gdy wystawiony na działanie pola magnetycznego poziom melatoniny zmniejsza się. W tym momencie istnieje ryzyko, że niektóre osoby mogą zachorować na niebezpieczne choroby. Burze magnetyczne mogą zakłócać biorytmy, ponieważ nasza organizacja w czasie jest również kontrolowana przez epifizę.

5 lutego możliwy jest negatywny wpływ burzy na układ nerwowy. Bądź przygotowany na to, że twoi bliscy mogą nie zachowywać się w sposób całkowicie odpowiedni – zwłaszcza ci, którzy są leczeni z powodu nadciśnienia.

7 lutego oczekuje się silnej burzy magnetycznej, która może spowodować głód tlenowy naszych komórek. Może przyjść zmiany we krwi i zwiększone ryzyko tworzenia się skrzepów krwi.

10 lutego negatywny wpływ burzy może prowadzić do zwiększenia poziomu hormonów stresu, krwi, a w konsekwencji może to prowadzić do zaburzeń odporności.

15 lutego kosmiczny wpływ może prowadzić do napięcia w społeczeństwie, pojawienia się zwiększonego poziomu konfliktu i różnego rodzaju komplikacji.

21 lutego nie należy spodziewać się silnej burzy, ale dla wrażliwych ludzi jest to bardzo ważne, więc należy przygotować więcej wody, częściej wychodzić na świeże powietrze i nie obciążać się.

autor: Emma Lange