6, 10, 13, 16, 22, 26

Słońce jest źródłem życia na Ziemi, ale nasza główna gwiazda ma własne życie. Na jej powierzchni nieustannie pojawiają się flary o różnym natężeniu, protuberancje, które powodują całe burze w magnetosferze planety. Cykliczność rozbłysków słonecznych została odkryta przez astronomów w połowie XIX wieku. Szereg zjawisk w atmosferze słonecznej (w tym flary i prominencje) charakteryzuje aktywność słoneczną. Aktywność ta zmienia się okresowo – udowodniono wiele cykli czasowych: 11 lat; 22 lata; 30-40 lat; 80-90 lat; 500 lat; 1800-1900 lat.
Cykle 11-letnie charakteryzują się szybkim wzrostem aktywności słonecznej w okresie 3-4 lat i stopniowym spadkiem w okresie około 7 lat. Rozbłyski słoneczne osiągają szczyt szczególnie wtedy, gdy zbiegają się cykle o różnym czasie trwania.
Rozbłyski słoneczne są źródłem burz magnetycznych, które martwią wielu ludzi. Podczas flar Słońce wyrzuca plazmę, która jako strumień naładowanych cząstek dociera do ziemskiej magnetosfery i powoduje zmiany siły pola magnetycznego naszej planety.
Cykle słoneczne nie są ścisłe – czasem 11-letni cykl rozciąga się do 17 lat. Dlatego wszystkie prognozy długoterminowe mają charakter probabilistyczny. Maksimum 25. cyklu od czasu rozpoczęcia obserwacji przypada na lata 2022 i 2023. Procesy zachodzące na Słońcu nie zostały jeszcze w pełni poznane. Badania jednak trwają. Należąca do NASA sonda Parker, wystrzelona w 2018 roku, dotarła do Słońca w grudniu 2021 roku i weszła w jego atmosferę. Naukowcy uważają to za niezwykłe wydarzenie. Parker wszedł w koronę Słońca, co pozwoli mu zbadać jej skład. Sonda przekazała już na Ziemię dane o materii w koronie słonecznej i polach magnetycznych naszego Słońca. Nowe informacje powinny poprawić dokładność długoterminowych prognoz.

Burze magnetyczne we wrześniu 2022 r.

6 września cały dzień bardzo silna burza. Warto ograniczyć wysiłek fizyczny, przyjmowanie przez osoby przewlekle chore.

10 września – od godz. 6.05 do 10.25 burza będzie słaba, ale osoby z przewlekłymi chorobami mogą ją odczuć. Wskazane są herbaty ziołowe, które mają działanie uspokajające, zmniejszające skutki burzy.

13 września – od godz. 15.15 do 21.07 burza o średniej sile, ale warto unikać sytuacji stresowych i konfliktowych oraz świadomie obserwować swoje emocje.

16 września – od dniach 20.05 do 23.45 bardzo silna burza, a jej wpływ mogą odczuć kobiety, które chorują na choroby przewlekłe. Skutki burzy odczują również dzieci, mogą nie radzić sobie ze swoimi emocjami.

22 września – od godz. 9.45 do 15.30 słaba burza, a jej skutki mogą złagodzić leki homeopatyczne, herbaty ziołowe i prysznic, zwłaszcza prysznic kontrastowy może pomóc.

26 września – cały dzień dość silna burza. Należy ograniczyć wysiłek fizyczny. Osoby przewlekle chore powinny przyjmować leki. Porady te są dla wszystkich, ale osoby cierpiące przewlekle powinny skonsultować się dodatkowo z lekarzem.

Astronomiczna jesień w 2022 roku rozpocznie się 23 września o godzinie 01:04. W jednym 11-letnim cyklu słonecznym Ziemia doświadcza średnio 500 burz magnetycznych.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 23 sierpnia 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 24 sierpnia 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.