Nasz kalendarz podpowie, jak dbać o rośliny, czego możesz spodziewać się w danym okresie. Zajmij się pielęgnacją roślin domowych i pielęgnacją roślin, które sadzisz na parapecie.

Możesz u nas zamieścić reklamę, jeśli parasz się ogrodnictwem, sprzedażą, uprawą, leczeniem naturalnym. Pisz – kontakt@kalendarzbiodynamiczny.pl 

1 kwietnia – można sadzić ogórki, pomidory, bakłażany, paprykę, kapustę i cebulę. W tym dniu niewymiarowe rośliny dobrze rozwijają się. Łodyga zyskuje na sile. Roślina może przynieść dobre zbiory. Zbiory tego dnia nie przechowują się dobrze. Wszystko, co dzisiaj zasiejesz, będzie rosło bardzo powoli.

2 kwietnia – posadź wszystko, co z przyjemnością jesienią zbierzesz i zjesz, czyli ogórki, pomidory, paprykę, inne warzywa. Namocz nasiona, przesadź rośliny w inne miejsca. Zorganizuj uprawę, podlewanie i szczepienia.

3 kwietnia – dziś można sadzić drzewa i krzewy ozdobne, z których nie budzie zbioru. Przesadzaj rośliny, które mają mocne korzenie. Jeśli chcesz wyciąć chore drzewo lub gnijącą roślinę, to masz dobry dzień na czyszczenie. Zaproś dziś znajomych, piecz ciasta, chleby – ciasto będzie dobrze wyrośnięte.

4 kwietnia – możesz siać „ostre”, zielone rośliny takie, jak: waleriana, koper włoski, gorczyca, groszek i nagietek. Zadbaj o krzewy w ogrodzie: winogrona, agrest, orzechy włoskie, śliwki i wiśnie. Nie można dziś solić kapusty, ponieważ okaże się, że będzie zwiędła, a nie chrupiąca.

5 kwietnia – sadź roczne kwiaty. Rośliny dzisiaj dobrze przystosowują się do nowych warunków glebowych. Możesz przeszczepiać rośliny domowe. Świetny czas na sadzenie roślin ozdobnych, które nie przynoszą owoców, ale będzie wiele małych, pięknych kwiatów. Możesz zorganizować przycinanie, podlewać rośliny. Nie mocz nasion i nie fermentuj kapusty.

6 kwietnia – to świetny czas na walkę z krzewami malin i jeżyn, jak również na roczne kwiaty. Wysiewane obecnie rośliny warzywne rozwiną dobry system korzeniowy i dobrze się przystosują, ale będą mało wydajne, nie dadzą dobrych nasion. Możesz sadzić rośliny w domu.

7 kwietnia – sadź ogórki do dekoracji, jednoroczne i dwuletnie. Możesz sadzić rośliny pnące, przesadzać rośliny do większych doniczek. Nie zapomnij dzisiaj nawozić roślin. Upiecz chleb, bo to wspaniały dzień na wypieki.

8 kwietnia – nie angażuj się w sadzenie roślin. Kup sprzęt do domku letniskowego. Możesz kupić nawóz, ziemię. Nie sadź i nie spryskuj roślin. Możesz moczyć nasiona. Posadzone dziś rośliny będą bardziej odporne na choroby. Możesz poluzować glebę i utworzyć  grządki, wyrwać chwasty.

9 kwietnia – można sadzić ogórki, bakłażany, paprykę, czosnek, pomidory, rzodkiewkę, czarną rzodkiew, zioła, marchewkę, kapustę i ziemniaki. Ci, którzy zajmują się kwiatami, mogą sadzić rośliny jednoroczne, wieloletnie trawy. Świetny dzień do sadzenia roślin bulwiastych. Idealne korzenie zapuszczą irysy, goździki i bez.

10 kwietnia – możesz sadzić ogórki, paprykę, cebulę i czosnek. Jeśli interesują cię kwiaty, to dziś najlepiej sadzić dwuletnie. Organizuj podlewanie i nawożenie roślin. Nie rozdzielaj roślin, jeśli wyrósł korzeń. Tego dnia nie powinieneś fermentować kapusty i piec chleba.

11 kwietnia – tego dnia można sadzić czosnek i cebulę, niektóre rodzaje ziół. Wiele letnich krzewów bulwiastych i bulwiastych roślin ozdobnych będzie dobrze rosło. Sadzonki szybciej zapuszczają korzenie. Usuń niepotrzebne pędy truskawek i malin.

12 kwietnia – zwróć uwagę na przyprawy, posadź cebulę. Dobry dzień na to, aby zadbać o krzewy. Dzisiaj nie powinieneś przeciążać się podczas pracy z ziemią, ponieważ ciało może czuć się źle z powodu silnej energii ziemskiej.

13 kwietnia – wysadzaj przyprawy, cebulę i czosnek, a także kapustę. Kto nie sadził ziemniaków, może zrobić to dzisiaj. Wszystko, co dzisiaj posadzisz, będzie kiełkować powoli, ale jednocześnie zapuści zdrowe korzenie.

14 kwietnia – jeśli pozwala na to pogoda, dziś możesz uprawiać ziemię, sadzić marchewki, pietruszkę, seler, kapustę. Możesz przesadzić osłabioną roślinę. Pamiętaj, aby dokarmić rośliny.

15 kwietnia – dbaj o jagodowe owoce. Powinieneś oczyścić truskawki z wąsów i starych liści. Można ukorzenić agrest. Zorganizuj orkę, uprawę roli. Usuń nadmiar pędów i chore rośliny. Zrób duży spis narzędzi i wyrzuć wszystko, co popsuło się, ponieważ psuje twoją energię.

16 kwietnia – lepiej dzisiaj nie dotykać drzew owocowych, a także krzewów. Możesz dokarmiać rośliny. Ukorzeniaj rośliny domowe. Sadź zieleninę na parapecie.

17 kwietnia – to dobry dzień, aby zająć się kwiatami jednorocznymi i dwuletnimi. Możesz orać ziemię, spulchnić, uprawiać rośliny.

18 kwietnia – jeśli temperatura powietrza podnosi się, możesz sadzić bakłażany, ogórki, pomidory, paprykę. Można sadzić rośliny na parapecie. Siej kwiaty. Nie szczep roślin ogrodowych i nie dokarmiaj ich. Dziś nawozy mineralne są słabo wchłaniane.

19 kwietnia – możesz sadzić pomidory. Nie zajmuj się roślinami dwuletnimi. Świetny dzień, aby zwrócić uwagę na drzewa owocowe. Możesz zorganizować zwalczanie szkodników.

Jeśli masz jakąś egzotyczną roślinę, którą chciałbyś reklamować, to zapraszamy cię do nas! Możesz wstawić reklamę, a znajdziesz szybciej nabywców! Pisz do nas  na kontakt@kalendarzbidynamiczny.pl

20 kwietnia – zadbaj o drzewa owocowe, możesz oczyścić winogrono. Pędy pojawiają się szybko, ale plony będą średnie i źle utrzymane, a także nie będzie odpowiednich nasion.

21 kwietnia – zmień glebę w doniczkach z kwiatami i warzywami. Dostosuj temperaturę i światło w pokojach, w których są twoje kwiaty. Możesz siać rośliny lecznicze. W domu możesz uwolnić się od kurzu i niepotrzebnych rzeczy. Praca przy inwentarzu.

Jeśli jesteś właścicielem interesujących nasion, które mogą być przydatne, reklamuj je w naszym kalendarzu. Pisz na kontakt@kalendarzbiodynamiczny.pl

22 kwietnia – dziś lepiej nie zajmować się ziemią. Sprawdź zapasy, kup nawóz. Do biura możesz kupić duże kwiaty, np. fikusa.

23 kwietnia – nie jest najkorzystniejszym dniem, więc nie trzeba przeszkadzać roślinom. Kup mini las, nawóz dla roślin domowych. Możesz nieznacznie dokarmiać lub podlewać rośliny domowe. Dziś można polakierować każdą powierzchnię, bo lakier długo utrzyma się.

24 kwietnia – nie ma potrzeby zajmowania się roślinami. Wystarczy wyrzucić wszystko, co już jest niepotrzebne. Pobiel drzewa. Świetny dzień na zakup doniczek.

25 kwietnia – dziś lepiej nie siać, ponieważ zbiory będą słabe, uszkodzone. Jedynie dzisiaj można sadzić truskawki, bo będą dobrze rosły i dadzą doskonałe zbiory. Poluzuj ziemię, ale bez podlewania. Oczyść krzewy. Świetny dzień na wypieki.

26 kwietnia – w ogrodzie można sadzić warzywa: rośliny strączkowe, wszystkie rodzaje kapusty, szpinak, natkę pietruszki, koper włoski. Zajmij się winnicą. Możesz przesadzać rośliny domowe. Nie przycinaj drzew owocowych.

27 kwietnia – możesz kosić trawę, nie będzie tak obficie rosła. W domu możesz fermentować kapustę, robić wypieki. Z roślin domowych możesz zadbać o róże, paprocie i asparagus.

28 kwietnia – zajmij się winoroślą, jeżyną i agrestem. Pobiel drzewa, pozbądź się chwastów. Wszystko co zasiejesz, będzie rosło powoli, ale owoce będą smaczne, choć nie będą długo leżały.

29 kwietnia – oczyść truskawki z liści, maliny z pędów. Możesz sadzić rośliny dwuletnie, ziemniaki, kapustę, paprykę i pomidory.

30 kwietnia – daj odpocząć roślinom dzisiaj, w ogrodzie i tak znajdzie się dużo pracy. Nie warto niczego sadzić, ponieważ nie jest to owocny dzień. Możesz sadzić tylko rośliny, od których nie spodziewasz się plonu. Nie podlewaj i nie dokarmiaj roślin.

Jeśli masz doświadczenie w hodowli jakiejkolwiek rośliny i zajmujesz się sprzedażą nasion, zachęcamy do naszego Kalendarza Biodynamicznego! Możesz u nas zamieścić reklamę. Pisz: kontakt@kalendarzbiodynamiczny.pl

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|