Ważnym wydarzeniem 5 stycznia będzie Nów Księżyca, a 6 stycznia Zaćmienie Słońca w Koziorożcu. Zaćmienie łączy się ze stałą gwiazdą Wega. Ta gwiazda daje bardzo silny twórczy wpływ, a także sprawia, że ​​myślisz z optymizmem.
Saturn przypomina nam, że zaćmienie nie przyniesie nam pełnej celebracji, więc pamiętajmy o konsekwencjach. Konieczny jest konserwatywny wpływ w dawkach homeopatycznych. Połączenie, które występuje na niebie, pomoże rozwinąć się każdemu biznesowi. Twoja firma musi być w równowadze, np. musisz pamiętać o miłości i zdolności do dawania, nie bój się okazać hojność.
Księżyc w Nowiu będzie wpływał na nasze zachowanie przez około miesiąc, a Zaćmienie Słońca ma wpływ na około 6 miesięcy. Trzeba będzie pomyśleć o swoich planach na przyszłość, odkryć nowe sposoby działania, a także znaleźć nowe narzędzia do rozwoju. Jeśli masz własną firmę, powinieneś ją rozbudować, zmienić asortyment, użyć nowych technik. Stare przyzwyczajenia i wzorce myślenia musisz wyczyścić i przekształcić.
Jest to czas, który pozwala zacząć od nowa, a nawet podnieść firmę od zera. Zapisuj wszystkie swoje cele na papierze – te, które chcesz osiągnąć. Nie zapomnij uzupełniać tej listy aż do lata – będziesz miał energię na ich realizację.

Zaćmienie Słońca to otwarcie nowych drzwi. Wyobraź sobie, że lecisz w ciemnym lub jasnym tunelu. W tym tunelu pojawiają się drzwi, które otwierają się przed tobą. Możesz przejść przez drzwi i znaleźć się w nowym korytarzu. Jeśli nie zmienisz swoich starych schematów myślenia, po prostu utkniesz w tych drzwiach – między starym korytarzem a nowym, między  << chcę tego lub nie wiem, czy mogę i potrzebuję tego>>

Gwiazda Wega niesie poczucie szczęścia, ale szczęście jest dodatkową energią, więc jeśli „obudzisz się” zbyt szczęśliwy lub zbyt naładowany energią, możesz stać się zbyt pewnym siebie. Wszystko powinno być utrzymane w równowadze, wszystko powinno mieć umiar. Ktoś może być zaspokojony przez swoje ego << moje ego tego domaga się, a ja pójdę za nim>>
Z poprzednich wcieleń może aktywować się program dumy i pragnienie poczucia wyjątkowości. Ludzie mogą stać się zbyt krytyczni, a ich wypowiedzi będą surowe w odniesieniu do słabości innych ludzi. To zaćmienie przynosi zmiany w biznesie, zmiany w linii szczęścia i popularności. Wszystkie nowe reformy będą staną się aktywne.

Zaćmienie Słońca pokaże, kto jest dla ciebie szczery, a kto nie. Będziesz musiał wziąć na siebie większą odpowiedzialność. Teraz możesz poczuć się jak nauczyciel, a aspekt nauczyciela wzrośnie i możesz stać się mentorem dla kogoś. Będziesz szukał rozwiązania i odpowiedzi poprzez intuicję, sny, odczucia. Będziesz w stanie odróżnić prawdę od fałszu, a jeśli to zrobisz, dalsza ścieżka do sukcesu będzie jasna i szybka.

autor: Emma Lange