1 czerwca
Jeśli w tym dniu jest gorąco, to sądzono, że lato będzie suche. Uważano, że tego dnia kwiat nagietka ma specjalną właściwość leczniczą, dobrze więc zaparzyć z niego herbatę.

2 czerwca
Wierzono, że jeśli tego dnia usłyszysz rechoczącą żabę, wypowiedz życzenie, aby przyniosło ci szczęście.

3 czerwca
 „Dzień Heleny” – tego dnia dziewczęta zakładały lniane ubrania, ponieważ wierzono, że dzięki temu mogą przyciągnąć pana młodego do siebie.

6 czerwca
Tego dnia robiono herbatę z dzikiej róży, a także maseczki. Wierzono, że przyciąga ona piękno i młodość. Jeśli tego dnia poczujesz intensywny zapach trawy i kwiatów, to w nocy spadnie deszcz.

8 czerwca
Możesz łowić ryby. Jeśli połów jest dobry, to przyciągniesz szczęście  zwłaszcza złowienie karpia świadczyło o szczęściu. Jeśli tego dnia było dużo szczawiu, sądzono, że latem będą bogate żniwa.

9 czerwca
Tego dnia czczono ducha domu. Nie można było wyrzucać śmieci z domu, bo wierzono, że można wynieść szczęście z domu. Nie wolno było sprzątać tego dnia, aby nie odstraszyć szczęścia na progu.

11 czerwca
Nie można było hałasować, bo wierzono, że zbiory nie zyskają na sile. Można było palić świece, by zwabić zalotników.

14 czerwca
Aby wnieść bogactwo do życia, zanoszono sośnie i dębowi prezenty. Wierzono, że ich energia umożliwia wejście bogactwa do domu.

16 czerwca
Tego dnia zwracano uwagę na wiatr – jeśli wieje wiatr zachodni, to nie należy wydawać zbyt dużo pieniędzy, ponieważ mogą wystąpić nieprzewidziane straty. Powinieneś również zwracać uwagę na zdrowie i podejmować leczenie profilaktyczne. Jeśli w tym dniu psy były niespokojne i wyły, oznaczało to nieprzewidziane wydatki.

17 czerwca
Mogą przyjść prorocze sny. Jeśli zobaczyłeś starego człowieka we śnie, to nadejdzie smutek. Jeśli śniłeś  o jedzeniu, oznacza to szczęście.

22 czerwca
To dzień, w którym zmienia się cykl słoneczny i energia bytu zmienia się tego dnia. Wynieś stare rzeczy z domu i upiecz chleb, a potem podziel się nim z drogimi ci ludźmi.

23 czerwca
Wierzono, że tego dnia duchy chodzą po ziemi i to, co się pojawiło, oznaczało znak. Jeśli nagle zobaczysz osobę do ciebie podobną, zwróć uwagę na zdrowie. Jeśli zobaczysz wiele nowych pieprzyków czy znaniom na ciele, oznacza to szczęście.

27 czerwca
Ten dzień nazywano dniem darów. Od tego dnia modlono się przez następne 50 dni, by poprawić swój los i status materialny. Dzisiaj możesz zamówić swój amulet na szczęście, które będzie działał przez 50 dni, będzie wspierał twoją energię.

29 czerwca
Ten dzień nazywano dniem kruka – mądrze było tego dnia nie ryzykować, zachować równowagę i harmonię.

30 czerwca
To dzień Jaryły. Rano starano się ugotować jak najwięcej jajek, bo wierzono, że jeśli zjesz rano jajko, to następny miesiąc będzie jeszcze bardziej udany.

|