Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

Na Jodze Twórczości można poznać wiele rytuałów i interesujących tradycji. Całe lato poświęcone jest szamańskiej historii i rytuałom. Przyłącz się do starych rytuałów, które istniały w starożytnych cywilizacjach! Dadzą Ci siłę i przyniosą szczęście.

1 lipca
Dzień Jare. Wszyscy spotkali się ze Słońcem, zjednoczeni jego mocą i potęgą. Można było ściąć trawę i wnieść ją do domu, że w domu było bogactwo i siła. Zbierano zioła, aby zaparzyć pyszną herbatę.

2 lipca
Dzień Pszczół i pracy. W tym dniu można było usunąć negatywną energię za pomocą wody. Należało wziąć kąpiel ziołową – zaparzyć nagietek lub tymianek. Lipiec to miesiąc odpoczynku i dobrego samopoczucia.

3 lipca
To dzień myśliwych, którzy polują na przepiórki. Kup przepiórkę, przyrządź z niej obiad, a napełnisz się siłą i energią – jest to rytuał z dawnych czasów. To dzień podejmowania wielkich decyzji.

5 lipca
Dzień randek. Jeśli chcesz spotkać się ze swoją ukochaną, to w nocy naoliw klamkę, możesz też przywiązać nitkę po ich zewnętrznej stronie. Teraz działają wszystkie rytuały miłosne. Szamani mawiają, że w tym dzisiaj spotykają się dusze, które umówiły się kiedyś na spotkanie.

6 lipca
Dzień Agafiji. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim losie, musisz przygotować kaszę na obiad, i to z różnymi ziołami. Kiedy zjesz tak przyrządzoną kaszę, czyli jeśli zadbasz o siebie, zrobisz dla siebie coś wyjątkowego, to możesz zmienić swój los.

7 lipca
Dzień ognia. Jeśli chcesz, aby w twoim życiu zaszły zmiany, musisz rozpalić ogień, usiąść przy nim (można mentalnie). Zastanów się, jakie pragnienie jest dla ciebie priorytetem? Wyobraź sobie, jak twoje pragnienie staje się Aniołem i wychodzi z ognia.

9 lipca
To dzień truskawek i poziomek, więc należy je przynieść do domu. Jeśli niezamężna kobieta zbierze poziomki w lesie, to wyjdzie za mąż. W tym dniu można było pójść do lasu i poprosić ducha lasu o to, aby dał  zaczarowane owoce, które przyniosą miłość.

10 lipca
Dzień Konia. Polewano konie wodą święconą, kąpano i nie jeżdżono na nich, aby mogły nabrał siły. Przebywanie z końmi da siłę. Można kupić figurkę konia, jako talizman.

11 lipca
Dzień pokrzyw, kiedy to należało zbierać pokrzywy na zupę i dla zwierząt, tworzyć pole dobrobytu. Pokrzywy mogły być wplatane w wianki i wieszane na płotach, aby przyniosły szczęście do domu.

13 lipca
Dzień Apostołów. W tym dniu można zaradzić biurokracji, gdy czegoś nie można załatwić. Modlitwa: „Pan jest ze mną, Dziewica jest ze mną i Aniołowie są ze mną, gdziekolwiek pójdę, nikt mi nic nie powie, nikt mi nie odmówi ani w dobrym, ani w złym znaczeniu. Niech Wola Boża powstanie przeciwko woli ludzkiej. Amen”. To jest ważny dzień, w którym można zaradzić temu, czego nie można było dotąd  wykonać, załatwić.

15 lipca
Dzień Rodu, dlatego należało zwrócić się do starszyzny rodu po błogosławieństwo. Można wyjść na łono natury, do lesu, aby poczuć głębokie połączenie ze swoim rodem i duszą.

19 lipca
Przyjęło się, że w tym dniu te problemy, które mogą się zdarzyć, rozwiążemy. Nie można się spieszyć, nie można nikomu robić krzywdy, bo wróci to do nas z dziewięciokrotną siłą. Ale w tym dniu można wyciągać dłonie w kierunku Słońca i prosić je, aby dało bogactwo.

21 lipca
Będą skuteczne wszystkie rytuały miłosne. W tym dniu dziewczęta przeglądały ziemniaki ze słowami: „Zepsutego pana młodego odeślę, bogaty i dobry sam trafi w moje ręce„.

24 lipca
Dzień żyta, a więc można było odprawiać rytuały na bogactwo. W tym celu brano glinianą miskę, obracano ją 7 razy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i recytowano: „Niech dom będzie pełną miską, niech będzie w nim chleb i kasza. Cały majątek trafia do domu”. Używano żyta do wypieku chleba, także dla bogactwa.

25 lipca
W tym dniu energia może być zła, dlatego rano robiono następujący rytuał… Do dwóch kubków nalewano wodę i szeptano: „Jak te białe potoki płyną, tak i bieda ucieka z mojego domu i z mojej pracy„. 

28 lipca
Uznawany był za dzień środka lata. W tym dniu trzeba było zebrać „letnie ciepło” ( w czerwcu na Jodze Twórczości wykonywaliśmy ten rytuał). Stawiano pusty słoik na letnie ciepło, aby to ciepło przez cały dzień doń wchodziło. Następnie pod wieczór zamykano słój i nie otwierano go aż do Bożego Narodzenia. A w Boże Narodzenie otwierano go po to, aby wyszło ciepło i ogrzało cały dom miłą energią.

30 lipca
Dzień Mariny i Łazarza. Marina była córką króla Morza, który więził swa córkę. Łazarz ją uwolnił. Dzisiaj nie spacerujcie zbyt długo ulicami, aby nie dopadły Was kłopoty.

Zamów

Emma Lange – portfolio

Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 27 czerwca 2021
Następny artykułHoroskop Numerologiczny na lipiec 2021
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.