Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

Listopad to najciemniejsza pora roku, w tym okresie liście już spadają z drzew, cała natura zasypiała. Czasami w listopadzie pada śnieg, albo mróz chwyta ziemię i okazuje się, że Ziemia też zasypia, czekając, aż obudzi ją pierwszy wiosenny promień. Zwykle w listopadzie czyniono najgłębsze przepowiednie, także wróżono.

1 listopada – Dzień Duchów, Celtowie obchodzili Samhain, czyli w tym dniu bramy między dwoma światami są otwarte. Również ten dzień był uważany za dzień węży, zwierząt, które mogą wczołgać się do innego świata, Zapalano zielone świece, aby węże mogły znaleźć drogę.

Zapisz się na seminarium, jeśli jesteś zainteresowany psychologią i starożytnymi tradycjami. Na seminarium będziesz mógł skorzystać z technik, pomagających poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby. Możesz kierować kontaktem z kimś, kto już odszedł, przepracować lęk związany ze strachem przed śmiercią. Seminarium nazywa się Samhain. Otrzymasz możliwości i techniki przepracowania energii rodu.

4 listopada – w tym dniu Matka Boża pomaga tym, którzy są zrozpaczeni, którzy przeżyli ciężki smutek. Możesz zwrócić się do Niej z prośbą o przywrócenie sprawiedliwości, powstrzymanie zazdrosnych ludzi i wrogów. Dom poddawano fumigacji jałowcem – ściany nasycały się jego zapachem, wtedy ściany nie ulegały zniszczeniu. Dom zyskiwał dobrą energię. Tego dnia pieczono pyszne ciasto, a następnego dnia okruszki ciasta rzucano ptakom.

5 listopada – Dzień Jakuba. W tym dniu trzeba obudzić się z uczuciem radości i szczęścia, nie wstawać lewą nogą, aby uchronić się przed nieszczęściami. Koniecznie zjedz w tym dniu łyżkę miodu, aby sukces owinął się wokół ciebie, jak pszczoła. W tym dniu dokarmiano ptaki, aby przyciągnąć szczęście.

6 listopada – to także dzień Matki Bożej, ale zazwyczaj w tym dniu modlili się tylko ci, którzy stracili dziecko lub przeszli jakąś trudną drogę. Wierzono, że w tym dniu Matka Boża jednoczy się z ludźmi, którzy proszą o pomoc w pokonywaniu trudności. Przychodził czas na ciepłe posiłki – po tym dniu nie jedzono niczego zimnego, aby nie obniżyć temperatury ciała. Można było jeść bekon.

7 listopada – dzień płaczu. W tym dniu niewiele jedzono, aby dodać duchowi więcej energii, duchowości. U Celtów zamykano święto Samhain, żegnano się z przodkami. Nie powinniśmy robić zakupów i wydawać dużo pieniędzy.

10 listopada – modlono się do ikon z kobiecymi postaciami. W prawosławiu jest ikona świętej Paraskiewy Pątnicy. To właśnie do niej zwracano się, jeśli marzono o prostym kobiecym szczęściu i wzmocnieniu więzi rodzinnych.

11 listopada – to dzień owiec. Właściciel opiekował się swoimi zwierzętami, ponieważ były one źródłem zarówno pożywienia, jak i odzienia.

12 listopada – zbierz całą rodzinę, uhonoruj ​​swój ród, zacznij pracować nad programami rodowymi. Nakarm ptaki, a przyniesie ci to dużo szczęścia. To dzień myśliwych – kiedyś stawiano na stole królika, aby mieć szczęście. Dzisiaj wystarczy kupić symbol królika lub jelenia.

13 listopada – nie możesz kłócić się, przeklinać i udowadniać swojej racji. Inaczej przyciągniesz kłopoty, stracisz pieniądze i dobre okazje. Na niektórych obszarach morskich w tym dniu obchodzono dzień rybaków, łowiono łososie. Możesz zrobić danie rybne, aby przyciągnąć szczęście.

18 listopada – dziewczęta modliły się o dobrego pana młodego, o zamążpójście. Dzisiaj możesz wykonywać różne praktyki księżycowe, które pomagają usunąć wewnętrzne blokady. Chwal innych ludzi, a zwróci ci się znacznie więcej.

19 listopada –  dzień modlitwy za podróżników; za tych, którzy wybierają się w podróż lub są już w drodze, aby mogli szczęśliwie dotrzeć tam, dokąd udają się. Możesz kupować amulety na drogę. Nie okazuj ludziom swojego szczęścia, staraj się zachować wszystkie swoje plany w tajemnicy.

21 listopada – to dzień Archanioła Michała. W tym dniu wprowadzono silną ochronę energetyczną. Możesz kupić amulet Słońca lub poddać się Planetarnej Terapii Słonecznej. W tym dniu możesz pracować nad swoimi dziećmi, zamówić terapię dla dzieci. Kup amulet dla dziecka.

23 listopada – tego dnia siła mężczyzn wzrastała. Mężczyźni nie siedzieli w domu, a musieli dużo pracować. Dzięki temu w ich domach pojawiało się szczęście. W nocy zjadano kawałek chleba z solą, aby odstraszyć złe duchy.

28 listopada – dzisiaj można było zdobyć bogactwo, prosić Boga o więcej możliwości zarabiania pieniędzy, a nawet przepracować przekleństwa przodków, które zostały nałożone z powodu pieniędzy.

30 listopada – należało zapalić świece w intencji Księżyca, dla duchów Księżyca, aby uchronić dom i rodzinę przed chorobami i ruiną. Możesz zwrócić się do jabłoni, aby spełniła twoje najlepsze marzenia.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

 

|