Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

Październik to deszczowa pogoda, brud na drogach i oczywiście – pierwszy mrozy. Jesień zaczyna mienić się różnymi kolorami. Wszystko ma swoje zalety. Plony już częściowo zebrane, na stołach wiele pysznych produktów. Tradycyjnie, w tym miesiącu warzono piwo.

1 października – odlatują żurawie, więc jeśli chcesz mieć szczęście w podróży, to nakarm ptaki.

2 października – tego dnia trzeba zjeść łyżkę miodu. Można kupić miód, żeby w domu był dostatek. Staraj się nie wydawać dużo pieniędzy – nie rób zakupów w tym dniu.

4 października – jeśli tego dnia w lesie było niewiele orzechów, to przewidywano ostrą zimę. Konieczne jest zrobienie zapasów.

5 października – tego dnia, jeśli liście nie spadną z brzozy, jesień jeszcze z nami zostanie. W tym dniu nie jedzono ryb, ponieważ wierzono, że w tym czasie gromadzili się wszyscy apostołowie.

7 października – kupowano ciepłą odzież, ponieważ wiewiórka zmienia w tym dniu futro na cieplejsze. Bogaci kupowali sobie czapki i futra.

8 października – dzień, w którym gotowano potrawy z kapusty, ponieważ wierzono, że kapusta przyciągnie do domu dobre samopoczucie i dobrobyt.

9 października – dzieci uczyły się czytać. Spędzano z nimi cały dzień, organizowano zebrania, aby starsi mogli dzielić się swoimi doświadczeniami. To dzień Jana Ewangelisty, dzień poznawania, pisania i książek.

11 października – dzień wiedźm. Młodzi ludzie zanosili wiedźmie garnek z kaszą, aby nie zachorować, aby wesele przebiegło dobrze, aby życie było lepsze.

12 października – jeśli na niebie świeci wiele gwiazd, to patrząc w niebo, życz sobie, aby wszystko spełniło się.

14 października – tego dnia rodzice przynosili do domu gałęzie dębu i brzozy. Te dwa drzewa splatano, aby młode panny mogły wyjść za mąż, aby znalazły dobrych mężów.

15 października – tego dnia starano się mniej pracować. Ubierano piękne ubrania i chodzono do kościoła, aby modlić się. Wierzono, że negatywne energie i czary, które człowiek zbierał na siebie przez cały rok, opuszczają człowieka.

16 października – nie można było wychodzić z domu, nie organizowano uroczystości, ponieważ wierzono, że ulicą przechadzały się złe duchy, które zabierają zdrowie. Należało brać ze sobą obraz lub wizerunek Archanioła Michała.

19 października – chorym i słabym zanoszono jedzenie. Szczególnie dbano o starców, dawano im chleb. Uważano, że w tym należy pomagać starszym i słabszym.

23 października – nie warto niczego zaczynać. Uważano, że to dzień pożegnania ducha wody. Jeśli rozpoczyna się coś w tym dniu, jakiś biznes, to duch wody zabierze do siebie.

25 października – to dzień wróżb. Wierzono, że sama siostra Słońca zstępuje do nas i podpowiada nasz Los. Nawiasem mówiąc, w określonym czasie możesz również zamówić dla siebie prognozę NUMEROLOGICZNO-RUNICZNĄ. Dowiesz się z niej, czego możesz oczekiwać w nadchodzącym roku.

26 października – w tym okresie uzdrowiciele łagodzili ból i chronili biednych i słabych przed nieszczęściem. Po danym rytuale należało zjeść rybę, aby zregenerować się.

30 października – to Dzień Koła, kiedy żegnamy się z upałem i już przechodzimy na tryb zimowy. W tym dniu dbano o koty – głaskano je, dawano im więcej mleka, pozwalano im ogrzać się w domu.

31 października – należało wcześnie wstać, o świcie i napełnić się energią nowego miesiąca, aby wzmocnić swoje zdrowie.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

 

|

Poprzedni artykułMeta Karty – Prognoza na Październik 2020
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 30 września 2020
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.