1 listopada 
Jest dniem tych, którzy odeszli. Szczególnie trzeba modlić się za tych, którzy odeszli bez wykazania skruchy.

2 listopada
Tego dnia należy zdecydowanie oczyścić dom, wykonać rytuały sprzątania, naprawić ogrodzenie lub dach, a wtedy będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy.
Tego dnia kapusta kiszona nabierała dodatkowych właściwości.
Jeśli pies zawodził tego dnia lub zachowywał się niespokojnie, oznaczało to, że właściciela czeka wydatek.

4 listopada
To dzień Matki Bożej i tego dnia nie możesz nic robić w domu, a należy pomodlić się. Modlitwy nabierają szczególnego znaczenia, zwłaszcza dla kobiet. Wypełniają je energią i zwiększają pole szczęścia. Im więcej kobieta tego dnia modli się, tym więcej szczęścia do nich przyjdzie.

5 listopada
W tym dniu można jeść miód, a jeśli włączy się produkty pszczele do diety, rok będzie bogaty.
W tym dniu leczono łuszczycę. Brano nalewkę z jarzębiny, jagody dzikiej róży, płótno lniane i świecę. Jagody przebijano nad płomieniem świecy i wrzucono do nalewki, mówiąc przy tym: „Przeganiam chorobę i nieszczęście, spalam ognistym płomieniem w czerwonym piecu! Uciekam od każdej gorączki, uciekam od złego! Opuść sługę Bożego (imię) na zawsze i nigdy nie wracaj! W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen!
Świeca gasła, ciało wycierano lnianą ściereczką, a nalewkę podawano do picia (2-3 krople), by oczyścić ciało.

6 listopada
Dzień Matki Bożej – wierzono, że Matka Boska wysłucha wszystkich naszych próśb. Zapalano świece – im więcej świec, przeróżnych aromatów, tym lepiej. Dom wypełnia się zapachem, który jest niezbędny dla uspokojenia naszych emocji.

7 listopada
Dzień pomocy wszystkim tym, którzy proszą o nią. Konieczne jest okazanie litości wrogom.
Dzień nie jest dobry na handel – powinno się dawać, a nie sprzedawać. Nie powinno się otwierać sklepu.
Dzieci urodzone w tym dniu są wzywane do pomocy innym.
Rano trzeba wcześnie wstać i zapalić świecę, wypowiedzieć prośbę, a zostanie wysłuchana.

8 listopada
Tego dnia modlono się za tych, którzy zginęli na wojnie lub nie wrócili do domu.
W tym dniu można zbierać owoce kaliny, które pomagają pozbyć się wielu dolegliwości, pomagają służyć dobru.

9 listopada
To dzień Ślubów Świętych, tzn. jeśli złożysz obietnicę lub przysięgę tego dnia, musisz jej dotrzymać. Dotrzymanie obietnicy pociąga za sobą skasowanie niektórych negatywnych programów, które mogą być szkodliwe. Jeśli nie dotrzymasz przysięgi, to w domu będzie nieszczęście. Tego dnia nie dawano żadnych kwiatów, bo groziło to rozstaniem.

10 listopada
Nie wolno nikomu nic pożyczać. Wierzono, że jeśli matka da komuś coś lub wyciągnie coś ważnego z domu, zmieni na gorsze los swojemu dziecku. To tak, jakby oddać przeznaczenie swojego dziecka w ręce nieznajomych. Ale dzisiaj matka może wykąpać dziecko, a wtedy stanie się ono silniejsze i zdrowsze.

13 listopada
Tego dnia do kościoła przynoszono ryby. Była to ofiara składana po to, aby ziemia była urodzajna.
Tego samego dnia myśliwi gotowali kurczaka, bo wierzono, że jeśli zje się jego mięso, będzie się miało szczęście we wszystkim.
Wesołe świergotanie ptaków wieszczyło szczęście.
Sen, który przyśni się tego dnia, będzie proroczy, ale nie od razu spełni się, a dziewięć dni później.

15 listopada
Był dniem pozbywania się bezsenności. Trzeba było zapalić świecę przed snem i powiedzieć: „Noc Pańska jest dana, aby spać, odpoczywać, nie chodzić, nie tęsknić, nie siedzieć w kącie. Księżyc jest w Niebiańskiej chrzcielnicy a pomocnik Boga (imię) leży w jego łóżku„. Jeśli przeczytasz te słowa, to w ciągu kilku następnych dni, bezsenność może zniknąć.

17 listopada
To nieszczęśliwy dzień, nie możesz planować, organizować swojego życia.
W żadnym wypadku nie powinno się dokonywać dużych zakupów, ani wynosić czegoś z domu, ponieważ zaczną pojawiać się problemy. Ale można było położyć jarzębinę na parapecie okiennym, aby chronić dom przed nieczystymi siłami.

18 listopada
Dziewczęta prosiły dobrych mężów. Kładziono przed domem monety lub guziki, aby przyciągnąć uwagę mężczyzn. W tym celu kupowano również piękne szale lub chusty. Matka musiała podarować córce coś pięknego, pobłogosławić ją, aby pomóc jej przeznaczeniu i nastawić ją na szczęście.

19 listopada
Jest dniem Ducha Wody. Nad rzekę należało zanieść chleb, słodycze i monety, aby Duch Wody zawalczył, gdy człowiek zachorował.
Jeśli w tym dniu padał śnieg, to wskazywał, że zima będzie śnieżna.

21 listopada
Dzień Michała Archanioła. W tym dniu należy położyć na stole wiele pysznych potraw, a przyciągnie się dobrobyt na cały rok. Zazwyczaj pieczono ciasta i stawiano miód. Powinno zapalać się dużo świec, modląc się o sukces.

24 listopada
Gotowano zupę z kapusty, pieczono ciasta z kapustą, aby nie zachorować. Dziewczęta zagadywały na swoich narzeczonych i ustawiały datę ślubu. Aby pozbyć się nieszczęścia, trzeba było wynieść z domu stare i niepotrzebne naczynia, a w to miejsce kupić nowe.

27 listopada
Wielki Post. Trzeba było przynieść prezenty Duchowi Domu, aby utrzymać dom, aby opiekował się domem pod nieobecność domowników. Dzielono się jedzeniem z sąsiadami. Tego dnia należy dać kotu jedzenie (potem jeszcze następne 12 dni) i powiedzieć: „Nie bądź zły, nie walcz, uspokój się. Nie jesteś dzikim zwierzęciem, ale posłusznym, domowym zwierzęciem. Oto pokarm dla ciebie. Amen”. Po czasie takie zwierzę staje się słodkie, uprzejme i przyciąga do domu tylko dobre rzeczy.

28 listopada
Dzień uzdrowienia od chorób oczu. Tego dnia przecierano oczy ziołami i kupowano lek na oczy od farmaceutów. Możliwe było udanie się do łaźni, aby uczynić cały rok zdrowym. Mąż stanie się milszy, jeśli żona o to poprosi Świętych i swojego Anioła Stróża.

29 listopada
Dzień ścisłego postu. Jeśli tego dnia zjedzone zostanie mięso, wówczas do domu mogą przyjść kłopoty, silna kłótnia lub konflikt. Gdybyś musiał opuścić dom, aby przyciągnąć szczęście wypowiedz następujące słowa: „Zamykam się tym zamkiem od złego czynu, od podbitego oka, od złych słów. Abyś nie miał przede mną dostępu ani pół dostępu, ani w drodze, ani w pracy, ani na wakacjach, ani w nocy, ani w dzień. Do tych słów mój klucz i zamek. Od teraz, na wieki wieków. ”

30 listopada
Dzień, który zamyka miesiąc i aby mieć szczęście, trzeba się modlić do Jerzego Cudotwórcy i Mikołaja Cudotwórcy: „Nie gniewajcie się święci, ześlijcie w dół drogę w sprawach ziemskich, trudnych, nie odmawiajcie pracowitości, wzmacniajcie pracowitość, niech będzie ochrona przed niepowodzeniami. Amen„. Te modlitwy i rytuały pomagają, jeśli idziesz właściwą drogą.

 

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 27 października 2023
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 28 października 2023
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.