1 grudnia
Należy poprosić o pomoc Świętych, którzy mogą otworzyć drogę do dobrobytu materialnego, ziemskiego dobrobytu. Tego dnia modlono się o urodzaj, napełniając go energią. Obserwowano również pogodę: jeśli wrony chodziły po drodze, oznaczało to wzrost temperatury.

2 grudnia
To ważny dzień, dzisiaj możesz posprzątać swój dom. Można tego dokonać nie tylko używając środków czyszczących…Słowianie za pomocą nowego noża, który nie był do niczego używany, chrzcili okna i drzwi. Tego dnia nie powinieneś odwiedzać nikogo, ani planować wycieczek. Uważa się, że każdy, kto opuszcza dzisiaj dom, może przyciągać kłopoty.

3 grudnia
To dzień pokusy – mogą nas omamiać złe duchy, więc nie powinniśmy dopuszczać negatywnych myśli, zawiści. Bardzo trudno będzie oprzeć się pokusom.

6 grudnia
W tym dniu można było wróżyć, prosić karty o porady. Konieczne było ustawienie pochodni, aby podróżni odnaleźli drogę. Zatem kupuj dzisiaj świece, zapalaj dużo świec, niech świece oświetlą twój dom. Wierzono, że jeśli w tym dniu nie będzie chmur, to przed nami dużo mroźnych dni.

8 grudnia
To dzień, w którym wilki gromadzą się w stada i mogą zbliżyć się do wioski, dlatego w dawnych czasach spacery były niepożądane. Ale możliwe było zakopanie kości i choroby wraz z nią. Tego dnia wszystkie ważne decyzje były podejmowane rano, przed śniadaniem, a wtedy podjęta decyzja przynosiła dobry wynik.

9 grudnia
Dzisiaj należy oddać wszystkie długi, więc należy czymś podzielić się z innymi. Dzięki temu odejdzie negatywna energia długu. Należało udać się do oddalonego kościoła lub cerkwi, aby pomodlić się. To Dzień Jerzego, w tym dniu proszono o siłę i uzdrowienie.

12 grudnia
Dzisiaj trzeba sumiennie pracować, starać się być aktywnym, bo w przeciwnym razie zima, gdy zobaczy, że ​​ktoś jest leniwy, ukarze chorobą.

13 grudnia
To Dzień Andrzeja – w tym dniu cudów i magii można było zgadywać przyciągnięcie przyszłego męża lub na dobrą przyszłość. Kobiety robiły mężom napoje z róż, aby miłość była silna. Niezamężne dziewczyny wychodziły na zewnątrz i szeptały: „Moja ręka w twojej ręce, moje serce ku twojemu sercu, moja miłość do twojej miłości. Bądź ze mną od teraz i na zawsze„. Wypowiadając te słowa, splatały dłonie.

14 grudnia
Dzień nauki dla dzieci. Jeśli chcesz, aby twoje dziecko lgnęło do wiedzy, musisz dzisiaj poświęcić mu dużo czasu. Obserwując znaki Losu, dzisiaj możesz odgadnąć swoją przyszłość.

16 grudnia
Dzień ciszy. Tego dnia zwykle ludzie niewiele mówili i rozmawiali ze sobą, ponieważ nie chcieli kłócić się. Uważano, że nawet dobre słowo może wywołać konflikt lub kłótnię. Niczego też nie planowano.

17 grudnia
Rano można było zamieść podłogę ze słowami: „Lubię pracować – złe duchy odpędzam„. Później, w ciągu dnia, nie należało już pracować. Należało przygotowywać posiłki i przyjmować gości.

18 grudnia
Dzień odpoczynku i dobrych wróżb. Nie można było pracować. Jeśli planujesz coś na ten dzień, to mogą wystąpić trudności i kłopoty w realizacji.

19 grudnia
Dzień Świętego Mikołaja. Tego dnia proszono o cuda w swoim życiu, aby droga życia była gładka. Nie można było po pojednaniu wracać do tego, co było. Nie można było życzyć sobie niczego złego. Można było wydostać się z błędnego koła, jeśli czyjeś przeznaczenie powtarzało te same scenariusze.

20 grudnia
Przygotowywano się do Bożego Narodzenia. Jest to wspaniały dzień na kupienie sobie czegoś, zwłaszcza bielizny. Rzecz kupiona w tym dniu, służyła, jako amulet.

23 grudnia
Ciemność już odchodziła, a Zima dawała Światłu więcej czasu. Tego dnia możesz modlić się do swojego Świętego, aby przywrócił ci siłę i zdrowie. Możesz „wyleczyć” swój portfel: „Pomóż Boże radzić sobie z twoimi zadaniami. Radzić sobie z problemami. Boże, wysłuchaj naszych próśb, rozwiąż wszystkie nasze problemy. Chwała Tobie na wieki wieków. Amen„.

26 grudnia
Dzień czarownic. Nie wolno było wyrzucać włosów lub paznokci, bo wierzono, że zły duch może je znaleźć i sprowadzić nieszczęście. Nie wynoszono prania z domu, nie suszono prania na zewnątrz domu, ani nie zostawiano nigdzie rzeczy osobistych, ponieważ mogła je ukraść czarownica.

28 grudnia
Rano rozsypywano żarzące się węgle, umyte monety i proszono Poranny Świt, aby przyniósł dobrobyt: „Wodą święconą monety obmyte przybyły do ​​domu. Nie odwracajcie się, nie odchodźcie się od progu, w potrzebie i długach nie odwracajcie się. Monety będą leżeć rano, przyciągną dostatek i dom zasypią pieniędzmi”. Wieczorem należało z wdzięcznością zebrać monety aby Wieczorny Świt pomógł zachować tę energię.

31 grudnia
Dzień jest drogą do Nowego Roku, a zatem możesz zamówić amulet, aby w roku Szczura Los nie stawiał trudnych zadań.

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 26 listopada 2023
Następny artykułHoroskop na grudzień 2023
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.