Wszystkie ludowe tradycje, przesądy, święta i zwyczaje są zbierane z różnych kalendarzy. Znajdziesz tu stare angielskie zwyczaje, rosyjskie, staropolskie, litewskie, ukraińskie i jeszcze z wielu innych krajów. Wszystkie te zwyczaje prowadzą do życia w harmonii z naturą.

1 października jest dniem Ireny. W tym dniu odlatują żurawie. Jeśli chwasty są wysokie, oznacza to, że będzie dużo śniegu. Tego dnia rodzą się szczęśliwy podróżnicy. Można kupować amulety do swego auta – zamów talizman runiczny. Zazwyczaj na targu kupowano gliniane konie. Tego dnia szamani zaczynali leczyć stawy.

2 października jest dniem miodu – Dzień Miodu. W tym dniu trzeba było zjeść łyżkę miodu, by zdrowie było przez cały rok. Jeśli tego dnia pszczoły lepiły plastry miodu woskiem, oznaczało to, że zima będzie bardzo mroźna.

5 października  jeśli w tym dniu będzie wiał bardzo silny wiatr, to może „nadmuchać” nieszczęście. Palono dużo ognia, aby nieszczęście nie weszło do domu. Tego dnia rugano wiar, aby wykazać się siłą i odwagą. Nie wolno dzisiaj nikogo odwiedzać, chodzić w gości.

6 października ten dzień był czczony jako dzień Jana Chrzciciela. Trzeba było stanąć przed lustrem i powiedzieć: „Miałem szczęście, że się urodziłem i dobrze się bawiłem. Zobaczę wiele rzeczy, wiele się nauczę, życzę sobie dobrego dnia i wszystkiego, co najlepsze dla mnie”.

7 października to dzień długiej nitki. Kobiety dzisiaj powinny były nawlec, zwinąć wiele nici. Rano kobieta musiała chodzić po domu ze świecą i ikoną, wypowiadając słowa: „Jak anioł stojący za plecami, tak ból i choroby opuszczą ten dom”.

8 października prawosławni obchodzą święto Siergieja Radoneżskiego. Jeśli chciano, by dzieci były rozsądne, stawiano świece z prośbą, aby chronić umysły dzieci, tak aby mogły podejmować tylko właściwe decyzje. Te kobiety, które nie mogły zajść w ciążę, prosiły świętego o pomoc, aby dał energię: „Dorastałaś w rodzinie z dziećmi, więc daj mi dziecko w moim domu, Amen”.

11 października starano się nie opuszczać domu tego dnia, aby nie przyciągnąć negatywnej energii. Wierzono, że dzisiaj łatwo jest złapać jakąś chorobę skóry. Leshy (duch lasu) wychodził na drogę i mógł nawet stanąć za człowiekiem, rzucić na niego złą energię, od której można było zachorować, dostać kurzajki,albo inne choroby skóry. Zbierano włosy z grzebienia i mówiono: „Leshy, wynocha, nie ma sposobu, żebyś wszedł do mojego domu„.

13 października tego samego dnia trzeba było spalić wszystkie stare rzeczy, aby zamknąć stare życie, aby nowa energia mogła wejść do domu. Tego dnia pito lipową herbatę lub liście brzozy. Te zioła wypędzały złą energię z ciała.

14 października dnia Matki Bożej. Wierzono, że jej Duch przyszedł na Ziemię, przykrył wszystkich tych, którzy prosili o uwolnienie od nieszczęść i kłopotów. W tym dniu nie można było się kłócić, być chciwym, jeśli poproszono o pomoc. Nie można było się obrażać. Domu nie wolno było sprzątać, nie wolno było szyć. Młode dziewczyny nawet nie myły włosów tego dnia. Nie noszono złota, tylko srebro. Ten metal dawał właścicielowi pozytywną energię. Zazwyczaj po tym święcie, wyznaczano młodej parze dzień ślubu. Wierzono, że sama Maryja Panna będzie chronić życie rodzinne młodych.

15 października jest dniem Kipriana i Justyny. Modlono się, aby negatywna czarna energia opuściła nasze dusze. Należy usiąść przed świecą i pomyśleć trzy razy: „Złe rzeczy się nie spełnią, radosne rzeczy powtórzą. Czarne myśli niech zginą. Przywrócić mi szczęśliwy Los„.

17 października to dzień Leshego, ducha lasu. Nie można było iść do lasu, przebywać na rozdrożu, bo można było złapać jakąś chorobę. Jeśli wychodzisz z domu, powiedz: „Ja nie ja, porażka nie jest moja„. Ci, którzy przyciągają niepowodzenia, są uważani za cień swojego przodka, a nie swoje przeznaczenie. Ten przodek mógł przeżyć niesprawiedliwą służbę karną lub więzienie, a w swoim gniewie mógł wyciągnąć z rodziny inne dusze. Tego dnia nie planowano ślubu młodym. Można nosić amulety z wizerunkiem Słońca, robić amulety ze znakami Słońca. Możesz zamówić u nas taki amulet – zamów amulet.

19 października to dzień zapasów. Jeśli chcesz mieć pieniądze i coś do jedzenia, upewnij się, że masz zrobione zapasy. Kup jak najwięcej produktów w sklepie, dokonaj dużych zakupów, a będzie to zabezpieczenie przed biedą.

20 października to dzień leczenia bólu głowy, trzeba było kupić coś nowego do włosów, na głowę. Kupowano nowe nakrycia głowy. Najważniejsze, aby tego dnia nikt nie popsuł nam humoru, bo wtedy będziemy mieli popsuty humor przez następnych dwadzieścia dni. W tym dniu należy odmówić wiele modlitw nad dzieckiem, aby szczęście, zdrowie i sukces mogły zakorzenić się w jego życiu.

22 października trzeba robić prezenty najbliższym, dzielić się chlebem lub ogórkami, produktami kwaśnymi, jabłkami, żeby z domu nie uciekł dostatek. Wrzuć trochę pieniędzy do skarbonki w kształcie świnki, aby bogactwo z rodziny nie uszło. Przy okazji, można zrobić zapasy drewna na opał, bo ten dzień temu sprzyja.

25 października dzień Astrologa Andrzeja. Tego dnia proszono Niebo o lepszy los. Składano życzenia do gwiazd. Rano należy stworzyć pozytywny obraz przyszłości, aby wszystko zostało spełnione. Dziś konieczne jest posprzątanie domu i uspokojenie duchów domu.

26 października jest dniem Dziewicy Maryi – uzdrowicielki. W tym dniu kąpiemy się z zapachami, ziołami. Jest to dzień wielkiej leczniczej energii. Możesz zamówić talizmany na zdrowie własne i zdrowie swoich bliskich. Jeśli ktoś chce zamówić Talizman dla zdrowia, może to zrobić właśnie dzisiaj – zamów Talizman. Jeśli chcesz przyciągnąć szczęście do swego życia, wieczorem medytuj z anielskimi energiami – chcesz poznać własne energie anielskie? Zamów u nas Horoskop Anielski.

27 października to dzień dla par. Możesz kupić róże do sypialni, skorzystać z aromaterapii olejkiem różanym, pracować z energią serca, aby móc wybaczyć, budować relacje, przyciągnąć miłość. Jest to dobry dzień dla tych kobiet, które są w ciąży. Kobiety, które spodziewają się dziecka, nie powinny dzisiaj obcinać włosów, czesać. Starajcie się zachować czystość myśli, aby zdrowie dziecka było bardzo dobre, a dziecko silne.

29 października to dzień uzdrawiania oczu. Uważa się, że Rzymianin został wyleczony ze złego wzroku. Z tego powodu można dzisiaj zamawiać krople do oczu, zapisać się do okulisty, przemywać oczy. Jeśli dzisiaj będzie utrzymywała się długo mgła, to nastąpi ocieplenie.

31 października dzień Apostoła Łukasza, który jest patronem malarzy. Zajmuje się pracą twórczą. Pomaga również w leczeniu wielu chorób. W tym dniu możesz zamówić amulet dla dobrego samopoczucia. Twój własny amulet, który jest wyznaczony przez datę urodzenia –
Amulet Osobisty. Zjedz dzisiaj rybę. Wierzono, że jeśli zjesz rybę, to otrzymasz błogosławieństwo na bogactwo od swoich przodków.

|