1 sierpnia – wierzono, że to dzień pajęczyny i pająków. Jeśli trafisz ręką w pajęczynę, będziesz miał szansę stać się bogatym, ale jednocześnie będziesz coś musiał w zamian poświęcić.

2 sierpnia – „Dzień Proroka Eliasza”. Tego dnia, możesz poprosić niebo o błogosławieństwo dla pracy, dobrych zbiorów i dobrej energii jesienią.

3 sierpnia – ten dzień uznano za „Dzień Pustelnika”. Aby chronić energię, trzeba więcej milczeć, niż mówić. Tego dnia przynoszono do domu słonecznik, aby w domu pojawiło się więcej pieniędzy i możliwości.

4 sierpnia – „Dzień Marii Magdaleny”. Jeśli tego dnia miała miejsce burza z piorunami, ludzie życzyli sobie dobrych zmian w życiu. Tego dnia zbierano jagody i robiono dżemy. Uważano, że jagody zebrane w tym dniu mają wielką moc uzdrawiania.

5 sierpnia – wierzono, że tego dnia nie można długo spać, bo można przegapić swe szczęściem. Tego dnia jedzono maliny i wypowiadano życzenie, by przyciągnąć do swego życia bratnią duszę.

9 sierpnia – „Dzień Uzdrowicieli”. Tego dnia modlono się o zdrowie, kupowano zioła, przygotowywano dania z kapusty, które uważano za bardzo uzdrawiające w tym dniu. Jednak tego dnia nie wolno było niczego zaczynać, ponieważ albo zakończy się bardzo szybko, albo wynik nie będzie zadowalający.

10 sierpnia – „Dzień Matki Boskiej Smoleńskiej”. Nazywano również „Dniem Kowala”, tj. ludzi, którzy pracowali z żelazem. Można było wykuć swoje szczęście. Bardzo dobrze kupić coś z żelaza – wierzono, że jeśli przyniesiesz do domu coś z żelaza, to wniesiesz więcej siły.

14 sierpnia – „Dzień Pierwszego Miodu”. Koniecznie trzeba było spróbować pierwszego miodu lub popływać w otwartym akwenie wodnym, aby zyskać siłę. Ta siła miała dać zwycięstwo nad niektórymi, trudnymi pokusami.

18 sierpnia – tego dnia pieczono chleb, bo wierzono, że w domu dzięki temu będzie bogactwo. Domownicy nigdy nie dowiedzą się, czym jest ubóstwo.

19 sierpnia – żurawie zbierają się do odlotu. Wierzono, że niebo wysyła taką energię, że każde słowo może zmaterializować się, więc trzeba było bardzo uważać, co się mówi.

22 sierpnia – „Dzień Mateusza”. Modlono się do tego apostoła o złagodzenie swojego gniewu, o pomoc w sprawach handlowych, by w domu panowała równowaga.

23 sierpnia – „Dzień Uzdrowienia Oczu”. Poproś Wszechświat o przywrócenie wzroku, naprawienie wzroku, oraz o długie życie.

24 sierpnia – „Dzień Duchów”. Nie wychodzono z domu w nocy, ponieważ wierzono, że wędrują niespokojne duchy, które można przyciągnąć.

26 sierpnia – „Dzień Maksyma Uzdrowiciela”. W tym dniu trzeba było chodzić po domu z obrazem Matki Boskiej, aby uwolnić dom od rozpaczy i przygnębienia, aby nikt z członków rodziny nie wiedział, czym jest depresja.

28 sierpnia – „Dzień Bogurodzicy”. Uważano, że nie wolno w tym dniu pracować, nie wolno wykonywać żadnych prac domowych, bo wtedy energia dobrego samopoczucia opuści dom.

30 sierpnia – „Dzień Pomocy Ubogim i Potrzebującym”. W tym dniu dzielono się chlebem, dzielono się ubraniami, albo innym dobrem, aby zachować energię dobrego samopoczucia.

|

Poprzedni artykułKalendarz Zdrowie i Uroda – sierpień 2023
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 29 lipca 2023
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.