1 września – „Dzień Buraka”. Zbierano buraki, a potem je gotowano. Tego dnia sprawdzano, czy wiatr jest ciepły. Jeśli tak, to owies dojrzewał dobrze. Dobrze jest kupować książki, ponieważ ten dzień nazywany jest również dniem „Andrzeja Mądrego”.

2 września – „Dzień Prośby”, więc idźmy do kościoła i poprośmy o pomoc. Szczególnie można poprosić o pomoc, aby Niebo dało szansę na zarobienie pieniędzy, aby dobrze sprzedać plony. Tego dnia bogaci powinni dzielić się z biednymi.

3 września – „Dzień Uzdrowienia”. Tego dnia można było uleczyć się dzięki dobrym energiom, które Niebo przekazało ludziom. Ludzie gromadzili się przy ogniskach, by zdobyć energię. W tym dniu dobrze jest zapalić świece, kupować i zbierać zioła.

6 września – „Dzień Ciszy”. W tym dniu ludzie bali się zbyt daleko odchodzić od domu, ponieważ ktoś mógł porwać człowieka, mamiąc szeptem. Tego dnia nie powinno się pić alkoholu, ponieważ można dostać przekleństwo od kogoś. Nie można być smutnym, bo w przeciwnym razie tęsknota i choroba mogą przylgnąć na długi czas.

7 września – ludy słowiańskie, mieszkające znad Bałtyckiego Morza nosiła wyroby z bursztynu. Uważano, że właśnie w tym dniu kamień łączy się z Siłami Wyższymi i emanuje z niego szczęście.

9 września – nawlekano koraliki z jarzębiny w celu ochrony. Jarzębina jest symbolem macierzyństwa, a przede wszystkim Duch ten chroni synów i silne kobiety, które poświęcają się dzieciom.

11 września – jest dniem ścięcia Jana Chrzciciela. W tym dniu Niebo i Moce Wyższe poproś o przebaczenie i zrozumienie. W dawnych czasach podchodzono do drzew i proszono o pomoc, proszono o zdrowie i dobre samopoczucie.

13 września –  żurawie gromadziły się na polach i łąkach. Wierzono, że stare żurawie mogą uczyć nowo przybyłe i młode ptaki. Tego dnia powinniśmy walczyć z tęsknotą, dlatego gdy tylko nadarzy się okazja, aby umyć się w rzece, to poprośmy Wodę, aby uwolniła nas od tęsknoty i smutku. Wytrzyjmy się czystym ręcznikiem, który wrzućmy do  rzeki wraz z problemami i smutkiem.

15 września – to najlepszy dzień, aby leczyć zwierzęta, oczyszczać dymem mieszkanie.  Tego dnia można było kupić kota, który może „wymruczeć szczęście dla kobiety. Koniecznie trzeba zabrać zwierzę do domu, nakarmić, pomóc znaleźć mu dobry dom. Dzięki temu kot odwdzięczy się i wniesie szczęście do domu.

16 września – tego dnia posprzątaj dom, przeprowadź ogólne sprzątanie. Spal to, co jest niepotrzebne. Jeśli jakaś kobieta tęskniła za miłością, która odeszła, to tego dnia zbierała suche gałęzie i układała  i wyobrażając sobie twarz mężczyzny, spalała je. Symbolicznie pamięć o nim i tęsknota za nim odchodziła wraz z tlącym się ogniem. Proszono też ogień, aby zabrał nienawiść i pomógł oczyścić duszę.

18 września – „Dzień Elżbiety”. Tego dnia dziewczęta szły do ​​wróżek, które miały powiedzieć, kiedy ich życie poprawi się, kiedy pojawi się przyszły mąż. W tym dniu rybacy kupowali sieci, bo uważano, że przyniosą szczęście. Można kupować atrybuty i amulety na bogactwo.

21 września – „Dzień Dziewicy”. Tego dnia nie można było sprzątać, a kobiety musiały zachowywać się skromnie. Można było piec chleb, dzielić się z innymi, pomagać starszym. Rodzice zapraszali dzieci do siebie, siadali z nimi przy stole i dzielili się chlebem. Dziś matki powinny modlić się za swoje dzieci, bo modlitwa jest dziś szczególnie silna.

22 września – „Dzień Marii Dziewicy”. Dzieci przynosiły rodzicom prezenty. Ojciec musiał dostać koszulę, a matka chleb, aby żyli długo i byli zdrowi. Tego dnia rodzice i dzieci jedli razem przy stole. Bracia i siostry, gdyby byli w kłótni, mogli pogodzić się w obecności rodziców.

24 września – „Dzień Patronów Ziarna”. Uważano, że jeśli dziewczyna ma brudną sukienkę, to poślubi pijaka. Gdyby dziewczynka była zbyt jaskrawo pomalowana, mogła zachorować, mogła przyciągnąć negatywne duchy.

26 września – mężczyźni tego dnia nie powinni kupować prezentów dla swoich dziewczyn – ani pierścionków, ani szalika, ponieważ tego dnia Królowa Węży mogłaby zazdrościć i wysyłać zamiast miłości i szczęścia, nieszczęście. Ale w tym dniu można pozbyć się/uzdrowić się od złości. Poproś Wszystkich Świętych, aby usunęli złość, aby urazy nie osiadły w domu.

27 września – „Dzień Krzyża”. Jest to święto kościelne, w którym myto się wodą święconą. Proszono, aby woda oczyszczała dom, by w domu była tylko uczciwość i sprawiedliwość. Dzisiaj można prosić, aby z domu zniknął hazard. Poproś Boga, aby zablokował wszelkie myśli o hazardzie. Powiedz –„tak, jak ludzie boją się wrzącej wody, tak by mój (wymienić imię) bał się hazardu”.

30 września – „Dzień Wiary, Nadziei, Miłości”, a także „Dzień Zofii”. W tym dniu możesz poprosić o nowy biznes, aby zarobić: „Błogosławiona Dziewico Maryjo, Święta Dziewico, pomóż mi w trudnej sprawie, spójrz na mnie łaskawie, daj światło mojej sprawie, niech źli ludzie nie stają na mojej drodze, a dobrzy pomogą. Amen”.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Zdrowie i Uroda – wrzesień 2023
Następny artykułHoroskop na wrzesień 2023
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.