Zgodnie ze znakami styczniowymi możliwe było określenie charakteru roku, przyszłych zbiorów i tego, co będziemy gotowi robić przez cały rok, jaki rodzaj energii do nas przyjdzie. Jeśli w styczniu jest dużo burz śnieżnych, lipiec może być deszczowy. Jeśli w styczniu spadnie mało śniegu, może być słaby zbiór zbóż. Jeśli kot nie chce wyjść z domu, oznacza to nadejście chłodu. Styczeń jest uważany za miesiąc, który może zmienić wszystkie nasze energie.
Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

1 stycznia – zdecydowanie należy karmić ptaki. Aby wszystkie zwierzęta domowe żyły dłużej, w domach musi panować cisza i spokój.

2 stycznia – dzień Ignacego. Nie można pożyczać pieniędzy, ponieważ wtedy mogą wystąpić przez cały rok problemy z pieniędzmi. Ale wspaniale jest odwiedzać się, dzielić się pysznymi potrawami i chlebem.

3 stycznia – jest dniem apostoła Piotra. Tego dnia nie można składać obietnic, bardzo trudno będzie je spełnić, a dług pozostanie w Losie. Nawet słowa: „Będę cię kochać całe życie”, w tym dniu mogą zmienić twe Przeznaczenie.

4 stycznia – to dzień Anastazji. W tym dniu należy chronić kobiety w ciąży, nie można krzyczeć i karcić swoich zwierząt. Tego dnia na Białorusi brano zimne jabłko, ucierano je na tarce, a kobiety nakładały je na twarz ze słowami: „Jabłko jest zimne, jabłko jest chłodne, jestem, ma twarz jest młoda, moja skóra napina się, wspiera moją urodę”. Takie maseczki pomagały zachować świeżość.

5 stycznia – to dzień Fedory. Ugnieć ciasto na wodzie, a podczas ugniatania wypowiadaj życzenia. Zachowaj ciasto do marca, a w marcu nakarm nimi ptaki, a twoje życzenie spełni się. Tego dnia nie możesz spłacać długów. Należy wszystko traktować bardzo ostrożnie.

6 stycznia – Wigilia u prawosławnych chrześcijan. W tym dniu odczytywane są modlitwy, na stole stawia się 12 potraw. Nie jada się mięsa. Chrześcijanie obchodzą to święto prawie w ten sam sposób, ale  samo, tylko o różnych godzinach.

8 stycznia – to dzień Kutii. Tego dnia gotowano dużo kasz. Wszystkie potłuczone naczynia były wyrzucane, by w domu nie było kłótni. Niech cała przeszłość pozostanie w przeszłości.

9 stycznia – jest dniem rolnika Stefana. Koń musiał „przejść” przez coś srebrnego, aby nie chorował. To samo robiono z małymi dziećmi. Można było je karmić srebrną łyżeczkę lub pić ze srebrnego kubka. Proszono Boga, aby dał jedzenie, by żyło się dłużej. Czytano dużo modlitw. Tego dnia nie można wbijać gwoździ w ścianę, szyć, bo można ściągnąć na siebie kłopoty – wbijanie i wycinanie, cięcie może zmienić bieg wydarzeń, zmienić plany lub zamiary.

10 stycznia – Dzień Rodziny. Cała rodzina zebrała się i wykonała prace domowe, opiekowała się zwierzętami. A wieczorem gromadziła się przy stole zastawionym ciastami. Energia tego dnia wzmacniała rodzinę.

14 stycznia – dzień Wasyla. Jeśli spędzasz ten dzień z uśmiechem, z dobrem, to nie będziesz smutny przez cały rok. Uzdrowiciele nie leczyli ludzi tego dnia. Uważano, że ludzie sami powinni uleczyć się z choroby poprzez radość, śmiech, życzliwe myśli.

17 stycznia – to dzień króla pszczół. Tego dnia musisz wzmocnić dom – posprzątać dom, obejść go ze świecą, aby wypędzić złe duchy i zaprosić dobre. Złe duchy niosą ze sobą cudzołóstwo, skandale, pijaństwo i obżarstwo. Tego dnia kupowano święte obrazy do domu lub zamawiano u malarza.

18 stycznia – to dzień bez smutku. Jeśli jesteś smutny, płaczesz, to będzie miał taki cały rok. Tego dnia możesz Anioły prosić o bogactwo – nie o pieniądze, nie o własny interes, tylko o to, aby żyć, kochać i być zdrowym: „Niech pieniądze trafią w moje ręce na dobre, bez nieszczęścia, bez zazdrości”. Amen„.

19 stycznia – prawosławni chrześcijanie celebrują chrzest. Z tym dniem są związane różne znaki, np.- jeśli mężczyzna proponuje randkę i proponuje małżeństwo, kobieta powinna się zgodzić, a życie jej będzie szczęśliwe. Musisz wykąpać się rano, a zostaniesz ochrzczony, a wtedy nie będziesz chorował. Jeśli słyszysz szczekanie psa, to w tym roku będzie dużo pracy do wykonania.

20 stycznia – w Pskowie był zwyczaj kupowania krzyża. Kto kupił i modlił się przy nim, radował tym Anioły. Tego dnia dzieci kąpały się ze słowami: „Matka Najświętszej Maryi Panny umyła syna, wytarła ręcznikiem. Niech mnie Bóg błogosławi i uratuje moje dziecko. Gdy moje dzieci wycierają się ręcznikiem, wszystkie ich choroby znikają. Amen„.
Matki dawały dzieciom ręczniki, wycierały nimi dzieciom głowy, by opuściły ich choroby.

27 stycznia – w Gruzji obchodzono dzień Niny. Wierzono, że anielska dziewczynka chodzi po Ziemi i daje kobietom proste, zasłużone szczęście. Dziewczyny stawały na podłodze z młodym drzewem, potrząsnęły nim i mówiły: „Gdy śnieg spadnie na twoją głowę, upadniesz na moją głowę i zostaniesz ze mną. Los nie odciągnie cię ode mnie, doprowadzi tylko do mnie. I podziękuję Losowi, wezmę cię pod ramię i będę żyć z tobą. Moje słowo jest solidne. Wszystko się spełni. Prawda”.

28 stycznia – dzień apostoła Pawła. Kup książkę dla swojego dziecka, zaplanuj wyjście, kup prezent. Poproś anioła dziecka, aby dzięki temu prezentowi, do życia twego dziecka weszła radość.

29 stycznia – dzień apostoła Piotra. Zapalił świece, aby dzieci odniosły sukces, aby zostały przyciągnięte do wiedzy. Matki spędzały dużo czasu ze swoimi dziećmi, ucząc je nauk ścisłych. Robiono amulet dla nastolatków – zawiązywano trzy węzły na sznurku, który miał uchronić nastolatka przed kłopotami.

Oferty Analiz

|

Poprzedni artykułHoroskop na Styczeń 2020
Następny artykułOdkryj Świat Run
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.