Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

1 lutego – Dzień Powodzenia. W tym dniu ludzie wychodzili na dwór, zagadywali życzenia, patrząc na gwiazdy. Uważano, że w tym dniu Ziemia i Niebo są w zgodzie.

2 lutego – Dzień Miłości. Młode dziewczęta wróżyły sobie, aby dowiedzieć się, gdzie jest ukochany. Bardzo dobrze w tym dniu dużo mówić o miłości. Dobrze, aby matki swoim córkom mówiły o miłości, aby kierowały je na miłość. W tym dniu dziewczęta szyły i robiły na drutach wyprawkę ślubną.

3 lutego – Dzień Maksymiliana złotnika. Jeśli będziesz dzisiaj dużo pracować, to otrzymasz bardzo dobre wyniki. Jeśli jesteś niezadowolony ze swojej pracy, to dzisiaj możesz poszukać innej, nowej. Poproś niebo o nową pracę, z której będziesz zadowolony, z której będziesz miał satysfakcję materialną.

4 lutego – Dzień Okien. W niektórych słowiańskich wioskach w tym dniu myto okna, a dzięki temu do domu przychodził sukces. Uważano, że przez okna w tym dniu zaglądają zmarli przodkowie i dają pożyteczne wskazówki.

7 lutego – Dzień Jerzego. W tym dniu karmiono ptaki, aby w domu zawsze był chleb i dobra energia, by w domu zawsze był dobrobyt i nie było kłótni.

8 lutego – Dzień Pamięci Zmarłych. Zmarli w tym dniu przychodzą nam pomóc. Możemy rozmawiać ze swoimi rodzicami, przodkami, którzy zmarli. Trzeba koniecznie coś upiec, ale mogą to być też naleśniki.

9 lutego – dzień proroka Iwana Złotoustego. W tym dniu matki mogą modlić się o swoje dzieci, żeby dzieci były mądre. Można w tym kupić Amulet dla dziecka

10 lutego – w tym dniu nie można obrażać ducha domu, zatem nie można rozpoczynać remontów, nie wolno hałasować, kłócić się. Na stole powinno być dużo jedzenia, a aby zachować domowy ogień, można rozpalić w kominku, albo zapalić świece. Zapewni to długi dobrobyt, dobre życie. Duch domu lubi wypieki. Koniecznie trzeba mieć w domu mleko i chleb.

13 lutego – Dzień Kruka. Jeśli usłyszysz głos kruka, to otrzymasz poradę od starszego człowieka, należy ją przyjąć. Nie można kłócić się w tym dniu, wykazywać nadmiernych emocji, bo można przyciągnąć do domu nieszczęście.

14 lutego – Dzień Miłości. Dziewczęta mogą prosić Świętych i Anioły o ukochanego. Możemy też poprosić o oczyszczenie domu i rodziny od konfliktów, a także o długie lata w zdrowiu dla swoich rodziców.

15 lutego – w tym dniu spotyka się wiosna z zimą. Karmiono w tym dniu kury, aby na Wielkanoc dały dużo smacznych jaj. Nie wolno jeść kurzego mięsa, ani jajek. Drzewa mają ogromną siłę i energię – mogą dzielić się nią z ludźmi. Można podejść do topoli, stanąć do niej tyłem i poprosić o to, aby zabrała od nas negatywną energię. Można stanąć przy wierzbie płaczącej i poprosić ją, aby zabrała nieszczęśliwą miłość i nieszczęśliwy los. Do brzozy podchodzono i proszono ją, aby pomogła znaleźć swój dom i rodzinę.

16 lutego – to dzień niemowlęcia. Proszono o zdrowie dla niemowląt, aby kobieta w ciąży donosiła ją, aby naprawił się los niemowlęciu, aby dziecko nigdy w przyszłości nie straciło rodziców.

20 lutego – Dzień Apostoła Łukasza. W tym dniu przyrządzano dużo jedzenia i rozdawano biednym. Można gotować zupy warzywne, które powinny być bardzo gęste. Można gotować rosoły. Koniecznie należy zrobić dobry uczynek, a dobro powróci.

22 lutego – Dzień Obuwia. W tym dniu szyto buty, robiono skarpety na drutach, wyprawiano skórę na buty. Jeśli dzisiaj kupisz buty, będziesz je długo nosił i przyniosą ci szczęście.

24 lutego – to niedobry dzień. W tym dniu otwiera się brama dla nieczystych duchów. Ludzie w tym dniu nie wychodzili z domu, dużo modlili się. Należy być uważnym w tym dniu. W ludziach nagle może obudzić się zazdrość i nienawiść. Może być dużo manipulacji. Nie warto też dzielić się z nikim swoimi marzeniami i myślami. Nie wolno też wyjawiać swoich tajemnic, bo ktoś je wykorzysta.

26 lutego – Dzień Światła. Proszono światło i anioły, aby uzdrowiły ludzkie oczy/wzrok, aby można było długo widzieć świat, patrzeć na jego piękno.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

 

|