Na zewnątrz mróz i zimno, a w domu w doniczkach możemy uprawiać rośliny. Miłośnicy kwiatów mogą już moczyć nasiona. Nie omijaj kalendarza związanego z roślinami domowymi, bo możesz lepiej zadbać o swoją domową szklarnię. Kwiaty nie tylko zachwycają oko, ale także pomagają w energetycznym oczyszczeniu naszego domu.

Możesz u nas zamieścić reklamę, jeśli parasz się ogrodnictwem, sprzedażą, uprawą, leczeniem naturalnym. Pisz – kontakt@kalendarzbiodynamiczny.pl 

1 lutego – to wspaniały dzień na moczenie nasion, sadzenie młodych roślin, przesadzanie kwiatów, dodawanie nawozów, zwłaszcza roślin domowych, które przygotowują się do kwitnienia. Sadzimy cebulki w szklarniach i na parapetach.

2 lutego – możemy moczyć i kiełkować nasiona, wysiewać wczesne odmiany rzodkiewki, Można wysiać szpinak liściowy i rukiew wodną. Świetny dzień na siew wczesnej kapusty. Możesz sadzić na parapecie cebulę na piórka. Dokarmiaj rośliny nawozami mineralnymi. Świetny dzień na fermentację kapusty.

3 lutego – poluzuj rośliny, obetnij pędy, usuń suche gałęzie. Jeśli są chwasty, możesz je usunąć. Potraktuj rośliny roztworami przeciwpasożytniczymi.

4 lutego -spróbuj wysiać rzodkiewki w szklarniach lub na parapetach. Inne uprawy mogą się nie powieść. Rośliny mogą mieć zbyt cienkie łodygi i  zbyt małe liście. Dziś możesz zwalczać szkodniki ogrodowe.

5 lutego – nie przesadzaj roślin. Z drzew można usunąć suche owoce, liście. Sadzonki można wyciąć, jeśli nie wystąpiły silne mrozy.

6 lutego – można namoczyć nasiona, wysiać sadzonki do uprawy wczesnych pomidorów, papryki. Możesz wysiać zieloną cebulę na piórka.

7 lutego – możesz podlewać rośliny, ale nie spryskiwać nawozami organicznymi. Świetny dzień, aby zadbać o winorośl. Czas posadzić bulwy begonii.

8 lutego – możesz poluzować suchą glebę, przygotować grządki, przerzedzić sadzonki. Dzisiaj nie powinieneś kiełkować nasion i przesadzać roślin.

9 lutego – nie zajmuj się dzisiaj roślinami, ale możesz przygotować narzędzia ogrodowe, kupić ziemię i nawóz dla roślin. Aby rośliny domowe rosły i rozwijały się, musisz stale uzupełniać minerały w glebie. Przesadzone i chore rośliny nie powinny być intensywnie nawożone.

10 lutego – możesz siać seler na parapecie, przygotować seler korzeniowy do sadzenia na otwartym terenie, siać pomidory, kalafior w ogrzewanej szklarni. Doskonały dzień do przesadzania roślin doniczkowych. Można kupić sztuczny las do domu.

11 lutego – nie moczyć nasion. Przygotuj sadzonki do szczepień, jeśli nie ma silnych mrozów. Usuń niepotrzebne gałęzie. Możesz usunąć lakier z drewnianych powierzchni i starą farbę, a kurz i toksyczne opary nie zaszkodzą ci.

12 lutego – w ogrzewanej szklarni można sadzić rzodkiewki, bakłażany, kapustę pekińska, kalafior i białą kapustę. Możesz przeprowadzać ekologiczne dokarmianie warzyw szklarniowych, podlewać i formowanie roślin.

13 lutego – wykonaj prace malarskie na działce i w ogrodzie. Możesz sadzić rośliny jednoroczne i przesadzać kwiaty. Zwróć szczególną uwagę na domowe rośliny ozdobne. Pozbądź się nadmiaru wilgoci w glebie.

14 lutego – możesz siać na parapecie por, pietruszkę, szczaw. Możesz sadzić  sadzonki brokuła (szparagi) i kapusty pekińskiej, a także wszystkich kwiatów.

15 lutego – nie przesadzaj kwiatów, bo możesz uszkodzić ich system korzeniowy. Podlewanie należy zmniejszyć, aby nie narazić roślin na wilgoć i pasożyty.

16 lutego – można zalać beton lub położyć kamienną podłogę w szklarniach. To świetny dzień, aby zmienić instalację światła w szklarni. Posadź paprykę lub por na parapecie.

17 lutego – poluzuj ziemię i podsyp ziemią rośliny. Możesz sadzić niekwitnące rośliny w domu. Pielęgnacja kaktusów, podlewanie powinno być umiarkowane. Kaktusy pomogą oczyścić powietrze z cząsteczek jonów, które powstają pod wpływem urządzeń elektromagnetycznych.

18 lutego – podlewanie powinno być umiarkowane. Można zwalczać szkodniki i choroby. Przycinanie nie jest zalecane, bo rośliny będą długo chorować.

19 lutego – należy namoczyć nasiona. Dzień przeznaczony do sadzenia roślin bulwiastych i kwiatów wieloletnich. Świetny dzień na fermentację kapusty.

Jeśli masz jakąś egzotyczną roślinę, którą chciałbyś reklamować, to zapraszamy cię do nas! Możesz wstawić reklamę, a znajdziesz szybciej nabywców! Pisz do nas  na kontakt@kalendarzbidynamiczny.pl

20 lutego – przygotuj pietruszkę korzeniową, seler, pieprz, bakłażan dla sadzonek. Dokarmiaj dzisiaj rośliny korzeniowe ekologicznym nawozem. Można uszkodzić dzisiaj korzenie roślin, więc ostrożnie z wszelkimi pracami.

21 lutego – to dobry czas na pracę z nadziemnymi częściami roślin. Możesz poluzować glebę, podsypać, leczyć. Dzień na sadzenie jest niekorzystny.

Jeśli jesteś właścicielem interesujących nasion, które mogą być przydatne, reklamuj je w naszym kalendarzu. Pisz na kontakt@kalendarzbiodynamiczny.pl

22 lutego – chroń drzewa przed gryzoniami, smaruj poranione drzewa gliną i przykryj je workiem konopnym, owiń folią. Chroń rośliny iglaste przed poparzeniem.

23 lutego -przygotuj i wybierz nasiona do sadzenia. Sprawdź ich daty ważności, odłóż te, które będą przeznaczone do sadzenia, a resztę połóż na dnie lodówki, gdzie temperatura powinna wynosić od 0-5 ° C.

24 lutego – oczyść drzewa, zbierz stare liście i spal je. Posmaruj korę drzew preparatem owadobójczym. Możesz założyć samoprzylepne paski papierowe, aby ułatwić usuwanie pasożytów.

25 lutego – to dobry dzień na siew dyni i wszelkich psiankowatych, a także sałaty i pora. Wykonuj bardzo umiarkowane podlewanie i górny opatrunek. Nie zaleca się leczenia roślin z pasożytów i przycinania drzew.

26 lutego – w szklarni i na parapecie można posadzić paprykę, sałatę, a także poluzować glebę. Dobry dzień na zakup roślin ozdobnych do domu.

27 lutego – wstaw rośliny domowe do wanny i zmyj z nich kurz. Nie przesadzaj roślin. Kup drzewko szczęścia.

28 lutego – mocz i kiełkuj nasiona. Siej na sadzonki bakłażan, paprykę, ogórki i szpinak. Jeśli chcesz zasiać byliny, ta ten dzień jest idealny na taki siew.

29 lutego – to dobry czas na sadzenie kwiatów. Należy uważać z wszelkimi pracami wokół roślin, aby nie uszkodzić korzeni. Możesz sadzić na parapecie przyprawy, będą dobrym dodatkiem do sałatek.

 

Jeśli masz doświadczenie w hodowli jakiejkolwiek rośliny i zajmujesz się sprzedażą nasion, zachęcamy do naszego Kalendarza Biodynamicznego! Możesz u nas zamieścić reklamę. Pisz: kontakt@kalendarzbiodynamiczny.pl

|

Poprzedni artykułMądrości Ludowe i Przesądy na Luty 2020
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 28 stycznia 2020
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.