Mars od 30 października wchodzi w ruch wsteczny, ale już od sierpnia czuliśmy jego retrogradacyjny wpływ. W Retrogradacji będzie do stycznia, choć jej wpływ definitywnie zakończy się w marcu. Kiedy Mars wchodzi w retrogradację, nasze cele przejdą transformację, pojawią się nowe spostrzeżenia i nowy sens tych celów.
Zrozumiemy, dlaczego wybieramy dany kierunek, czy możemy coś w sobie zmienić, czy ujawnimy własną wewnętrzną głębię?
Ten okres pomoże nam zrozumieć czy potrzebujemy konkretnego celu, zwłaszcza jeśli dotyczy on zmiany pracy, jeśli dotyczy przeprowadzki, zmiany losu – przejdziemy przez swój pierwszy kryzys i zadamy sobie pytanie: po co nam to wszystko?
Mars przywoła temat fachowości, czyli tego, na ile jesteśmy profesjonalni. Możemy przejść na wyższy poziom działania, będziemy mogli wycenić swoją pracę.
Jest to czas chaosu i braku ryzyka, ale trzeba wybrać swoje cele. Należy zachować ostrożność, ponieważ mogą pojawić się błędy, które wpłyną na nasz los. Uważajmy więc na to, co odcinamy od siebie. Pomagając innym ludziom, zrekompensujemy część swojej wewnętrznej energii, pomożemy sobie.
Nadchodzi czas, w którym ludzie będą potrzebować psychologii, ale nie tej graniczącej z mistycyzmem, tylko psychologii jako narzędzia w syntezie innych nauk. Za pomocą narzędzi psychologicznych możemy inaczej spojrzeć na swoje decyzje.
Tarot lub Runy mogą stać się narzędziami, które będzie można wykorzystać w terapii, w psychologii, w nauczaniu.
Bądźmy ostrożni w podróży. Jeśli pojawią się jakieś trudności, to znaczy, że Wszechświat chce nam powiedzieć coś ważnego. A tymi trudnościami może być operacja; jeśli jesteś w szpitalu i wyznaczono ci operację, to powinieneś zwrócić uwagę na swój CieńCień napiera na ciebie, zaściskając twoje ciało.

Terapie Informacyjne w tym czasie będą bardzo aktywne, dlatego proponuję grę transformacyjną ZAĆMIENIE, w której możemy przejść przez pięć elementów, określić, co tak naprawdę jest dla nas ważne i jak to osiągnąć.
To czas, w którym mogą się przedłużać konflikty, dlatego jeśli przeżywamy jakiś konflikt, zastanówmy się, w jaki sposób go naprawić i co nam dał ten konflikt? Zastanówmy się komu próbujemy coś udowodnić?

Ważna będzie twórczość, więc mamy szansę na odnalezienie własnej inspiracji, dlatego warto prowadzić blog, warto mówić o swoich przemyśleniach, aby móc emocje przekuć w twórczość. Przyjdą ważne projekty twórcze. Jest to czas włączenia się w to, co może potem przynieść wewnętrzną restrukturyzację. Mars przekierowuje i inicjuje, co pomoże nam ujrzeć nowy brzeg, wypróbować nową rolę, którą, jeśli nam się spodoba, musimy wszelkimi sposobami szlifować i udoskonalać.

Jest to czas wprowadzania korekt  do swoich planów. To może być trudny okres, ale jeśli podejmiemy wysiłek i pokonamy przeszkody, wszystko jest możliwe. Możemy zrozumieć, dlaczego jesteśmy chorzy lub dlaczego tak trudno jest nam budować relacje lub zagłębić się w nasze psychologiczne tunele. Będziemy odkrywać pierwotną przyczynę problemów. Mars pomoże nam w zobaczyć mentalnie nowe możliwości:
– jeśli jesteśmy w relacji, której brak zasobów, to przyczyna może być w tym, że jakaś indywidualna trauma popchnęła nas do tworzenia takiej relacji,
– może często chorowaliśmy i trzeba teraz zrozumieć przyczyny swoich chorób?
– będziemy mogli położyć fundament pod coś nowego, odbudować swoje pole informacyjne, prawidłowo rozlokować energię.

Baran – musisz popracować nad komunikacją, bo jeśli ci się to nie uda, to znaczy, że nie potrafisz rozmawiać z daną osobą. Jeśli będziesz narzekać na brak pieniędzy, to znaczy, że nie masz połączenia z kanałem finansowym. Będziesz musiał przepracować informację – czym są pieniądze, jakie psychologiczne problemy uniemożliwiają ci zarabianie pieniędzy? Wiele rzeczy będzie cię denerwować; będziesz mieć poczucie, że nikt cię nie rozumie, ale to ty musisz nauczyć się rozumieć innych ludzi. Należy być elastycznym, aby rozumieć świat, bo jest skomplikowany. Nie należy też ufać wszystkim informacjom, trzeba je podwójnie sprawdzać. Konflikty, które już były w twoim życiu, mogą się nasilić lub odwrotnie – jakaś długotrwała kłótnia zakończy się. Nie powinieneś kupować samochodu, lepiej oszczędzaj pieniądze i eksperymentuj w temacie, który jest dla ciebie ważny. Naucz się relaksować.

Byk – twoim zadaniem będzie optymalizacja dróg finansowych. Coś się kończy. Będziesz mógł inwestować i oszczędzać. Jeśli spłacałeś jakieś kredyty, możesz je teraz zamknąć. Twoje możliwości zarobkowe ulegają zmianie. Dokonaj ponownej oceny własnych wartości. Zastanów się nad swoimi zdolnościami i talentami, bo będziesz musiał na nie postawić. W czym jesteś ekspertem? W jaki sposób możesz podnieść swoją samoocenę? Czas zadbania o sukces finansowy, bo temat finansów będzie bardzo ważny. Pole informacyjne prosi o znalezienie czegoś, co przyniesie ci inspirację.

Bliźnięta – twój los zmieni się całkowicie, pojawi się nowa aktywność. Naucz się wykorzystywać energię Marsa – buduj swoje granice, asertywność, zaspokajaj swoje potrzeby. Zamkną się za tobą ważne drzwi, ale otworzy nowe, a ty będziesz musiał przejść pewną drogę, aby osiągnąć stabilizację, odbudować siebie. Jeśli twoja droga jest właściwa, będziesz miał szczęście! Uzyskasz pomoc i zbuduje z kimś przyszłość. Jeśli zechcesz odbudować swoje życie, a coś ci nie wyjdzie, to oznacza, że coś ciągnie cię w tył, do przeszłości. Należy też trzymać się z dala od konfliktów, rozwodów i strat, ponieważ konflikty mogą się długo ciągnąć. W okresie retrogradacji możesz bardzo mocno odczuć swoją karmę – może powtórzyć się wiele scenariuszy. Zbadaj siebie, aby nie wpaść w tę samą dziurę. Nie próbuj nikogo oceniać ani krytykować, bo to, co oceniałeś i krytykowałeś, możesz przyciągnąć do siebie.

Rak – energia przejdzie przez długi karmiczne, które cię hamują i przygnębiają, a których pozbędziesz się. Pozbędziesz się lęków lub poczucie winy. Jeśli czujesz, że nie zasługujesz na szczęście, jeśli nie wierzysz w karmę, to ten okres będzie dla ciebie bardzo trudny. Aktywuj swoją wewnętrzną siłę, zajmij stanowisko i oprzyj się na swoim wewnętrznym stanie autorytetu. Zastanów się w czym jesteś dobry, w czym jesteś ekspertem? Pokaż swój talent. Nie czuj się winny, bo przyciągniesz karę. Spróbuj wybaczyć sobie i tym, którzy cię skrzywdzili. Pojawi się też kwestia zaufania – nie będziesz komuś ufał, będziesz chciał zakończyć z kimś relację. Może pojawić się też kwestia migracji – zechcesz się gdzieś przeprowadzić lub założyć firmę w innym kraju.

Lew – wewnętrzna wolność odejdzie. Będziesz musiał zdecydować, co zrobić i komu pomóc. Będziesz chciał uzyskać poważne rezultaty swoich działań. Zabierz się do pracy, bo możesz zmienić zespół, w którym nie będziesz czuł się komfortowo. Główne trudności to nieporozumienia – są nieporozumienia, które będą blokować twoje działania. Na zewnątrz wyjdzie twoje ego i wszelkie zmiany będą nim podyktowane. W tym okresie mogą nie spełnić się wszystkie twoje pragnienia, ale te najbardziej konieczne spełnią się. Jeśli chcesz zagłębić się w wiedzę, drzwi do nowej przyszłości stoją przed tobą otworem. Dobre porozumienie z ludźmi myślącymi podobnie. Mogą pojawić się konflikty z przyjaciółmi i z winy przyjaciół, więc nie daj się omamić plotkom.

Panna – będziesz musiała zmienić karierę, przemyśleć swoje plany. Warto też przeanalizować swoje cele, czyli musisz zdobyć wiedzę na temat ceny jaką będziesz musiała za nie Panno zapłacić. Być może nie idziesz do swoich celów, bo może ktoś narzucił ci własne – może to rodzina je narzuciła? W tym okresie nie należy wchodzić w konflikty, nie należy zaciągać kredytów, nie należy wchodzić w nowe związki. Za wszystko, co chcesz teraz zmienić w swoim życiu, możesz zapłacić wysoką cenę. Jeśli chcesz coś zmienić w swojej pracy, nie rób tego drastycznie, bo będziesz z tym czuła się źle. Warto też skupić się na źródłach radości. Masz szansę odzyskać zdrowy rozsądek. To czas na zresetowanie swoich planów, trzeba będzie przemyśleć wiele spraw. Będzie to dla ciebie stresujący czas, ale warto się zrestartować.

Waga – należy zmieniać metody i punkt widzenia świata, a także poszerzać horyzont rozumienia sytuacji. Powinnaś nauczyć się akceptować czyjś punkt widzenia. Wymyśl dla siebie nowy sens życia, według którego będziesz żyła. Staraj się nie wdawać w konflikty, a po prostu spójrz na swoje życie i zaakceptuj, że inni ludzie mogą mieć własną miarę sprawiedliwości. Powinnaś więcej się uczyć – zanurz się w zrozumienie świata w połączeniu z Wszechświatem. Nie bądź uparta! Kształtuj nowe umiejętności porozumienia i waż wszystko, co dzieje się wokół. Możesz pokłócić się o światopogląd ze starszymi dziećmi. Wykaż się elastycznością, dobieraj inne myśli do nowych planów. Nie bądź uparta i nie atakuj. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, to ucz się, a Los otworzy ci drzwi do każdej strefy wiedzy. Jesteś teraz zobowiązana zmienić sens swojego życia.

Skorpion – powinieneś zacząć liczyć pieniądze! Nie bierz teraz kredytów, nie pożyczaj nikomu. Twoje relacje emocjonalne zostaną zresetowane – zmienią się lub rozerwą. Będziesz musiał ponownie ocenić swój autorytet na tle rodziny, bo ktoś może próbować cię zmanipulować. Mogą pojawić się problemy związane ze zobowiązaniami. Niektóre Skorpiony otrzymają spadek. To czas na oddanie długów i niezależność finansową. Nie pożyczaj pieniędzy i nie podejmuj nowego ryzyka w swoim losie. Nie powinieneś szukać nowego związku, ale powrót do pierwszego związku w twoim życiu jest możliwy. Weź wszystko pod uwagę. Będzie okazja do renegocjacji relacji – będziesz mógł zrekonstruować przeszłość, naprawić coś ważnego.

Strzelec – masz okazję zmienić swój stosunek do świata. Jeśli czułeś, że świat jest przeciwko tobie, to zastanów się, bo może warto popracować nad sobą. Cały grudzień będzie iskrzył od konfliktów, więc powinieneś zastanowić się, w jaki sposób odnosisz się do ludzi. Możesz rywalizować lub czegoś uniknąć; naucz się współpracować. Zastanów się, na ile jesteś w stanie zaufać ludziom, bo być może w twoim wewnętrznym świecie są emocje, które mogą do ciebie zrazić innych. Mogą do ciebie wrócić byli partnerzy, małżonkowie lub przyjaciele. Czy jesteś gotów znosić zasady obowiązujące w życiu innych ludzi? Będzie to przedmiotem konfliktu z ludźmi. Naucz się rozumieć ludzi i radzić sobie z nimi.

Koziorożec – powinieneś przemyśleć aspekty swojego zdrowia i zadać sobie pytanie, w co wkładasz swoją energię. Będziesz miał poczucie, że nic dobrego nie robisz, że w twoim życiu nie ma żadnych zmian. Możesz poczuć, że jesteś wypalony, więc wyznacz sobie jakieś nowe cele i zajmij się twórczością. Musisz przejść na nowy tryb. Zadbaj o swoje ciało, idź na masaż, na basen. Zastanów się, co musisz zrobić, aby uzyskać harmonię. Pomyślisz o nowej pracy, o nowych projektach. Zabierz się za to, co wypełni twoje życie twórczością. Ucz się mądrości od samego życia, uporządkuj swoje życie, bo jeśli twoje życie jest chaotyczne, nie zobaczysz sukcesów.

Wodnik – trzeba będzie świadomie podejść do tego, co stanowi radość życia. Może twoje życie nie jest radosne, a może jest w nim zbyt wiele zabawy, nie ma życiowego sensu… Może nie jesteś autorem swojego życia? Ten okres zniesie twoje nawyki. Poznasz kogoś przez internet lub poznasz kogoś interesującego wśród przyjaciół. Odczujesz nacisk – możesz pokłócić się z kimś, kto będzie ci mówił, co masz robić. Nawet w sytuacji, gdy ktoś się o ciebie troszczy, możesz czuć, że ta troska jest niepotrzebna. Ważne jest, abyś Wodniku zrozumiał, co wybierasz: aspiracje czy brak celu? Będziesz wiedział, czy idziesz właściwą drogą.

Ryby – wszystko będzie się zmieniać, rodzina ulegnie przebudowaniu, mogą pojawić się konflikty rodowe. Będziesz zastanawiała się Rybo, jakie role w życiu odgrywasz. Być może zechcesz wypracować nową rolę; może oddasz jakiś dług lub trudno będzie ci dźwigać coś na swoich barkach. Przejawią się również długi karmiczne – być może trzeba będzie zamknąć dług wobec rodziców lub dzieci, a to doprowadzi do zmęczenia. Może będziesz musiała pokonać infantylizm, być może trzeba będzie wyjechać i opuścić rodzinny kraj. Pomyśl o swojej przestrzeni osobistej. Będziesz musiała sporządzić dokumenty, przebudować mieszkanie lub je sprzedać. Mogą pojawić się konflikty z krewnymi.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 23 października 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 24 października 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.