Od 14 października do 3 listopada Merkury będzie w ruchu retrogracyjnym, ale pętla propagacji energii i informacji obejmuje znacznie dłuższy okres, bo od 23 września do 19 listopada.

W okresie pętli retrogracyjnej będziemy doświadczać różnego rodzaju zmian. Czytelniku już wiesz, że w okresie retrogradacji Merkurego nie wolno niczego rozpoczynać, a należy kończyć. Wszystkie nierozwiązane konflikty mogą wyjść na zewnątrz i mocniej ujawnić się. Ten czas prowadzi nas do transformacji, do takich zmian, których nawet nie mogliśmy przewidzieć. Jeśli można metaforycznie nazwać ten czas, to jest budzeniem się ze snu. Czas zmierzyć się z rzeczywistością, w której żyjemy. Po tym okresie możemy odrodzić się w nowej jakości. Tym razem pojawią się niektóre z naszych programów, o których nawet nie myśleliśmy i nie podejrzewaliśmy, że mogą się pojawić. To jest moment życia, w którym włącza się transformacja, destrukcyjne programy. Coś na zawsze zostanie odcięte, a coś po prostu zrewidowane. To początek pożaru, a potem odradzanie się z popiołów. Ten czas pokaże nam również, w czym nie jesteśmy kompetentni, w co trzeba zainwestować więcej energii, aby funkcjonować.
Merkury jest odpowiedzialny za komunikację między ludźmi. Wszechświat pokaże, gdzie są problemy, gdzie wzorce zachowania i zrozumienia nie działają.
Merkury wskaże, gdzie jest mało energii, w której sferze i co należy naprawić. A ze względu na to, że w tym okresie jest mało energii, nowe rzeczy nie pójdą tak, jak byśmy tego sobie życzyli. Wszystkie poważne procesy będą przebiegać powoli, z napięciem.
Początek jakiegokolwiek związku może być trudny, wszystko może się całkowicie zatrzymać. Zniszczenie może wystąpić zarówno w bliskich związkach, jak i finansach. Możemy stawiać czoła bardzo destrukcyjnym sytuacjom i okolicznościom, które ujawnią nasze wewnętrzne problemy. Niszczycielskie tendencje zmuszą nas do poszukiwania naszych ideałów, które są w nas głęboko zakorzenione. Ktoś może poczuć brak nadziei, głębokie rozczarowanie, a będzie to znak, że należy wznieść w sobie twórczą zasadę. Trzeba inaczej spojrzeć na wiele sytuacji, na symbole i cień. Niektórzy z nas ujrzą światło na końcu tunelu, bo zrzucimy to, co nas blokowało, które narażą nas na problemy wewnętrzne.
Wszystkie zmiany, które nastąpią, będą raczej nieuniknione. Na początku możemy ich nie zauważyć, ale Wszechświat może je nam pokazać w inny sposób. Wielu poczuje punkt zwrotny w swoim Losie i nigdy nie powróci do tej samej rutyny. Otworzy to nowy świat dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla Byka, Raka, Koziorożca i Barana. Jeśli nie trzymamy się przeszłości, to nowa przyszłość jest już przed nami.
To, co będziemy musieli zniszczyć, a co pozostawić, jest zapisane w naszych indywidualnych programach, więc zajrzyjmy do nich i dowiedzmy się, z czym jest związana nasza karma, w jakim kierunku idzie.

Baran – musisz zwracać uwagę na to, w co wkładasz swoją energię. Nie popełnij w czymś błędu, nastaw się na niezależność, na aktywność, na przywrócenie perspektyw finansowych.

Byk – zadbaj o przyjaźń, która bardzo ci pomoże i postawi na właściwej ścieżce. Zainwestuj energię w komunikację, w szczerość. Do swego biznesu podejdź z duchowym nastawieniem i z taką energią.

Bliźnięta – zastanów się nad przeprowadzką, nad zagranicą, nad pracą w intrenecie i nad gadżetami technicznymi. Rozszerzysz dzięki temu sferę wpływów i możliwości.

Rak – pomyśl o kreatywności, włóż w nią energię. Włóż energię w kreatywność, w nowe projekty, pozwól im teraz dojrzewać. Gdy zakończy się ten okres, wciel je w życie. Zastanów się, w jakiej twórczej ekspresji siebie widzisz.

Lew – poszerz swoją świadomość i zobacz, co cię blokuje. Jeśli nie widzisz tego teraz, wtedy życie zrobi wszystko na siłę. Sprawdź, czy powinieneś pozostać w tym samym miejscu, w którym jesteś.

Panna – zdobywaj nowe szczyty, opanuj nowy zawód. Będziesz mógł zdobywać nowe cele, ponieważ stare schematy już nie działają. Dostrój się do nowej wiedzy.

Waga – rozwijaj się, swoje indywidualne cechy. Wzmacniaj swoją pozycję w biznesie, buduj nowe relacje. Nowa wiedza pomoże ci wejść na linię kreatywności.

Skorpion – potwierdź swoją pozycję, wykaż wolę. Wybierz dla siebie jakiś ważny temat, nad którym będziesz mógł długo pracować; może to być zdrowie, mogą to być relacje, biznes. Inaczej życie samo wybierze tę dziedzinę.

Strzelec – bądź ostrożny we wszystkim, co robisz lub planujesz. Musisz poradzić sobie z wewnętrznymi konfliktami, a potem przystąpić do działania. Naucz się pracować nad swoją bezpośredniością, bo ci nie pomoże.

Koziorożec – będziesz musiał rozwiązywać wszystkie problemy na wysokich obrotach. Niektóre Koziorożce doświadczą zmian w pracy lub z szefami. Postaraj się wyrazić siebie, jako dobrego specjalistę, a wtedy wszyscy cię zapamiętają.

Wodnik – to, co zamierzasz teraz robić, będzie miało ważne, rodowe znaczenie. Reaguj na wszystkie rodowe programy, na emocjonalną pustkę, która jest w głębi twojego rodu. Będziesz musiał brać za nie odpowiedzialność i nauczyć się z nimi pracować.

Ryby – to, co było dla ciebie nieprzyjemne lub czego nie chciałeś słuchać, teraz może zamanifestować się w twym życiu. Wszystko, co ci się nie podobało, ale ukrywałeś przed sobą, stanie się oczywiste dla twojej świadomości.

Zapraszamy na kurs Numero – Psychologia, który pomoże zmienić Twój stosunek do liczb, nauczy Cię rozumieć innych, rozumieć naturę wydarzeń.

Zamów

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl