Każdy kolor posiada własną magię i energię. Jedni ludzie dobrze czują się w czerwonym, a inni wolą ubierać się na biało. Z czym to jest związane? Na charakter człowieka wpływa ta liczba, pod wpływem której się urodził i jeśli jej wibracja korzystnie łączy się z energią koloru, w takim wypadku człowiek będzie czuć się komfortowo. O tym czy dany kolor pasuje, czy też nie musimy mówić w każdym przypadku indywidualnie. Tutaj podam jedynie ogóle informacje, o których warto wiedzieć.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 1 lub 10, to za twoje kolory uważa się żółty, złoty i brązowy. Wszystkie te kolory symbolizują chęć życia, dynamizm i energię tworzenia. Pomagają one radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych. Jeśli wybierasz się na spotkanie w interesach, to żółty strój doda Ci wiarygodności. Warto jednak pamiętać, że żółty kolor w przyrodzie, u zwierząt mówi; „Jestem jadowity”, rośliny o żółtych kwiatach zawierają więcej alkaloidów i w dawnych czasach na domach malowano żółty znak, który oznajmiał wszystkim, że w danym miejscu panuje dżuma. Poza tym ta barwa ostrzega człowieka przed wejściem w konflikt, okazaniem agresji i rozpoczynaniem kłótni, a to znaczy, że i z człowiekiem ubranym na żółto należy rozmawiać ostrożnie, zachowując takt i dyplomację.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 2 lub 11, to możesz wybierać ubrania w odcieniach kremowym, oliwkowym i perłowym, dlatego że one podkreślą Twoją delikatność i chęć rozumienia. Ubierając się w tych kolorach dasz do zrozumienia innym ludziom, że jesteś osobą kontaktową, pozbawioną agresji i troskliwą. Patrząc na Ciebie bardzo trudno zdecydować się na konflikt i z góry można założyć, że pójdziesz na ustępstwa. Warto jednak pamiętać, że te kolory ujawniają Twoją bezbronność i pragnienie schowania się za czyimiś plecami. Jeśli przyjrzymy się przyrodniczym odpowiednikom to oliwkowy kolor pomaga schować się zwierzętom w liściach i tym samym zapewnić sobie bezpieczeństwo. Kwiaty, które mają kremowy odcień są zazwyczaj słabo widoczne i przyciągają do siebie owady zapachem. Chcę przez to zaznaczyć to, że ten kolor pomaga ukryć się i człowiek, który korzysta z tych odcieni w swoim ubiorze kładzie nacisk na wewnętrzne piękno, co dość rzadko spotyka się w naszych czasach.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 3 lub 12, to Twoim kolorem jest czerwony. Symbolizuje on gniew, męstwo i siłę. Człowiek, który nosi ubrania w tej barwie chce powiedzieć światu: „Popatrzcie na mnie. Ja wszystko mogę, w niczym nie jestem gorszy od was, a może nawet lepszy. Przyjmujcie mnie takim, jakim jestem.”, oprócz tego jest to ukryta chęć pokazania swojej seksualności. W starożytnym Rzymie czerwony kolor symbolizował boskość i magli go nosić tylko patrycjusze. Jeśli człowiek ubrał się w czerwony strój, a przy tym będzie się źle zachowywał, to energia tej barwy doprowadzi go do anarchii i nieprzyjemnych przygód. Dlatego ubierając się na czerwono zachowuj się dostojnie. W przyrodzie barwa tak, tak jak i żółta ostrzega przed niebezpieczeństwem i agresją, w związku z tym, jeśli widzisz osobę ubraną w strój tego koloru, staraj się unikać polemiki z nim, dlatego że i tak w danym momencie on nie jest gotów Cię wysłuchać, a zepsuć stosunki jest bardzo łatwo.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 4 lub 22, to Twoim kolorem będzie zielony, a szczególnie jego srebrzyste odcienie. Bardzo często ten kolor jest sygnałem czegoś nowego, wiosennego, nieśmiertelnego i długowiecznego. Wielu psychologów utożsamia ten kolor z nadzieją Z drugiej strony jest to kolor pleśni i to oznacza, że coś starego zostało zniszczone i zastąpione nowym. Tego, kto preferuje w ubraniu zielone odcienie można nazwać pewnym siebie człowiekiem o zrównoważonym charakterze. Jeśli przy tym tonacja zieleni jest jaskrawa, oznacza to osobę optymistyczną i mającą silnie rozwinięte poczucie humoru, a jeśli odcienie są ciemne, świadczy to o powadze charakteru i zamiarów. Oprócz tego zielony kolor zawsze zalicza się do relaksujących i ubierając się w ubrania tej barwy ułatwisz sobie pozbycie się napięcia.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 5, to Twoim kolorem jest purpura (połączenie czerwonego i granatowego, z przewagą pierwszego), a w ostateczności, jeśli takiego nie ma możesz używać fioletu (również mieszanka czerwonego i granatowego, ale tu przeważą druga barwa). Purpura jest kolorem królów. Preferując ją w ubraniu człowiek rozwija intuicję i zdolność wychwytywania tego, co najważniejsze, a co często skrywa się poza granicami ludzkich oczu. Suknia czy kostium tego koloru pomogą osiągnąć spokój, romantyzm i stać się bardziej tajemniczym. Jeśli widzimy człowieka, który ubrał się w strój o tych barwach, to możemy go scharakteryzować jako osobę dążącą do dominacji i pragnącą stanąć za sterem rządów.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 6, to Twoim kolorem jest różowy. Ludzie, którzy preferują ten kolor są współczujący i miłosierni. Nienawidzą brutalności i chamstwa, spoufalania się braku kultury. Kobieta ubrana w suknię tej barwy jest seksualna i subtelna, zaś mężczyzna – delikatny i posiadający dobre maniery. Zazwyczaj taki człowiek jest z powołania dobrym nauczycielem lub lekarzem. Kolor różowy jest atrybutem Afrodyty i miłości. Nosząc różowe ubrania nie sposób okazywać agresywne emocje, gdyż może to doprowadzić do dysharmonii w układzie nerwowym. W tym kolorze warto urządzić małżeńską sypialnię, gdyż to pozwoli im zachować harmonijne relacje i namiętność. Różowy kolor jest tym, który potem zrobi się czerwony, delikatność przechodzi w namiętność, sympatia przeradza się w miłość, a wszystko to zabarwione jest tym odcieniem.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 7, to jesteś osobą, która może nosić ubrania w tonacjach czarnych i indygo. Jesteś przedsiębiorczym i nieustraszonym człowiekiem gotowym iść drogą, którą sobie wybrałeś. Ci, którzy wybierają indygo są obdarzeni wyjątkową indywidualnością i na ich opinię bardzo trudno jest wpłynąć. Wyjątkowo komunikatywni, bardzo łatwo nawiązać z nimi rozmowę i jeszcze prościej kontynuować. Ludzie ci nigdy nie stawiają siebie wyżej innych, ale i nie pozwolą sobą komenderować. Czarny kolor z kolei wybierają aktywne „siódemki”, które cały czas gdzieś się spieszą i nieustannie poszukują nowych informacji. Kiedy przedstawiciel innej liczby ubiera się na czarno, to jego to postarza, czyni bardziej surowym lub wcale mu nie pasuje, ale wystarczy, że osoba o tej wibracji nałoży coś czarnego i otoczenie wprost nie może od niej oderwać oczu.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 8, to najbardziej pasuje Ci kolor niebieski. On pomaga stać się bardziej przyjaznym i otwartym. Co więcej, a barwa pomaga rozwijać umiejętność pięknego wysławiania się i ułatwia komunikację. Spowoduje ona, że będziesz bardziej otwartym i spokojnym, doda indywidualności i szarmu. Ten kolor, oddziałując na psychikę czyni człowieka bardziej uważnym i rozumiejącym potrzeby innych. Uczucia tych, którzy go wybierają wyróżniają się stałością, z reguły są to ludzie wierni i oddani. Wielu rycerzy miało w swoich herbach barwę niebieską, co mówiło o tym, że są oni związani przysięgą służby i nie mogą jej złamać. Oprócz tego w ogóle wszystkie odcienie niebieskiego oznaczają wierność.

Jeśli liczba Twojej drogi życiowej równa się 9, to pasują Ci dwa kolory: morskiej wody i turkusowy. Oba te odcienie podkreślają miłosierdzie i chęć pomagania innym właściwe Twemu charakterowi. Ale jeśli ta barwa pojawi się na przykład w ubiorze „jedynki”, to powie o tym, że ten człowiek chce wtrącać się w sprawy innych i nie gardzi plotkami. W przypadku „dziewiątki” sprawy wyglądają inaczej, dlatego że Twoja planeta opiekuńcza, czyli Neptun po prostu ucieszy się tym, że wyglądasz jak mieszkaniec wód, a wtedy łatwo odczujesz jego pozytywny wpływ. Dodam jeszcze, że ten, kto wybiera ubiór w takich kolorach nie powinien nikomu nawet w myślach życzyć niczego złego, dlatego że Neptun tego nie lubi i może ukarać, na przykład psując Ci plany, lub zsyłając na Ciebie tsunami.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułMagnetyzm Myśli
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 13 grudnia 2017
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.