Homeopatia należy do form leczenia medycyny alternatywnej. Podobno ma moc saomuzdrawiania ciała i ma stymulować z tzw. zasadą podobieństwa. Dotyczy tutaj pewnego prawa: substancja wywołująca pewne objawy u osoby zdrowej, łagodzi te same objawy u chorego. W tym celu środki homeopatyczne są bardzo rozcieńczane.
Istnieje wiele chorób, które można wyleczyć homeopatią.

O różnych obszarach zastosowań, które środki są odpowiednie w tych konkretnych przypadkach i co należy wziąć pod uwagę?

Zasadę homeopatii sformułował niemiecki lekarz Sammuel Hahnehmann. Odkąd rozpoczął podstawę homeopatii, to do aptek trafiło kilka tysięcy leków. W homeopatii znajdują się rośliny lub ich części, zwierzęta i części zwierząt, także wydzieliny w postaci mocno rozcieńczonej. Obliczeniowo nie zawierają prawie żadnych cząsteczek pierwotnej substancji. Efekt, jaki homeopaci przypisują swoim lekom, nie może być oparty na molekularnym składniku aktywnym, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych produktów leczniczych lub roślin leczniczych. Rzadko stosuje się patogeny lub materiał patogeniczny, np. krew. Niektóre leki i szczepionki są też homeopatią, ale wyprodukowaną w fabrycznych warunkach, mimo to nie zaliczają się do klasycznej homeopatii.

Homeopatia to rozcieńczenie składników aktywnych – wzmocnienie, jest ważną zasadą homeopatii.

Pojedyncze leki i złożone leki homeopatyczne.

Homeopatyczne leki zazwyczaj składają się z jednej substancji. Wielu producentów oferuje również kompleksowe leki homeopatyczne. W nich miesza się różne leki homeopatyczne w różnych stosunkach, dla poszerzyć spektrum działania. Jednak te mieszaniny nie są stosowane w klasycznej homeopatii.

Formy dawkowania w homeopatii.

Homeopatia jest podawana w tak zwanych granulkach. Są to małe kuleczki cukru mlecznego, na które dostaje się potencjonowany płyn. Dostępne są także krople na bazie alkoholu. Na zamówienie produkowane są również specjalne roztwory bezalkoholowe. Ponadto tabletki, maści lub czopki są dostępne tylko w kompleksowych środkach homeopatycznych. Krople do oczu i zastrzyki zazwyczaj zwierają pojedyncze związki jak klasyczna homeopatia i używane są tylko w specjalnych zaleceniach. Leki homeopatyczne i dobór dawek powinno uzgadniać się z homeopatą , który poinformuje także o zmianie dawek bądź samego leku. Producenci leków oferują również apteki w formie książeczek kieszonkowych, w których znajdują się najpopularniejsze leki homeopatyczne – homeopatyczne apteki domowe.

Dla kogo odpowiednia jest homeopatia?

Nie tylko dla dorosłych! Homeopatia jest dobra też dla niemowląt, małych dzieci, młodzieży , osób w podeszłym wieku, ludzi chorych.

Homeopatia dla niemowląt i dzieci.

Dzięki homeopatii możemy wyleczyć wiele przewlekłych, jak i krótkotrwałych chorób u dzieci.

Ważne: homeopatia nie może być stosowana jako jedyny środek terapii w przypadku chorób poważnych, zagrażających życiu! Może natomiast uzupełnić konwencjonalne leczenie.

Jeżeli leki homeopatyczne są stosowane przeciwko chorobom przewlekłym, leczenie powinien przeprowadzić doświadczony homeopata, ponieważ ocena przebiegu leczenia jest często bardzo trudna.

Leczenie homeopatyczne.

Na początku leczenia homeopatią pojawia się tzw. amamneza, która trwa czasami półtorej godziny lub dłużej. Homeopaci pracują niczym detektywi, bo wybierając odpowiedni środek homeopatyczny, kierują się nie tylko objawami fizycznymi, ale również psychicznymi. Biorą pod uwagę emocje i ogólne samopoczucie, ponieważ doświadczenie w homeopatii mówi, że każda choroba zmienia ogólny stan jednostki.

Objawy homeopatyczne.

Objawy homeopatyczne oznaczają coś innego niż pojęcie objawów, które w medycynie zawsze oznaczają symptomy chorobowe. W homeopatii uwzględnia się również zmiany emocjonalne i psychiczne. Ponadto homeopata dokładniej określa objawy za pomocą określonych metod, ponieważ jeden i ten sam objaw może wskazywać na różne środki zaradcze. Kaszel może być np. łagodny, suchy lub wilgotny, może nasilić się z powodu zimnego powietrza. W zależności od takiego przypadku homeopata podaje odpowiedni lek.

Rodzaje homeopatii: leczenie konstytucyjne.

Homeopatia konstytucyjna działa nieco inaczej niż homeopatia klasyczna. Nie rejestruje aktualnego stanu chorego, lecz określa tzw. typ homeopatyczny osoby. Jest to połączenie cech fizycznych i psychicznych, które homeopata wykorzystuje do diagnozowania odpowiedniego remedium konstytucyjnego. U dorosłych pozostaje ono zawsze takie samo i może być stosowane przeciwko wszystkim dolegliwościom. Jednak czysta homeopatia konstytucyjna budzi kontrowersje.

Homeopatia: efekty i początkowe pogorszenie.

Po zażyciu leku homeopatycznego objawy szybko mijają. Szczególnie ważnym wskaźnikiem skuteczności jest łagodzenie objawów emocjonalnych i psychicznych. Środek należy przyjąć ponownie tylko wtedy, gdy pozytywny efekt ustąpi lub homeopata odpowiednio go zastosował. Przedawkowanie sprawi, że szybko powrócą pierwotne objawy. Jeśli nie ma poprawy, to możliwe jest, że otrzymaliśmy lub wybraliśmy niewłaściwy lek homeopatyczny. Powinniśmy spróbować innego leku lub zmienić metodę leczenia, dawkę leku – najlepiej skonsultować się ze swoim homeopatą.

Początkowe pogorszenie stanu zdrowia.

Homeopatia i skutki uboczne nie istnieje w klasycznym sensie. Środek homeopatyczny powinien na początku tymczasowo nasilić objawy. Ta reakcja jest znana, jako początkowe zaostrzenie homeopatyczne. W ostrych przypadkach czas pogorszenia się istniejących objawów, nie powinien być dłuższy niż kilka minut do godziny, w przewlekłych może być znacznie dłuższy.

Zakłócony efekt leczenia.

Pewne czynniki mogą wpływać na skuteczność homeopatii, dlatego podczas leczenia homeopatycznego należy przestrzegać pewnych zasad postępowania.

  • Przyjmuj leki homeopatyczne w spokojnym czasie. Najlepiej wieczorem, tuż przed pójściem spać.
  • Przyjmuj leki homeopatyczne na pół godziny przed i na godzinę po jedzeniu. Nie myj też zębów w tym czasie.
  • Wielu homeopatów zaleca unikanie podczas leczenia mentolu (również w paście do zębów), mięty pieprzowej, kamfory i napojów zawierających kofeinę.
  • Porozmawiaj ze swoim homeopatą o tym, czy wraz z przyjmowaniem leków homeopatycznych możesz przyjmować sole Schüsslera, mieszanki kwiatów Bacha, kompleksowe leki homeopatyczne lub inne leki homeopatyczne.

Przypominamy, że 28 stycznia odbędzie się prawdziwe spotkanie z energiami Czarnego Tygrysa Wodnego – co oznacza, że ​​otrzymacie algorytm terapii, który pomoże zharmonizować wszystkie procesy, które będą miały miejsce w Nowym Roku

kontakt@emma-lange.pl

Zamów

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 6 stycznia 2022
Następny artykułW Jaki Sposób Nasze Ego Poszukuje Ideałów?
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.