W kwietniu Jowisz wejdzie w ruch retrogracyjny. Nie oznacza to, że szczęście odwraca się od nas, a tylko my sami musimy być aktywni i skupieni, aby nie stracić go. Musimy połączyć się ze szczęściem.
Jowisz zabierze nas do przeszłości, abyśmy ujrzeli jeszcze raz to, co pozostało, co jest oddalone. Wpływy kosmiczne sprawią, że odwrócimy się i popatrzymy na to, co jeszcze jest za nami. Można dostrzec, czy jakaś „walizka” nie wypadła z ogólnej sterty walizek wypełnionej cennymi rzeczami.
Jowisz Retrogracyjny w Strzelcu sprawi, że ​​zobaczymy co do tej pory uniemożliwiało nam dostrzeżenie swojego ego. Mamy okazję cofnąć się w czasie i zobaczyć, gdzie popełniliśmy błąd. Fale kosmiczne będą próbowały nas popchnąć i zmusić do zrobienia czegoś, czego jeszcze nie zrobiliśmy. Być może zmieni to cele w naszym życiu – to, co było niedokończone, stanie się odczuwalne i konieczne. Zakończymy wszelkie, zaległe prace, postaramy się zmienić coś w swoim życiu.
Niepowodzenia powodują, że nasz mózg gromadzi toksyny umysłowe. Z pewnością dusza wciąż pamięta, kiedy ktoś nas oszukał, nie brał pod uwagę naszych życzeń, krzyczał na nas, gdy byliśmy bez winy! Wszystkie te doświadczenia sprawiły, że obrażaliśmy się i nagromadziliśmy truciznę w duszy. Toksyny powoli „zjadały” nasze możliwości i sprawiały, że przez długi czas kultywowaliśmy w sobie wątpliwości. Mogliśmy przewijać w kółko te same myśli, wspominać to, co było. Nasz mózg wyglądał jak samochód, który wpada w poślizg, u którego co prawda koła obracają się, ale jadą donikąd.
Jowisz Retrogracyjny w Strzelcu działa jako program DETOX, który pomaga pozbyć się tego, czego nie potrzebujemy. Pozwala zobaczyć inaczej przeszłość i odświeżyć każdy zakątek duszy.
W okresie działania Jowisza Retrogracyjnego w Strzelcu energia może przypominać o długach, np. ktoś może ci pomóc, albo przyjaciel nagle przypomni sobie o waszych, wspólnych chwilach życia i zadzwoni do ciebie. A może być też na odwrót…to ty sam będziesz musiał komuś pomóc, uczestniczyć w czyimś życiu – nawet wtedy, jeśli tak naprawdę nie będziesz miał na to ochoty.
Należy zauważyć, że w tym okresie dusza przyciąga się do pewnego rodzaju zajęć, do hobby, które od dawna chciałeś wykonywać, ale być może okoliczności blokowały możliwości, nie było na nic czasu. Teraz możesz reanimować swoje potrzeby, a po pewnym czasie hobby może stać się bardzo dobrym źródłem dochodów.
Możesz aktywnie dbać o swoje zdrowie! Pamiętaj wszakże, że istnieje psychosomatyka (połączenie ciała i emocji)! Zadziałają przeróżne diety, joga i medytacja! To bardzo dobry czas, aby zacząć zdrowiej żyć.
Jowisz jest związany z duchowością, dlatego jego pozycja wsteczna pozwala na usunięcie wszystkich toksyn z duszy. Aby oczyścić ciało, pewna substancja musi połączyć się z toksyną i usunąć ją z ciała, wskazać jej drogę do wyjścia, wydostać ją z ciała.
To samo dzieje się z „niebiańskimi scenariuszami”. Jowisz wskazuje, że będą możliwości innego spojrzenia na sytuację z przeszłości, aby świadomie wyłapać wszelkie zalety i wady, usunąć urazy z duszy i oczyścić chore miejsca w psychice.
Jeśli Jowisz wyjdzie z ruchu wstecznego i będziesz chciał ponownie poczuć, że żyjesz i łatwiej oddychać, wtedy szczęście powróci do ciebie. W przypadku, gdy wciąż będziesz odczuwał lęk przed nieznanym, odczuwał irracjonalne wątpliwości, to nadal będziesz musiał oczyszczać swoje ciało, umysł i duszę.
Nie powinieneś wywierać nacisku na ludzi i próbować wrzucać ich do Raju kopniakami, ponieważ Jowisz Retrogracyjny w niektórych ludziach odsłania energetyczną próżnię informacyjną. Jeśli człowiek zbyt głęboko zostanie wciśnięty w podświadomość, nie będzie w stanie jej wynieść na powierzchnię, ani niczego przetransformować. Ta próżnia będzie musiała przełożyć się na świadomość, czyli wyjdzie na powierzchnię. Jeśli chcesz pomóc psychologom, tarologom, numerologom to na początku musisz być gotowy zaakceptować to, co eksperci chcą ci powiedzieć, aby poprawnie nazwać swoje problemy – nie wciskać jeszcze bardziej w podświadomość swoich kompleksów.
Jowisz Retrogracyjny w Strzelcu może prowadzić wielu ludzi do duchowych poszukiwań, ale jednocześnie ludziom trudno będzie zaakceptować rady innych, postępować inaczej.
Jowisz daje nam czas WYZWOLENIA.
Spróbujmy więc uważniej przyglądać się swoim snom i wizjom w medytacjach. Możemy w tym czasie poczuć obecność „gości” w swoim domu. Wszystkie te zjawiska wskażą, że nasze pole astralnoinformacyjne wzrosło i nawet przeszłość daje o sobie znać.

Jednak ten okres odnowy i powodzenia nie uratuje cię przed spotkaniem z wrogami – będziesz musiał stawić im czoła, stanąć z nimi twarzą w twarz tylko po to, aby uzyskać inną opinię na ich temat, zobaczyć ich w innym świetle. Te spotkania mogą przynieść przerwę w świadomości, a tym samym możliwość osiągnięcia we wszystkim nowego poziomu.

Kiedy Jowisz staje się wsteczny, bardzo trudno jest zdiagnozować ludzkie choroby, ponieważ większość problemów wynika z faktu, iż u danej osoby „choruje psychika”, a nie każdy chce zanurzyć się w głębię swoich emocji. Większość z nas będzie szukać wspaniałych pigułek, które można połknąć i usunąć objawy. Jednak takie podejście spowoduje, że ponownie zachorujemy, bo być może nie doceniliśmy czegoś, nie zrozumieliśmy i nie usłyszeliśmy, że nadal jesteśmy „chorzy”.
Ten czas daje nam szansę, by nie tkwić we własnym uporze, a uporządkować swoje myśli, by zrównoważyć to, co duchowe i ziemskie. Tabletki nie wyleczą Duszy, a monotonne śpiewanie mantr nie poskłada złamanej nogi… Z tej przyczyny warto utrzymywać równowagę pod kontrolą.
W czasie panowania Jowisza Retrogracyjnego w Strzelcu niekonieczne oddawajmy się swoim emocjom i natychmiastowym pragnieniom. Nie zapominajmy, że istnieje porządek i dyscyplina. To samo dotyczy pieniędzy – nie wydawajmy ich na to, czego nie potrzebujemy. Inwestujmy tylko w to, czego jesteśmy pewni.

Przejście i zmiany w ruchu Jowisza zbiegły się z festiwalem poświęconym Durgi. Od 11 do 20 kwietnia nasz Kalendarz Biodynamiczny w Dniu Księżycowym będzie opowiadał Wam o tym, jak narysować SZCZĘŚCIE dzięki energii Durgi.Niedługo wyjdzie książka „SATURN RETROGRACYJNY w KOZIOROŻCU„. Dowiecie się z niej w jaki sposób rozporządzać swoim czasem, jak pracować ze swym kanałem sukcesu, czego spodziewać się w okresie działania Saturna Retrograycjnego. Obserwujcie, czytajcie i stawiajcie „lajki” pod artykułami! Każdy „lajk” to Wasz uśmiech, który jest wsparciem dla naszej pracy. Dziękujemy!